Skocz do zawartości

Konfiguracja listy magazynowej

Polecane posty

Próbuję we własnym zakresie wypracować najefektywniejszą dla moich potrzeb listę wysyłkową - wychodzi to aktualnie z różnym skutkiem. W jaki sposób sprawić, żeby lista była bardziej czytelna? Mam na myśli część z podglądu zaznaczoną na czerwono - dodałem ją sobie sam - tytuł aukcji i nr nadania paczki, jednak wszystko się za bardzo ze sobą zlewa. 

1/ Jak zrobić odstęp pomiędzy każdym zamówieniem, coś jak html-owskie <br> lub ---- / ***?

2/ Jak wytłuścić checkbox z FAKTURĄ?

3/ Jak przenieść nr telefonu klienta do prawej strony? Aktualnie zlewa się z adresem odbiorcy. Przy próbie kliknięcia i przeciągnięcia przesuwa całą zawartość tabeli.

4/ Czy i w jaki sposób dodać nr paragonu danego zamówienia np. obok checkboxu z FAKTURĄ?

5/ Jak dodać miniaturkę aukcji?

Z góry serdeczne dzięki! :)

listawys1.png

listawys2.png

Link to postu
Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

W jaki sposób sprawić, żeby lista była bardziej czytelna?

Pytanie co to znaczy bardziej czytelna :). Na górnym pasku narzędzi można zmienić czcionkę czy pogrubić wybrane pole:

image.png.46e8f1412ac6f5f9cae0a202dc0eb44b.png

Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

Jak zrobić odstęp pomiędzy każdym zamówieniem, coś jak html-owskie <br> lub ---- / ***?

Porozsuwać pola na wzorcu, np rozciągnąć w dół sekcję Details i pozostawić kawałek pustego miejsca, tak jak jest w oryginale:

image.png.5c146debe4434d5fe8efcac700fb6d3c.png

Sekcję można rozciągnąć łapiąc za jej dolną krawędź.

Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

Jak wytłuścić checkbox z FAKTURĄ?

Pogrubieniem na pasku narzędzi. Jeśli pasek jest niewidoczny to można go włączyć w menu Widok > Paski narzędzi.

Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

Jak przenieść nr telefonu klienta do prawej strony? Aktualnie zlewa się z adresem odbiorcy. Przy próbie kliknięcia i przeciągnięcia przesuwa całą zawartość tabeli.

Rozszerzyć pole z numerem i ustawić na nim wyrównywanie do prawej na pasku narzędzi.

Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

Czy i w jaki sposób dodać nr paragonu danego zamówienia np. obok checkboxu z FAKTURĄ?

Przeciągnąć pole Paczka_NrFaktury z prawego okna Lista pól.

Dnia 4.01.2020 o 11:55, Zdzisław Bal napisał:

Jak dodać miniaturkę aukcji?

To już bardziej skomplikowany zabieg, bo dane nie udostępniają wprost zdjęcia. Trzeba poszukać na forum listy magazynowej ks. Robaka w której takie miniaturki były dodane. Wymagają one sięgnięcia do bazy danych ze skryptu (nieco większy poziom trudności).

Dnia 4.01.2020 o 23:43, Zdzisław Bal napisał:

Czy można umieścić parametr specyficzny (rozmiar) na liście magazynowej? Jeśli nie jak inaczej wiedzieć, jaki rozmiar klient kupił?

Bezpośrednio nie można. Tylko poprzez dostęp do bazy danych ze skryptu w wydruku. Jeśli towary różnią się symbolem to będzie to widać na liście towarów. Jeśli to ten sam towar, to pozostaje drukować też notatkę w której musiało by to być umieszczone.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Pytanie co to znaczy bardziej czytelna :). Na górnym pasku narzędzi można zmienić czcionkę czy pogrubić wybrane pole:

image.png.46e8f1412ac6f5f9cae0a202dc0eb44b.png

Porozsuwać pola na wzorcu, np rozciągnąć w dół sekcję Details i pozostawić kawałek pustego miejsca, tak jak jest w oryginale:

image.png.5c146debe4434d5fe8efcac700fb6d3c.png

Sekcję można rozciągnąć łapiąc za jej dolną krawędź.

Pogrubieniem na pasku narzędzi. Jeśli pasek jest niewidoczny to można go włączyć w menu Widok > Paski narzędzi.

Rozszerzyć pole z numerem i ustawić na nim wyrównywanie do prawej na pasku narzędzi.

Przeciągnąć pole Paczka_NrFaktury z prawego okna Lista pól.

