Skocz do zawartości

Problem z połączeniem klienta z bazą danych Subiekt GT

Polecane posty

Witam

Proszę o pomoc, przeczytałem mnóstwo postów i porad insertu i nigdzie nie znalazłem rozwiązania . Zaznaczam , że instalowałem już w poprzednich m-cach subiekta wersje klienckie na kilku komputerach w firmie i nigdy nie miałem problemu , bo odpowiednim skonfigurowaniu programem serwisowym . Tym razem , nie mam pojęcia czemu , klient na win7 , łączy mi się z plikiem starej bazy 1.53 (program serwisowy)- zaznaczam że próbowałem ręcznie wyszukać nową czyli 1,56 - w ogóle jej nie widzi - w związku z czym przy próbie odpalenia samego Subiekta , mam komunikat : Wersja bazy danych 1,53 jest starsza od wersji programu 1,56 , konieczna jest aktualizacja - przeprowadź .Po wpisaniu hasła szefa - komunikat nieprawidłowe hasło . Plik instalacyjny pełny mam ze strony Inserta . Zauważyłem także , że na innych komputerach program serwisowy łączy się w ten sposób :

c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.INSERTGT\MSSQL\Data\IPAK_KOMPUTER_INSERTGT.mdf

natomiast na tym nowym :

c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL12.INSERTGT\MSSQL\Data\IPAK_KOMPUTER_INSERTGT.mdf

przy próbie ręcznej zmiany ścieżki w katalogu MSSQL10_50/..../DATA - nie widzi żadnego pliku 

Nie mam już pomysłu , ale wygląda na to że nie jest problem w połączeniu , tylko w konfiguracji , bądź intalacji SQL Server 2014 ?? Może ktoś coś doradzić ?

 

Link to postu

Tak Subiekt GT , Poproszę o pomoc , nikt nie ma pomysłu ? Parametry uruchomieniowe czyli nazwa serwera i nazwa bazy danych jest wpisana prawidłowo, natomiast klient widzi stary plik bazy danych w innym katalogu - załączam print screeny . Przy ręcznym wskazaniu mu katalogu nie widzi w ogóle jego zawartości.

klient - problem.pdf

mój klient - ok.pdf

Edytowane przez Marek Ipak
Link to postu

Proszę spróbować wprowadzić na nowym stanowisku takie same dane serwera w parametrach uruchomieniowych w programie serwisowym jakie ma Pan ustawione na stanowiskach, które łączą się poprawnie. Na jednym z klientów (łączących się do odpowiedniej bazy danych) proszę uruchomić program trzymając (do pojawienia się okna z wyborem serwera) na klawiaturze lewy Ctrl. Należy spisać dane z pola serwer i wprowadzić na nowym kliencie w parametrach uruchomieniowych. Wpisane dane do połączenia do instancji SQL muszą być identyczne.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...