Skocz do zawartości

Amortyzacja inwestycyjna - błąd

Polecane posty

Dzień dobry, mam problem, zlicza mi limit amortyzacji inwestycyjnej z dwóch lat, co zrobić?

Potrzebuję naliczyć amortyzację jednorazową dla drugiego środka trwałego z pierwszego sreena, w OT mam zaznaczone tak jak na ostatnim screenie.

 

1.jpg

4.jpg

3.png

2.jpg

5.jpg

Edytowane przez Martyna Pożarowska
Link to postu
Prawdopodobnie na dokumencie „OT 2/POD/2018” miesiąc amortyzacji jest ustawiony miesiąc kolejny, czyli amortyzacja dla tego środka naliczyła się w styczniu 2019, co skutkuje tym, że trafia do limitu z tego roku. Raport nie uwzględnił tej sytuacji, co zostało przekazane do działu weryfikacji oprogramowania.
Link to postu
1 godzinę temu, Przemysław Werner napisał:
Prawdopodobnie na dokumencie „OT 2/POD/2018” miesiąc amortyzacji jest ustawiony miesiąc kolejny, czyli amortyzacja dla tego środka naliczyła się w styczniu 2019, co skutkuje tym, że trafia do limitu z tego roku. Raport nie uwzględnił tej sytuacji, co zostało przekazane do działu weryfikacji oprogramowania.

no nie, bo jest wprowadzone jako amortyzacja historyczna i zaliczone do limitu amortyzacji inwestycyjnej, to jest klient którego obsługuję od stycznia 2019 i środki trwałe z poprzednich lat przepisywałam z ewidencji od poprzedniego księgowego ale OT musiałam wygenerować bo inaczej by mi amortyzacji program nie chciał liczyć.

1.jpg

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, Roman Budzisz napisał:

Dzień dobry.

Czy zaktualizowała Pani podmiot do wersji 27.1.0 (nie tylko program)? Jeżeli tak, to musi być to inny przypadek niż zdiagnozowaliśmy u siebie. Proszę jednak o podesłanie danych przez nasz formularz kontaktowy. W formularzu proszę się powołać na mnie bądź na problem, który Pani tutaj opisuje.

Oczywiście, zawsze aktualizujemy program i wszystkie podmioty.

Jakie dane mam wysłać? Proszę o instrukcję.

Link to postu

Dzień dobry.

 

Dnia 5.12.2019 o 16:42, Roman Budzisz napisał:

Jeżeli tak, to musi być to inny przypadek niż zdiagnozowaliśmy u siebie. Proszę jednak o podesłanie danych przez nasz formularz kontaktowy. W formularzu proszę się powołać na mnie bądź na problem, który Pani tutaj opisuje.

 

Proszę nie przesyłać danych - wydaje się, że odtworzyliśmy Pani przypadek.

Proszę, w dokumencie OT tego środka (Ładowarka), poprzez Popraw, na chwilę odznaczyć "Przyjęty wcześniej":

image.png.23d0b5a26d8c1cca6f742895bb61f8b4.png

Proszę zaznaczyć w rozpoczęciu umarzania "Miesiąc przyjęcia" i z powrotem zaznaczyć "Przyjęty wcześniej".

 

Oczywiście poprawka trafi do jednej z najbliższych wersji.

Link to postu
12 minut temu, Roman Budzisz napisał:

Proszę nie przesyłać danych - wydaje się, że odtworzyliśmy Pani przypadek.

 

Dane przesłała wczoraj. W tytule zgłoszenia wpisałam Pana nazwisko, podpisałam już także umowę powierzenia przetwarzania.

 

13 minut temu, Roman Budzisz napisał:

Proszę, w dokumencie OT tego środka (Ładowarka), poprzez Popraw, na chwilę odznaczyć "Przyjęty wcześniej":

Proszę zaznaczyć w rozpoczęciu umarzania "Miesiąc przyjęcia" i z powrotem zaznaczyć "Przyjęty wcześniej".

 

Oczywiście poprawka trafi do jednej z najbliższych wersji.

 

Niestety ta opcja jest niedostępna, jak klikam popraw to mam wszystko na szaro, środek ten został już sprzedany więc musiałabym wszystko skasować...

Link to postu
4 minuty temu, Roman Budzisz napisał:

W takim razie proszę jeszcze o chwilę cierpliwości ....

 

Oczywiście, tylko prosiłabym, w miarę możliwości, aby stosowna poprawka wyszła najpóźniej w przyszłym tygodniu ponieważ termin wyliczenia zaliczki na PIT jest jaki jest...

Edytowane przez Martyna Pożarowska
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.12.2019 o 12:45, Roman Budzisz napisał:

Pani Martyno, w wiadomości pocztowej zaproponowałem dedykowane dla Pani rozwiązanie. Proszę podzielić się informacją czy wszystko przebiegło poprawnie.

Panie Romanie, problem powrócił niestety wraz z kolejnymi aktualizacjami programu, czy mogę liczyć na to, że coś zmienicie w tym systemie?

Link to postu

Tak, wiem, dokąd była wersja 27.1.1 działało ale teraz jest wersja 28.1 i nie działa, stąd moja lekka frustracja... terminy podatkowe są jakie są, klienci w grudniu kupują środki trwałe żeby obniżyć podatki, mamy program ale musimy sobie radzić "na piechotę".

No nic, mam nadzieję, że rozwiązanie które wejdzie na początku lutego pozwoli już na sprawne rozliczanie jednorazowej amortyzacji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...