To już bardziej skomplikowany zabieg, bo dane nie udostępniają wprost zdjęcia. Trzeba poszukać na forum listy magazynowej ks. Robaka w której takie miniaturki były dodane. Wymagają one sięgnięcia do bazy danych ze skryptu (nieco większy poziom trudności).

Bezpośrednio nie można. Tylko poprzez dostęp do bazy danych ze skryptu w wydruku. Jeśli towary różnią się symbolem to będzie to widać na liście towarów. Jeśli to ten sam towar, to pozostaje drukować też notatkę w której musiało by to być umieszczone.

Bartek, stokrotne dzięki za wskazówki - odezwę się przy najbliższej zabawie z listą :)

  • Lubię to 1
Link to postu
21 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Bezpośrednio nie można. Tylko poprzez dostęp do bazy danych ze skryptu w wydruku. Jeśli towary różnią się symbolem to będzie to widać na liście towarów. Jeśli to ten sam towar, to pozostaje drukować też notatkę w której musiało by to być umieszczone.

Odnośnie drukowania parametru specyficznego na liście - wystawiam odzież w różnych rozmiarach, ale nie dodaję każdorazowo w tytule jaki rozmiar, tylko spinam wielowariantowością po parametrze rozmiar - wszystkie aukcje z danego wariantu mają taki sam tytuł. Czy to można jakoś przenieść na listę, że klient kupił np. rozmiar S? Ewentualnie, np. czy mogłoby zaciągać rozmiar z opisu aukcji?

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
4 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

chciałem wstawić nr paragonu, a nie nr faktury

To jest to samo pole. Sello wystawia albo paragon albo fakturę i informacje o niej trzyma w tych samych polach.

4 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Nie mogę pola z nr telefonu w ogóle ruszyć, cała tabela jest jakby scalona, zablokowana.

Ach no tak, bo telefon jest wstawiony do wnętrza pola. Widać to jak kliknie się na to pole dwukrotnie, pojawiają się umieszczone w nim nawiasy z odwołaniami do pól. Trzeba by wyciąć ten telefon stamtąd i wstawić go do niezależnego pola tekstowego.

4 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

a pole z tytułem aukcji i nr nadania był w jednej tabeli, a nie w dwóch jak teraz.

To trzeba rozciągnąć tę tabelę do góry i wrzucić pola do środka:

image.png.224194d0f68fd592fd39ee1179b7c3d5.png

Ten prostokąt po lewej jest rysowany ze zwykłej kreski, którą również można rozciągnąć do góry.

2 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy to można jakoś przenieść na listę, że klient kupił np. rozmiar S? Ewentualnie, np. czy mogłoby zaciągać rozmiar z opisu aukcji?

Generalnie za pomocą skryptu można zrobić wszystko, w tym również odczytać dowolne pole z dowolnej bazy, nawet subiektowej. Ale to trzeba zerknąć do postów w którym jest opisane jak i gdzie ten skrypt dodać i co w nim zmienić aby działało na konkretnej bazie.

1 godzinę temu, Zdzisław Bal napisał:

nazwa kolejnej aukcji nakłada się na nr nadania paczki w tabeli poniżej - jak to rozwiązać, żeby nazwy aukcji były jedna pod druga na liście magazynowej?

Tutaj dochodzimy do problemów kolekcji. Wydruk rozróżnia obecnie dwie kolekcje, Paczki oraz towary paczki - dlatego należy umieszczać je w osobnych sekcjach typu Detail i DetailReport. Lista aukcji jako taka nie istnieje, dlatego tag zwraca tytuły tych aukcji w jednym polu (po przecinku). Dla sekcji DetailReport silnik wydruku powtarza całą tę sekcję tyle razy ile w danej paczce jest towarów - ma ona zatem zmienną liczbę wierszy i naturalnie rozciąga wydruk. Pola zwykłe mogą także rozciągać wydruk, należy w nich ustawić opcję Can Grow (może rosnąć) na Yes. Może to mieć jednak dziwne skutki, jeśli jedno pole rozciągnie wydruk a np tabelka nie jest na tyle długa to zostanie przerwana.

Można również skorzystać z pola Towar_Zrodlo i dodać je w sekcji DetailReport - powinno tam pojawić się pole Dotyczy z transakcji w którym wpisany domyślnie jest tytuł aukcji. Będzie ono przetwarzane tak jak lista towarów w osobnym podraporcie.

image.png.f63248c0b10cbf35cdc420cea2e67039.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

To jest to samo pole. Sello wystawia albo paragon albo fakturę i informacje o niej trzyma w tych samych polach.

Ach no tak, bo telefon jest wstawiony do wnętrza pola. Widać to jak kliknie się na to pole dwukrotnie, pojawiają się umieszczone w nim nawiasy z odwołaniami do pól. Trzeba by wyciąć ten telefon stamtąd i wstawić go do niezależnego pola tekstowego.

