Skocz do zawartości

Poczta email, pierwsze uruchomienie

Polecane posty

Dopiero startuję i ustawiam wszystko. Po ustawieniu swojego adresu email zaczął się import maili do Sello ale nie myślałem że pobierane będą maile historyczne z przed paru lat. Co tu można zrobić, jak to przerwać. Jak ustawić żeby importować tylko nowe? Jak to usunąć, jak poustawiać poprawnie. Czy te maile są potrzebne. Proszę o pomoc.

Link to postu

Na teraz pobieranie jakby ustało z niewiadomych powodów ale mniej więcej pobrał 1 rok i to 2016 :) - najstarszy na serwerze gmail.

Bardziej martwię się tym na teraz, że nie pobiera żadnych transakcji. To moje początki ale towary, aukcje pobrane i je kontroluje sello

Natomiast nigdy nie pobrało żadnych transakcji, na razie realizuje je po staremu z MS Allegro.

Link to postu

Doszłem  do tego, że miałem wpisaną datę przyszłą zapisywania transakcji, teraz ustawiłem na dzisiejszą i czekam. Zobaczymy czy coś się pojawi.

- Nie wiem co z tymi wiadomościami email, przestały się pobierać. jest pobrany rok 2016 i nie pobiera dalej. Może dobrze, może źle nie wiem :) .

- Próbowałem przykładowo zaznaczać małą grupę emaili i próbowałem usunąć i jakoś kasowały się. Nie wiem ale chyba świeże maile potrzebne do realizacji transakcji?

Link to postu

Pobieranie maili nie ma związku z pobieraniem transakcji. Czy w konfiguracji gmaila została włączona obsługa POP3 oraz dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji?

Zdaje się, że jest tam również opcja, która powoduje, że raz pobrane maile za pomocą POP3 nie są już pobierane na innych urządzeniach.

Link to postu

Maile zablokował chyba gmail, za dużo tego było. Na teraz wszystko wykasowałem i podpiąłem inną pocztę (home.pl) i działa. Poznaję pomału krok za krokiem i idę w dobrym kierunku. Szkoda, że nie jest wszystko odpowiednio aktualizowane w instrukcji. Wiele trzeba by samemu przerabiać w obsłudze by hulało, np. eksport do Paczek  Ruch.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...