Skocz do zawartości

Błąd przy aktualizacji sello

Polecane posty

Witajcie

Mam problem z aktualizacją sello. Najwidoczniej jest jakiś błąd w bazie danych. Nie potrafię tego przejść. W załączniku zrzut ekranu z błędem. Kiedyś był podobny temat na forum ale kroki opisane w nim nie skutkowały. Nie mogę również zrobić archiwizacji bazy danych przez sello.

Czy ktoś jest w stanie pomóc  mi w aktualizacji?

Pozdrawiam

blad.jpg

Link to postu

Mieliśmy ostatnio podobny problem, też SQL 2012 R2,  pomogło zalogowanie się na koncie Administratora i odpalenie Sello "jako administrator". Próby aktualizacji z innego konta o uprawnieniach administratora kończyły się podobnym błędem pomimo prób połączenie Sello przez autentykacje SLQ jak i windowsowską. Zapewne wynikało to, jak sugeruje Bartosz Rosa z niewłaściwej konfiguracji uprawnień do serwera/bazy/katalogu, jednak z braku czasu nie szukaliśmy innego rozwiązania.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Wygaszanie API z 3 czerwca zmusiło mnie do działania. Do tej pory męczyłem się z nieaktualizowanym sello z wersji 1.28.

Na wstępie od razu powiem że wszystkie powyższe odpowiedzi przetestowałem i nie pomogły. Niemniej dziękuję za nie.

Zrobiłem to łopatologicznie. Może się to komuś przyda w przyszłości dlatego opiszę to również łopatologicznie, tak żeby osoba bez większych umiejętności informatycznych też mogła sobie poradzić.

1. Otwieramy Microsoft SQL Management Studio.

2. Na Bazie danych sello robimy full backup pilnując żeby plik miał rozszerzenie .bak (u mnie domyślnie się takie nie robiło)

3. Na zupełnie innym komputerze instalujemy sello. Jeśli baza danych, którą chcemy zaktualizować ma więcej niż 10 GB to oczywiście musimy doinstalować Microsoft SQL Server 2014 Enterprise Edition bo inaczej nie zaktualizujemy na drugim kompie naszej bazy.

4. Przenosimy plik na drugi komp. Uruchamiamy sello, wybieramy nasz plik .bak i dearchiwizujemy. Jeśli się dearchiwizuje to przechodzimy do pkt 6.

5. Jeśli nie działa, wyskakuje błąd lub coś innego to instalujemy na drugim kompie Microsoft SQL Management Studio i korzystamy z funkcji "Restore Database". Link jak to zrobić: https://support.managed.com/kb/a1788/how-to-manually-restore-an-mssql-database-in-management-studio.aspx

6. Wybieramy naszą bazę danych w sello i przeprowadzamy aktualizację. Możemy od razu zamknąć sello po włączeniu sello.

7. Na drugim kompie przeprowadzamy Krok 1, 2, 4 ew. 5. i przenosimy wszystko z powrotem na komp nr 1.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...