Skocz do zawartości

Obiekt dezaktywowany

Polecane posty

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na towar z którym jest problem nie ma możliwości aktywacji, ponieważ ta opcja jest wygaszona jak na poniższej grafice. Próbowałem najpierw dezaktywować ten konkretny towar (z myślą, że później go ponownie aktywuję), ale tego również nie da się zrealizować. Pojawia się komunikat - "asortyment jest dostępny w magazynie" (grafika nr 2).

1059159023_Adnotacja2019-11-23082859.png.e18778f5ea4f60a3aa536552c52768ec.png

ad2.PNG.92d9806475c8c8f2fb5bf06c49a75133.PNG

Link to postu

Dziwna sprawa, tak jakby towar był jednak aktywny. Proszę wejść w ten asortyment i jeśli w ciągu informacji pod nazwą, na końcu piszę Nieaktywny, to proszę spróbować na liście z menu kontekstowego opcji Zbiorczo i tam spróbować go aktywować. Aczkolwiek, moim zdaniem, nie jest to wina asortymentu, gdyż NEXO daje jasny komunikat o nieaktywności Asortymentu, a tutaj jest komunikat o obiekcie. W tym celu, proszę przejrzeć zakładki Asortymentu i tam są różne powiązane tematy, jak cenniki, dostawcy, może któryś z nich stanowi problem? A może skupiamy się na asortymencie, a dezaktywowany jest np. klient albo forma płatności. Najlepiej popróbować wystawić ten dokument na raty, pierw jedna rzecz, zapisać, potem kolejna, aż do znalezienia problemu :)

Link to postu

Problem, który opisałem aktualnie blokuje mi możliwość przyjęcia na stan faktury zakupu. Metodą wprowadzania na raty udało mi się ustalić z którym towarem jest problem. Dotyczy to oczywiście asortymentu, który już był wcześniej przyjmowany na stan (nie jest wprowadzany jako nowy). Raczej wykluczam problem z kontrahentem, ponieważ przy próbie wypisania innego asortymentu wszystko działa.

Porównałem sobie również szczegóły asortymentu, który nie działa z takim gdzie nie ma żadnego problemu. Nie znalazłem nic co by mogło je odróżniać prócz oczywiście nazwy cen itd.

Pozdrawiam

Link to postu

Problem z tym asortymentem dotyczy różnych dokumentów – WZ, FZ, PA, FS (te sprawdziłem, więc zakładam że z każdym innym generującym ruch towaru także). Akurat w tym przypadku faktura zakupu nie była przyjmowana na podstawie innego dokumentu typu PZ, a bezpośrednio jako FZ.

Dla zobrazowania jeszcze raz sytuacji, krok po kroku jak ten problem się objawił. Przyjąłem jakiś czas temu asortyment X na podstawie faktury zakupu (pozycja asortymentu X została utworzona podczas wprowadzania tej faktury). Asortyment X od momentu przyjęcia nie generował, żadnego ruchu tzn nie był sprzedany, wydany na WZ itd. Kilka dni temu ponownie zakupiłem kilka sztuk asortymentu X i próbując go wprowadzić na podstawie faktury zakupu okazał się komunikat „Nie można powiązać obiektu z obiektami dezaktywowanymi”. Oczywiście najpierw musiałem go odnaleźć na fakturze, bo było więcej pozycji, więc wprowadzając pozycja po pozycji znalazłem problem właśnie w asortymencie X. Na koniec sprawdziłem czy można asortyment X choćby wystawić na WZ (w związku że mam go na stanie z pierwszej dostawy), ale pojawia się ten sam błąd.

Link to postu
Proszę zweryfikować czy problem nie dotyczy jednostek miar (samych jednostek miar asortymentu, albo jednostek miar gabarytów: masa, objętość, rozmiar). Proszę spróbować aktywować wszystkie jednostki i zobaczyć czy wtedy ten towar uda się dodać. W jednej z poprzednich wersji wprowadzone zostało zabezpieczenie, które pomaga zapobiec podobnym przypadkom.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...