Skocz do zawartości

Subiekt GT/ Rewizor GT usuniecie starych dokumentow/ zapomnienie roku

Polecane posty

Jak w subiekcie czy rewizorze, usunąć dane z 2012 roku i wcześniej, chodzi mi o wszystkie dokumenty zakupu, sprzedaży, kasowe, magazynowe itd. tak aby nie wpłynęło to na aktualny stan magazynowy?

Mam tych dokumentów około 50 tysięcy które aby spowalniają system oraz powodują problemy w kartotekach towarów o których już dawno zapomnieliśmy a nie możemy tych kartotek usunąć.

 

Link to postu

Ogólnie jest to skomplikowane i w praktyce się tego nie wykonuje (choć nie wykluczam, że ktoś zaoferuje taką usługę)... To co jest relatywnie proste to usunięcie wszystkich dokumentów i odtworzenie stawów magazynowych i rozrachunków... 50 tys. dokumentów (nie wiem jak do końca policzonych) to relatywnie bardzo mało i taka ilość nie powinna mieć widocznego wpływu na prędkość działania programu być może przyczyny są zupełnie inne, należałoby to sprawdzić... Towary można dezaktywować przez co stają się praktycznie niewidoczne w programie.

Link to postu

towary mamy z dokladnymi opisami i zdjeciami, plik backupu zaczyna zajmowac 600mb a staramy sie go wykonywac codziennie, wiec jest to mocno klopotliwe, oraz oczywiscie burdel na liscie towarow i uslug temu towarzyszy,

 

zadnego pomyslu jak takie czyszczenie wykonac? przeciez np. po 20 latach to sie nikt w tym nie odnajdzie

Link to postu
8 godzin temu, Kamil G napisał:

towary mamy z dokladnymi opisami i zdjeciami, plik backupu zaczyna zajmowac 600mb a staramy sie go wykonywac codziennie, wiec jest to mocno klopotliwe

Nie rozumiem problemu - przy dzisiejszym sprzęcie to wcale nie jest dużo, w tym jeśli archiwum jest wysyłane do "chmury".

 

8 godzin temu, Kamil G napisał:

oraz oczywiscie burdel na liscie towarow i uslug temu towarzyszy,

Nie rozumiem problemu - w poprzedniej odpowiedzi napisałem jak nie mieć bałaganu.

 

8 godzin temu, Kamil G napisał:

zadnego pomyslu jak takie czyszczenie wykonac? przeciez np. po 20 latach to sie nikt w tym nie odnajdzie

Ze swojej strony zaproponowałem rozwiązanie stosowane w praktyce, dostępne od ręki i tanie (kilkaset zł), jeśli ktoś podejmie się odcinania danych to zapewne koszty będą liczone w tysiącach zł.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 2.09.2019 o 20:55, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem problemu - przy dzisiejszym sprzęcie to wcale nie jest dużo, w tym jeśli archiwum jest wysyłane do "chmury".

problem jest taki że jak zapisujemy backup na pendrivie 16gb to po niecalym miesiacu mamy zapisany caly pendrive i trzeba brac nowy, przy wysyłaniu do chmury nie pamiętam jakie dokładnie były koszty ale przy tej ilości danych i chyba było liczone od ilości mb wysyłanie to w ogóle traciło sens korzystanie z tej usługi

 

Dnia 2.09.2019 o 20:55, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem problemu - w poprzedniej odpowiedzi napisałem jak nie mieć bałaganu.

Podane wskazowki do naszych warunkow nie sa pomocne, juz korzystam z aktywnowania i dezaktywowania pozycji jednak to nie wystarcza pozatym reszta pracownikow tego nie umie nawet filtrowanie sprawia im problem przez co jest duzo nieporozumien.

Po usunieciu dokumentow w jaki sposob odtworzyc stany magazynowe i rozrachunki? Oraz jak zbiorczo usunac stare dokumenty? Nie widze takiego mechanizmu i z tego co widze trzeba usuwac recznie pojedynczo kazdy dokument.

Link to postu
1 godzinę temu, Kamil G napisał:
Dnia 2.09.2019 o 20:55, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem problemu - przy dzisiejszym sprzęcie to wcale nie jest dużo, w tym jeśli archiwum jest wysyłane do "chmury".

problem jest taki że jak zapisujemy backup na pendrivie 16gb to po niecalym miesiacu mamy zapisany caly pendrive i trzeba brac nowy

Ciągle nie rozumiem problemu - dlaczego nie zostanie zakupiony większy pendrive, dlaczego nie zostanie zakupiony dysk zewnętrzny, przecież to kosztuje dzisiaj na prawdę niewiele, sam mam chyba z dziesięć dysków po modernizacjach komputerów klientów (wymianie na SSD) ... Alternatywa to nadpisywanie starych archiwów...

 

1 godzinę temu, Kamil G napisał:

przy wysyłaniu do chmury nie pamiętam jakie dokładnie były koszty ale przy tej ilości danych i chyba było liczone od ilości mb wysyłanie to w ogóle traciło sens korzystanie z tej usługi

Ale po co wymyślać problemy jak można to wszystko szybko sprawdzić - podstawowy pakiet usługi Insertu oferuje przestrzeń 10GB i NIE ma limitu na wysyłanie, więc powinien wystarczyć z zapasem.

 

1 godzinę temu, Kamil G napisał:
Dnia 2.09.2019 o 20:55, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem problemu - w poprzedniej odpowiedzi napisałem jak nie mieć bałaganu.

Podane wskazowki do naszych warunkow nie sa pomocne, juz korzystam z aktywnowania i dezaktywowania pozycji jednak to nie wystarcza pozatym reszta pracownikow tego nie umie nawet filtrowanie sprawia im problem przez co jest duzo nieporozumien.

Przecież do zmiany jest tylko jeden filtr w module towary i usługi, na dokumentach z automatu nie są widoczne nieaktywne towary, nie potrafię dopuścić myśli, że użytkownicy nie znają takich podstaw obsługi programu jak filtrowanie danych, a jeśli tak jest to nie dziwię się, że są problemy i nieporozumienia, przypominam też, że może Pan im sam ustawić te filtry (ustawienia filtrów można przecież kopiować i są zapamiętywane dla każdego użytkownika indywidualnie).

 

1 godzinę temu, Kamil G napisał:

Po usunieciu dokumentow w jaki sposob odtworzyc stany magazynowe i rozrachunki? Oraz jak zbiorczo usunac stare dokumenty? Nie widze takiego mechanizmu i z tego co widze trzeba usuwac recznie pojedynczo kazdy dokument.

Nie jest operacja dostępna w programie, ale nie oznacza to, że coś trzeba robić ręcznie i usuwać pojedynczo dokumenty - wszelkie tego usługi świadczą dostawcy programów/serwisanci - jak powtarzam, aby napisać się kawy z mlekiem nie trzeba przecież hodować krowy...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...