Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Beata Woźniak-Pałosz

Mikrogratyfikant

Polecane posty

Witam,

po ostatnich aktualizacjach (mam zainstalowaną wersję 1.58 HF1) w mikrogratyfikancie nie drukuje się na liście kasowej kwota do wypłaty (program wstawia 0,00). Pracownik ma ustawiony znacznik w umowie " nie przelewaj". 

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozwiązań w mikrogratyfikancie w związku ze zmianami dla osób poniżej 26 roku życia. W Gratyfikancie takie zmiany zostały wprowadzone, a co z wersją mikro?

Pozdrawiam

Niestety musimy poczekać na kolejną aktualizację programu. Na chwilę obecną trzeba korzystać z wydruku Pełna lista płac.
Co do drugiego pytania, tutaj są opisane wszystkie zmiany, o których Pani wspomina.

Osoby ubezpieczone, które nie ukończyły 26 roku życia i są zwolnione z podatku dochodowego PIT nie korzystają ze zwolnienia ze składki na ubezpieczenie zdrowotne. https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/skladka-na-ubezpieczenie-zdrowotne-za-osoby-ubezpieczone-ktore-nie-ukonczyly-26-roku-zycia-i-sa-zwolnione-z-podatku-dochodowego-pit/2836713

Po zainstalowaniu wersji  1.58 HF2 program generuje listę płac bez naliczania odprowadzonej składki zdrowotnej. Przy wynagrodzeniu 2250,00zł. pracownik otrzymuje 1941,52zł, zamiast 1766,78zł.                        

W deklaracji RCA kwota należnej składki zdrowotnej 174,74zł. jest wykazana.

Wprowadziłam ręcznie 174,74zł. w „dodatki-potrącenia”; „ zdrowotne nieodliczone od podatku” .

Proszę o poprawkę ;-).

41 minut temu, Kamil Goleń napisał:

Proszę mi powiedzieć jakiego miesiąca dotyczy ta wypłata. Na wersji 1.58 HF3 wszystko wyliczane jest poprawnie.

W liście płac za lipiec (wypłata w sierpniu), za sierpień tak samo.

Pozdrawiam

Znalazłam swój błąd, w umowie o pracę wybrałam opcję; nie odliczaj kosztów uzyskania przychodów, powinno być zaznaczone; odliczaj kup, ulgę podatkową, naliczaj podatek.

Teraz wszystko gra😀

Dzięki za pomoc.