Skocz do zawartości

Zdzisław Bal

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  598
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Zdzisław Bal w dniu 28 Marca 2020

Użytkownicy przyznają Zdzisław Bal punkty reputacji!

Reputacja

47 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zanim zaktualizowałem Sello do wersji 1.38.1 przez cały czas pracowaliśmy na 1.36 - dosłownie bezawaryjnie, wszystko działało bez zastrzeżeń. Dobrych kilka miesięcy nie miałem nawet potrzeby zaglądać na forum. Zaktualizowałem niedawno do 1.38.1 (Sello wysłało maile z ponagleniem o płatności do transakcji nawet zeszłorocznych i trzeba było klientom tłumaczyć, że to błąd systemu), ale świadomie nie uruchamiam jeszcze synchronizatora 2.0, po prostu się boję - jakkolwiek dziwnie to brzmi - że pomimo tego, że nowy synchronizator usprawnia pracę, to stracimy flow, bo będzie trzeba reagować na zamies
 2. Ciężko mi stwierdzić, nie zwracałem na to uwagi, ale kojarzę, że kiedyś mechanizm wysyłania tych automatycznych powiadomień szwankował, a tak jak piszesz - po aktualizacji mogło to ruszyć.
 3. Właśnie tak zrobiłem - poskutkowało.
 4. Okej - wiem o co chodzi. To pole jest puste w transakcjach, które były przed aktualizacja w zakładce DO PACZEK. Teraz pytanie jak zaciągnąć do nich zbiorczo odpowiednie punkty odbioru? Czy trzeba ręcznie?
 5. Chyba chodzi o to, że w transakcjach w polu PUNKT ODBIORU nic nie ma - do tych transakcji paczki nie chcą się utworzyć. Dlaczego w niektórych transakcjach w tym polu są dane paczkomatu, a w innych nie ma?
 6. Zrobiłem cztery paczki paczkomatowe, jedna etykieta wygenerowała sie poprawnie, zauważyłem, że przy niej na dole pojawiają się dane paczkomatu, do którego ma zostać wysłana. W pozostałych trzech w polu "Punkt odbioru" jest pusto. Dlaczego?
 7. Kuźwa, Paczkomaty Allegro też z jakimś problemem. Nie wiem o co chodzi. Wszystko działało przed aktualizacją. A teraz - tak jak podejrzewałem - niestety pojawiają się jakieś kwiatki, które bardzo spowalniają nam pracę.
 8. Przez Smart Paczkę etykieta się wydrukowała po wybraniu z menu Allegro Kurier DPD.
 9. Kółka zębate się pokręcą i wywala jeszcze coś takiego:
 10. Pierwszy raz nadaję Allegro Kurier DPD. WzA skonfigurowałem (chyba dobrze). Wyślij/odbierz klikniete, wyskoczył błąd jak poniżej. Wszedłem w paczkę zmieniłem wagę i co dalej? Kliknałem utwórz ponownie w serwisie kuriera, ale dalej etykieta nie chce się wygenerować.
 11. W wiadomościach automatycznych ustawiłem "brak", jeśli transakcja jest zaległa. Niestety nie będzie to możliwe, bo zaległych tak jak wspomniałem mam 1800, a maili poszło obecnie jakoś 270. I to wszystko wygląda tak jakby poszło randomowo, nie połapię się w ZALEGŁYCH, żeby wysłać maila z wyjaśnieniami tylko do tych klientów, do których zostały błędnie wysłane ponaglenia o płatności.
 12. Nie wiem czy wisiały, raczej nie. Dziś skrzynka nadawcza jest pusta, a w wysłanych niestety w nocy o 1:49 poszły kolejne przypomnienia o płatnościach do randomowych transakcji z marca, maja 2021 i też zeszłorocznych. Ogólnie w ZALEGŁYCH mam 1800 transakcji. Nigdy wcześniej z tym nie było problemu.
 13. No i wygląda na to, że poszło jakieś 250 ponagleń o opłacenie zamówienia. Fajnie, gdyby można było teraz zbiorczo rozesłać tym klientom jakiegoś maila z informacją o błędzie systemu, pomyłce. Niestety nie widzę takiej możliwości z poziomu zakładki WYSŁANE.
 14. W końcu przesiadłem się z 1.36 na 1.38.1 (ale jeszcze nie odpaliłem nowego synchronizatora) i jedna rzecz już mnie zmartwiła, mianowicie Sello wysłało ni stąd, ni zowąd jakieś zaległe maile do transakcji nawet zeszłorocznych, np. przypominające o dokonaniu wpłaty, itd. (mam kilka szablonów). Klienci poirytowani, a ja odpisuję, że to pomyłka. Dlaczego tak się stało?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...