Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Zdzisław Bal

Użytkownik
 • Ilość treści

  466
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Zdzisław Bal wygrał w ostatnim dniu 28 marca

Zdzisław Bal ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

37 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kliknąłem jak zawsze zbiorcze drukowanie dokumentów końcowych i poszedłem do drukarki odebrać paragony, po powrocie listing transakcji DO PACZEK był pusty, pomimo tego, że nie zaznaczyłem wszystkich i pojawił się błąd Microsoft Visual C++. Uruchomiłem ponownie Sello, ale w transakcjach, do których zleciłem paragony, ich numery nie były przypisane. Co mogło się zadziać niepożądanego?
 2. Sello aktualnie umożliwia tworzenie paczek tylko InPostu. W przyszłości - z tego, co wspominał @Bartosz Rosa - będzie więcej integracji.
 3. Zgoda, tyle tylko, że nie mam możliwości tworzenia wątków na forum Subiekta, a tutaj większość też korzysta z Subiekta. Czyli - załóżmy - ręcznie lub nie tworzę odpowiedniki kartotek w nowym Subiekcie, wrzucam na stan fakturą zakupową ze starej firmy, oznaczam jako "do serwisów aukcyjnych" i pobieram do Sello. A co z ustawieniami Sello i aukcjami? Chciałbym, żeby wszystko, co mam w obecnym Sello było na nowym komputerze. Wystarczy, że zrobię archiwizację Sello i zgram plik na nowym komputer? A Subiekt na nowej bazie? Gdzieś przeczytałem, że ktoś właśnie tak okroił z całych modułów Sello dla stanowiska, które obsługuje pracownik i wszystko śmiga. Z chęcią to przetestuję. Gdzie w Subiekcie GT nadać takie uprawnienia?
 4. @M. K. ponawiam pytanie, jeśli można.
 5. W najbliższym czasie chcę przeprowadzić następującą operację: Aktualnie korzystam z Sgt + Sello + Allegro + ProstaPaczka. Niebawem chcę przenieść wszystko (towary/kartoteki z Subiekta, bazę z Sello) na firmę z nowym NIP-em. Zastanawiam się jak zrobić to najpłynniej. Czyli - nowy komputer, na nim nowy Subiekt + Sello. 1. Czy można jakoś w prosty sposób przenieść towary, które aktualnie mam w Subiekcie oznaczone do serwisów aukcyjnych do nowego Subiekta na nowym komputerze? Na nowym Subiekcie chcę wprowadzić pozycje towarowe, przeprowadzić cesję konta i wtedy obsługiwać transakcje. Czy można jakoś przetransferować towary (kartoteki) z jednego Subiekta do drugiego (inny komputer, inna licencja) czy pozostaje ręczna robota? 2. Czy wystarczy, że zarchiwizuję obecną bazę Sello i na nowym komputerze po zainstalowaniu Sello uruchomię je wybierając tę bazę? Chcę założyć jeszcze jedno konto na Allegro i Sello dla innego asortymentu. W firmie chciałbym mieć jeden komputer z wersją serwerową + jeden komputer z wersją kliencką Sello przy stanowisku dla pracownika tylko z widocznymi zakładkami DO PACZEK i DO WYSŁANIA. 3. Jak (krok po kroku) okroić Sello z zakładek i cyferek, których nie chcę udostępniać pracownikowi? Podczas uruchamiania komputera pracownika będzie on musiał też uruchomić Subiekta na swoim komputerze? 4. Czy żeby obsługiwać transakcje w Sello z danego konta Allegro będę musiał każdorazowo wybierać to konto, które mnie interesuje? 5. Czy mając dwa konta Allegro i dwie licencje Sello jest możliwa praca na jednej bazie, w tym sensie, że na jednym komputerze wybieram jedno konto Allegro i na nim pracuję, a na drugim pracownik klika drugie konto i obsługuje transakcje z drugiego konta Allegro? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 6. Niebawem przechodzę na sprzedaż bezkasową, więc ten problem zniknie, ponieważ każdemu będę wysyłał fakturę VAT mailowo, jednak ten wątek był jakiś czas temu poruszany - tzn. żeby móc bezpośrednio z Sello wystawić PA i następnie automatycznie fakturę detaliczną do niego. Ręczne wypisywanie faktur detalicznych (nawet pomimo, że nie jest ich dużo) bywa uciążliwe. 🙃
 7. Czy można jakoś zaciągnąć (bez przepisywania) dane klient z Sello do Subiekta GT (kontrahent)? Chodzi o wypisanie faktury detalicznej do paragonu.
 8. Wiem, wiem, mam z tyłu głowy, muszę to w końcu rozgryźć, tym bardziej, że już polecałeś i wspominałeś, że gdzieś na forum jest wątek szerzej przez Ciebie rozpisany. 😉 Czasami klienci płacą przelewem zwykłym, a ja nic o tym nie wiem i dowiaduję się dopiero jak klient napisze maila albo zdzwoni. Czy emszmal właśnie w takiej sytuacji będzie pomocny?
 9. Podzielisz się z nami, jakie rozwiązania dla pracowników wdrożyłeś od czasu tego wpisu? @Bartosz Rosa, zastanawiam się również jak maksymalnie okroić Sello z widoczności danych finansowych dla pracowników. Z chęcią poznałbym rozwiązania użytkowników forum w tym zakresie. Czy można również usunąć widoczność zakładki START, gdzie widoczne są obroty w danym okresie, itd.? dla pracownika, który realizuje zamówienia wystarczyłyby chyba tylko zakładki TRANSAKCJE i PACZKI. Czy można też usunąć z kolumny WARTOŚĆ na samym dolę kwotową sumę zamówień?
 10. @Mirosław Antończyk, na pewno dobrze wpisałeś dane do połączenia SmartPaczki w zakładce konfiguracja? U mnie SmartPaczka czyta bazę z Sello wersja 1.35.1
 11. Dla potomnych: Dziwiłem się, dlaczego ciągle mam błąd połączenia z bazą. Tak to jest jak w polu baza wpisuje się SERWER, a w polu serwer wpisuje się BAZĘ. 😄
 12. Dla mnie chwilowe, poza tym incydentem od początku roku nie miałem żadnych problemów z generowaniem etykiet InPostu w Sello.
 13. Prawdopodobnie poproszę klientkę, żeby odebrała u mnie w magazynie, bo jestem dwa kroki od paczkomatu, który wybrała.
 14. Mam dzisiaj ciekawą sytuację. Klientka wybrała sposób dostawy paczkomat - ten, z którego nadaję paczki. W efekcie nie mogę wydrukować etykiety. Paczkomaty nadawczy-odbiorczy muszą się różnić. Jak żyć?
×