Skocz do zawartości

Faktura i ZD, a sumowanie pozycji

Polecane posty

Dzień dobry!

Czy jest jakiś sposób, żeby zsumować powielone pozycje na FS i ZD? Gdy robię zamówienie, to nie sumuje mi powtarzających pozycji, tylko każdą osobno. Sortowanie tego nie zmienia. Tak samo jest z fakturą, gdy wystawiam zbiorczą w wielu WZ. 

Jeszcze mam pytanie odnośnie ZK i realizacji jako FS: Jeśli w ZK (zamówienie od klienta) wpisuję towar w sztukach i realizuję to zamówienie jako faktura, to do faktury przenosi mi w sztukach, nie przeliczając na kilogramy. Robi tak pomimo że we właściwościach danego asortymentu mam wybrane kilogramy jako "jednostkę przy sprzedaży" i powinno zmienić na kilogramy.

Link to postu
3 godziny temu, Rafał B. napisał:

Czy jest jakiś sposób, żeby zsumować powielone pozycje na FS i ZD? Gdy robię zamówienie, to nie sumuje mi powtarzających pozycji, tylko każdą osobno. Sortowanie tego nie zmienia. Tak samo jest z fakturą, gdy wystawiam zbiorczą w wielu WZ. 

Konfiguracja, typy dokumentów, tam znaleźć FS i tam jest opcja Kumulowanie pozycji - to chyba to, bo nie wiem jak to się odnosi do jednego dokumentu. Aczkolwiek, jeśli te dokumenty powstają z przetwarzania innych dokumentów, to powinna w oknie kreatora być możliwość wybrania Konsolidowania pozycji.

3 godziny temu, Rafał B. napisał:

Jeszcze mam pytanie odnośnie ZK i realizacji jako FS: Jeśli w ZK (zamówienie od klienta) wpisuję towar w sztukach i realizuję to zamówienie jako faktura, to do faktury przenosi mi w sztukach, nie przeliczając na kilogramy. Robi tak pomimo że we właściwościach danego asortymentu mam wybrane kilogramy jako "jednostkę przy sprzedaży" i powinno zmienić na kilogramy.

I jak tworzy Pan ZK, to zapewne najpierw ustawia Panu kg? Potem system już pamięta, że coś Pan zmienił i celowo nie robi już z tym nic, bo niektórzy użytkownicy, byli by na to zdenerwowani :)

Link to postu

Dziękuję, rzeczywiście konsolidacja przy wystawianiu faktury załatwia sprawę, ale jak to zrobić przy tworzeniu ZK?

Odnośnie ustawiania jednostki miary, to myślałem, że jeśli w asortymencie jest możliwość wyboru jednostki przy sprzedaży, to będzie ją ustawiać zależnie od ustawień dla danego asortymentu. Czy jest taka możliwość?

Link to postu
23 minuty temu, Rafał B. napisał:

Dziękuję, rzeczywiście konsolidacja przy wystawianiu faktury załatwia sprawę, ale jak to zrobić przy tworzeniu ZK?

Nie mam nigdzie w instrukcja opisu parametru Kumuluj pozycje, z konfiguracji dokumentów, może to to? InsERT, ktoś? ;)

26 minut temu, Rafał B. napisał:

Odnośnie ustawiania jednostki miary, to myślałem, że jeśli w asortymencie jest możliwość wyboru jednostki przy sprzedaży, to będzie ją ustawiać zależnie od ustawień dla danego asortymentu. Czy jest taka możliwość?

