Skocz do zawartości

Kompensaty - wersja 1.60

Polecane posty

Mam problem ze zrobieniem kompensaty rozrachunków z datą wcześniejszą niż bieżąca. Przy kompensacie np. na 30-11-2019 ( wszystkie rozrachunki są sprzed tej daty) i próbie zrealizowania kompensaty na dzień 30-11-2019 pojawia się dymek "Data realizacji kompensaty musi być większa bądź równa dacie kursu"-  nadmieniam, że jest to kompensata w PLN, więc nie ma żadnych kursów. Na dzień 30-11-2019 nie można zrealizować tej kompensaty. Kompensatę można zrealizować tylko na datę bieżącą lub jeżeli zmieni się datę systemową na datę kompensaty ( czyli w tym przypadku na 30-11-2019). Problem pojawił się dopiero w wersji 1.60

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z kompensatami. Została utworzona kompensata w wersji 1.60, zadekretowana dotychczasowym schematem księgowym. Przy rozliczaniu rozrachunków w wersji SP1 okazało się, że "zdublowało" spłaty. Aby było ciekawiej, po usunięciu kompletnym kompensaty (usunięcie dekretowania, cofnięcie realizacji oraz usunięcie fizyczne kompensaty) nadal wiszą spłaty. Przy próbie usunięcia spłaty z rozrachunku pojawia się komentarz " Spłata powstała w wyniku realizacji kompensaty. Aby ją usunąć należy wycofać kompensatę".

Nie mogę usunąć złośliwca.

P.S. Zaraz po wgraniu SP1 została zrobiona podbudowa indeksów i kontrola danych (to jest robione zawsze po każdej aktualizacji). I problem występuje.

Link to postu
3 godziny temu, Agnieszka Gańko napisał:

Mam problem z kompensatami. Została utworzona kompensata w wersji 1.60, zadekretowana dotychczasowym schematem księgowym. Przy rozliczaniu rozrachunków w wersji SP1 okazało się, że "zdublowało" spłaty. Aby było ciekawiej, po usunięciu kompletnym kompensaty (usunięcie dekretowania, cofnięcie realizacji oraz usunięcie fizyczne kompensaty) nadal wiszą spłaty. Przy próbie usunięcia spłaty z rozrachunku pojawia się komentarz " Spłata powstała w wyniku realizacji kompensaty. Aby ją usunąć należy wycofać kompensatę".

Nie mogę usunąć złośliwca.

Jeśli jest tak, jak Pani opisuje to pozostaje tylko serwis.

 

3 godziny temu, Agnieszka Gańko napisał:

P.S. Zaraz po wgraniu SP1 została zrobiona podbudowa indeksów i kontrola danych (to jest robione zawsze po każdej aktualizacji). I problem występuje.

Proszę nie tracić czasu na kontrolę danych.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.01.2020 o 14:31, Agnieszka Gańko napisał:

Mam problem z kompensatami. Została utworzona kompensata w wersji 1.60, zadekretowana dotychczasowym schematem księgowym. Przy rozliczaniu rozrachunków w wersji SP1 okazało się, że "zdublowało" spłaty. Aby było ciekawiej, po usunięciu kompletnym kompensaty (usunięcie dekretowania, cofnięcie realizacji oraz usunięcie fizyczne kompensaty) nadal wiszą spłaty. Przy próbie usunięcia spłaty z rozrachunku pojawia się komentarz " Spłata powstała w wyniku realizacji kompensaty. Aby ją usunąć należy wycofać kompensatę".

Nie mogę usunąć złośliwca.

P.S. Zaraz po wgraniu SP1 została zrobiona podbudowa indeksów i kontrola danych (to jest robione zawsze po każdej aktualizacji). I problem występuje.

czy udało się coś zaradzić w tym temacie? dzisiaj spotkała mnie identyczna sytuacja :(

Link to postu
22 godziny temu, Adam Łach napisał:

czy udało się coś zaradzić w tym temacie? dzisiaj spotkała mnie identyczna sytuacja :(

 

1 godzinę temu, Agnieszka Gańko napisał:

Nic nie zaradzono.

W poprzedniej wypowiedzi napisałem co należy zrobić, aby rozwiązać problem - należy skorzystać z usług serwisanta (serwisanta programów Insertu lub samego Insertu - usługa teleKonsultanta).

 

1 godzinę temu, Agnieszka Gańko napisał:

Obecnie, jak widzę po wiadomościach, problem pojawił się już u kilku osób, 

To prawda, coś jest na rzeczy.

 

1 godzinę temu, Agnieszka Gańko napisał:

więc to jednak Insert ma problem do rozwiązania.

To nie jest takie proste, nawet jeśli program zostanie poprawiony to osobiście nie przewiduję automatycznej akcji naprawczej, powstałe błędy będzie trzeba poprawić we własnym zakresie, nie musi tak być (to moje przypuszczenia), ale warto się na to przygotować. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...