Skocz do zawartości

Różnice kursowe - brak naliczenia w Rewizorze PRO

Polecane posty

Dobry wieczór.

Pracuję na Rewizorze NEXO PRO. Zakupiliśmy PRO głownie ze względu na rozliczanie różnic kursowych od własnych środków pieniężnych ( ale nie tylko ).

Specjalnie utworzyłam w Planie kont nowe konta " Rachunek dewizowy", aby zaznaczyć opcję " Magazyn walut". I co? Nic. Pomimo ruchu na koncie program różnic nie nalicza. Otrzymuję komunikat " Brak zrealizowanych różnic kursowych w wybranym okresie". Czy może przyczyna tkwi w konfiguracji Parametrów różnic kursowych?  Zlikwidowałam konta syntetyczne  750 i 752, a utworzyłam własne konta dla operacji finansowych. Pomóżcie.

Link to postu

Dzień dobry.

 

Zapisy na kontach magazynu walut tworzą tzw. zasoby czyli odzwierciedlenie wpływów i wypływów rachunku bankowego. Należy następnie, na potrzeby rozliczenia podatku od różnic kursowych, w module Magazyn walut, dokonać tzw. przeliczenia, czyli powiązania wpływów z wypływami; program wykona to automatycznie łącząc przepływy pieniężne wg kolejki pierwsze przyszło pierwsze wyjdzie. Służy do tego opcja Przelicz w Magazynie walut. W jej wyniku pojawią się obroty, czyli połączenia wpływów z wypływami z określonymi kursami walut. Dla tych obrotów program naliczy zrealizowane różnice kursowe opcją Różnice kursowe zrealizowane.

Link to postu
  • 3 lata później...

Dzień dobry,

Mam taki problem - W jednej firmie było bardzo mało operacji walutowych - przez klika bilansów otwarcia magazyn walut nie został przeczliczony w ogóle. Teraz na bilansie otwarcia ładuje mi się bardzo dużo pozycji - wszystkie od początku. Czy da się w jakiś sposób naprawić tę sytuację? Lata wstecz są już zamknięte i nie mam możliwości wycofania ich z BO i korekty takiego zapisu. 

 


 

Link to postu
29 minut temu, Sara Hoder napisał:

Mam taki problem - W jednej firmie było bardzo mało operacji walutowych - przez klika bilansów otwarcia magazyn walut nie został przeczliczony w ogóle. Teraz na bilansie otwarcia ładuje mi się bardzo dużo pozycji - wszystkie od początku. Czy da się w jakiś sposób naprawić tę sytuację? Lata wstecz są już zamknięte i nie mam możliwości wycofania ich z BO i korekty takiego zapisu. 

Rozumiem, że chce Pani dokonać przeliczenia magazynu walut i wyliczenia zrealizowanych różnic kursowych już w 2023r.? W takiej sytuacji, po przeniesieniu BO, proszę usunąć zapisy na kontach magazynu walut, a następnie dodać je ręcznie ponownie. To spowoduje, że dla roku 2023 zostaną utworzone nowe zasoby i program pozwoli na ich przeliczenie.

 

20 minut temu, Sara Hoder napisał:

W dodatku zauważyłam, że na konto powiązane z magazynem walut zostały dodane zapisy w złotówkach. 

Czy mogę założyć nowe konta walutowe i wprowadzić tam poprawne bo ?

Nie ma potrzeby zakładania nowego konta, tylko wprowadzić BO na tym obecnym, pod warunkiem, że jest ono oznaczone jako konto magazynu walut.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...