Tu też trzeba poczekać na odpowiedź kogoś z InsERT :)

Link to postu
Jeżeli chce Pan mieć na zamówieniu inną jednostkę, a realizując to zamówienie fakturą inną (ma pobierać z parametrów asortymentu tylko dla faktury), to tak to nie działa i nie będzie działać. Klienci byliby po prostu niezadowoleni z faktu, że ustawili jakąś jednostkę na zamówieniu, a my potem im tę jednostkę zmieniamy na inną podczas realizacji. Jednostka przy sprzedaży w asortymencie dotyczy wszystkich dokumentów sprzedażowych, czyli Dokumenty sprzedaży, wydania zewnętrzne i zamówienia od klienta.
Jeżeli chodzi o kumulowanie to przy tworzeniu dokumentu ZD działa to tak samo jak na FS - Typy dokumentów - Kumulowanie pozycji.
 
image.png.81b4142eae1f9dc6ec46e79ebe87b18a.png
 
Jeżeli chodzi Panu o realizację ZK, to wtedy w parametrach Subiekta jest parametr Dla pojedynczego dokumentu, w którym można ustawiać, żeby przy realizacji również zastosować jakąś metodę kumulowania pozycji.
 
image.png.d464d4c6832a818554a2e2284a1b2454.png
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

W jaki sposób włączyć kumulowanie pozycji, ale w Zleceniu do dostawcy ZD?

W tym momencie, po zaznaczeniu wszystkich ZK do realizacji, wybierając z menu kontekstowego kreatora (przetwórz w zamówienie do dostawcy) lub "Zamów u dostawcy" ZD, nie sumuje mi powtarzającego się asortymentu. Jest wtedy, na tym zamówieniu ZD, wiele takich samych pozycji tego samego asortymentu.

W jaki sposób to konsolidować, żeby wysyłać do dostawcy czytelne zamówienie?

Link to postu

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zamówień, ale od klienta (ZK).

Gdy wpisuje zamówienie i wybiorę asortyment ostatnio sprzedany i wybiorę filtrowanie dla danego Odbiorcy, to nie pokazuje mi nic.

Jak to zrobić, żeby przyjmując zamówienie mieć wgląd w asortyment, który klienci zazwyczaj zamawiają, żeby im przypomnieć?

Robiłem to dotychczas otwierając w zakładce obok informatora danego klienta i wybierając zakładkę asortyment z filtrowaniem z ostatnich N dni. Niestety jest to zbyt uciążliwe przy przyjmowaniu zamówienia korzystając z ZK

Wystawiając ZD jest możliwość wyboru "asortyment ostatnio zamówiony". Czy w ZK jest też jakiś sposób na to?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

1. Gdy robię przetwórz w zamówienie do dostawcy, to też nie kumuluje pozycji. To bardzo uciążliwe, bo czasem jest to kilkanaście pozycji po jednej sztuce.

2. Rzeczywiście jest to lista danego klienta, ale jest to bardzo długa lista w przypadku niektórych klientów, beż możliwości filtrowania z jakiegoś okresu lub chociaż ilości sprzedanej, tak jak to jest w zakładce Informatora klienta.
Czy można w jakiś sposób wyświetlić dwa okna z różnych zakładek jednocześnie? Tak żeby widzieć listę z informatora i wpisywać w ZK?

Link to postu
20 godzin temu, Rafał B. napisał:

1. Gdy robię przetwórz w zamówienie do dostawcy, to też nie kumuluje pozycji. To bardzo uciążliwe, bo czasem jest to kilkanaście pozycji po jednej sztuce.

Tak jak pisałem wcześniej - kumulowanie pozycji w tym przypadku nie zadziała.

20 godzin temu, Rafał B. napisał:

Czy można w jakiś sposób wyświetlić dwa okna z różnych zakładek jednocześnie? Tak żeby widzieć listę z informatora i wpisywać w ZK?

Przychodzi mi do głowy tylko dodatkowe uruchomienie programu w nowym oknie i podzielenie ekranu. Tylko proszę pamiętać, żeby w obu oknach nie edytować tego samego obiektu.

20 godzin temu, Rafał B. napisał:

3. ZD przetwarzane z wielu ZK z różnymi terminami realizacji, ustawia termin realizacji tego ZD na najpóźniejszy z terminów ZK, a nie najwcześniejszy. Więc jeśli coś potrzebuję na jutro, to tego nie zamówi na jutro tylko na dzień z najpóźniejszego zamówienia w systemie.

Nie ma parametru, który by to definiował.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...