To trzeba rozciągnąć tę tabelę do góry i wrzucić pola do środka:

image.png.224194d0f68fd592fd39ee1179b7c3d5.png

Ten prostokąt po lewej jest rysowany ze zwykłej kreski, którą również można rozciągnąć do góry.

Generalnie za pomocą skryptu można zrobić wszystko, w tym również odczytać dowolne pole z dowolnej bazy, nawet subiektowej. Ale to trzeba zerknąć do postów w którym jest opisane jak i gdzie ten skrypt dodać i co w nim zmienić aby działało na konkretnej bazie.

Tutaj dochodzimy do problemów kolekcji. Wydruk rozróżnia obecnie dwie kolekcje, Paczki oraz towary paczki - dlatego należy umieszczać je w osobnych sekcjach typu Detail i DetailReport. Lista aukcji jako taka nie istnieje, dlatego tag zwraca tytuły tych aukcji w jednym polu (po przecinku). Dla sekcji DetailReport silnik wydruku powtarza całą tę sekcję tyle razy ile w danej paczce jest towarów - ma ona zatem zmienną liczbę wierszy i naturalnie rozciąga wydruk. Pola zwykłe mogą także rozciągać wydruk, należy w nich ustawić opcję Can Grow (może rosnąć) na Yes. Może to mieć jednak dziwne skutki, jeśli jedno pole rozciągnie wydruk a np tabelka nie jest na tyle długa to zostanie przerwana.

Można również skorzystać z pola Towar_Zrodlo i dodać je w sekcji DetailReport - powinno tam pojawić się pole Dotyczy z transakcji w którym wpisany domyślnie jest tytuł aukcji. Będzie ono przetwarzane tak jak lista towarów w osobnym podraporcie.

image.png.f63248c0b10cbf35cdc420cea2e67039.png

Dopiero jutro będę testował powyższe podpowiedzi, jednak już teraz muszę Ci znów stokrotnie podziękować! :D

PS Ze skryptami i bazami jestem na bakier.:)

Link to postu
22 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Ach no tak, bo telefon jest wstawiony do wnętrza pola. Widać to jak kliknie się na to pole dwukrotnie, pojawiają się umieszczone w nim nawiasy z odwołaniami do pól.

Problem był chyba gdzie indziej - bo po dwukliku nie pojawiały się żadne nawiasy. Co się okazało - nałożona była jakaś tabela na tę tabelę - pusta. Kliknąłem raz - DEL i wtedy mogłem już chwycić nr tel. Udało się! :)

Link to postu
Dnia 7.01.2020 o 15:39, Bartosz Rosa napisał:

Przeciągnąć pole Paczka_NrFaktury z prawego okna Lista pól.

 

Drukuje mi w postaci PA xx/2020, a chciałbym, żeby pokazywało nr paragonu (łączny tyle ile drukarka nabiła) ten z drukarki fiskalnej, który jest w tej samej linii z datą. Jest to do zrobienia? Nr w takiej postaci jak teraz mnie nie urządza, bo chodzi mi o parowanie paragonu do danej paczki. :)

Link to postu

@Bartosz Rosa  co się okazało - ten nr w postaci PA xx/2020 (pole Paczka_NrFaktury) jest też na paragonie (nazywa się to "nr systemowy") - ułatwia mi to parowanie paragonu z daną paczką, tyle tylko, że ostatnio nie drukują się one chronologicznie. Mam wrażenie, że może mieć to związek ze wspólnym drukowaniem na liście magazynowej paczek Inpostu i DPD. Wcześniej ostatni wydrukowany paragon odpowiadał np. pierwszemu zamówieniu na liście wysyłkowej, a teraz w niektórych przypadkach trochę się to jakoś poprzesuwało i utrudnieniem jest dla mnie np. specjalnie wycinanie środkowego paragonu, bo np. właśnie jego potrzebuję do danej paczki. Mam nadzieję, że klarownie to wytłumaczyłem. Jest, Bartek, jakiś patent na to? Gdzieś się tu na forum chyba niedawno coś podobnego przewinęło, cholerka. :)

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Wydruki są zawsze sortowane w pierwszej kolejności po dostawcach, bo tak jest skonstruowany mechanizm wydruków.

Okej, to by się zgadzało - na liście magazynowej najpierw mam Paczkomaty, a na końcu kuriera DPD. Paragony lecą w takiej kolejności w jakiej wpadły do Sello. Jak wysyłałem tylko Paczkomatami to fajnie się chronologicznie parowało paczka-paragon. No nic, czyli nie ma rady. :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...