Skocz do zawartości

Parametry uruchomieniowe -błąd połaczenia do SQL po aktualizacji Insert 1.59 HF1

Polecane posty

Cześć,

Po aktualizacji subiekta do najnowszej wersji(1.59 HF1) musiałem zmienić parametry startowe i hasło do sql zapisać nie szyfrowane, coś się zmieniło w szyfrowaniu haseł pakietu GT w tej aktualizacji? Sello w wersji 1.32.1

Czy jest możliwość żeby w xml od sello można było zapisać hasło zaszyfrowane tak jak to było do tej pory? Również jak się da parametry użytkownika z zakodowanym hasłem sello zwraca błąd niewłaściwego hasła.

image.png.3828964208281da321db43f943312e60.png

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

W Sello nie było nic zmieniane w tych okolicach, co do Subiekta, to trzeba by zapytać na forum Subiekta. Hasło zaszyfrowane można podać - ale trzeba je zaszyfrować jak poprzednio (jeśli zostało zmienione).

w subiekcie nie ma problemu łączy się normalnie, po aktualizacji na każdym z 30 komputerów ten sam objaw sello nie dekoduje hasła. Wcześniej było ok, a nie chce zostawiać niezakodowanego hasła u użytkowników na komputerach, parametry startowe były kopiowane z xml od subiekta aktualizowałem je też przez program serwisowy po update i w sello jest problem

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Żebyśmy mówili o tym samym, problem występuje przy logowaniu do Sello przy starcie Sello czy z synchronizacją Sello z Subiektem?

przy uruchamianiu sello, zmuszony byłem zrobić xml startowe z opcją sql_login encrypted="0" jak hasło jest zakodowane wyrzuca błąd, sello niepoprawnie dekoduje to hasło. Ten sam problem mam w dwóch firmach, dwa odrębne środowiska po aktualizacji Subiekta do 1.59 HF1 na końcówce sello przestaje łączyć

Link to postu

Udało się ustalić przyczynę, będzie to wymagało jednak ingerencji w kod programu więc poprawka znajdzie się w najbliższej wersji 1.33. Ciekawostka, że bezpośrednia przyczyna problemu jest w Sello od początku jego istnienia, tylko problem wyszedł dopiero teraz przy zmianach w samym Subiekcie.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...