Skocz do zawartości

Zdarzyło się 2 razy ostatnio, że NEXO nie ustawił statusu fiskalizacji

Polecane posty

W ostatnim czasie zdarzyło się 2 razy, że po fiskalizacji paragonu do FV nie ustawił się w NEXO znacznik, że dokonano fiskalizacji.
Chodzi o "ptaszek" w kolumnie F - Fiskalizacja w widoku SP. Paragon wydrukował się OK (w sensie bez statusu anulowany). 
Pierwsza z sytuacji zdarzyła się 30.10.17 i widzę, że paragon w module fiskalnym się zapisał bo ujmowany jest na raporcie okresowym drukowanym z UF.  
W tych 2 konkretnych sytuacjach ręcznie ustawiliśmy ostatecznie status.

Drukarka fiskalna to Posnet Thermal FV EJ (taki pisze na na spodzie obudowy) jest to jednak chyba Thermal XL bo wygląda fizycznie tak:
http://www.posnet-thermal.pl/thermal-xl/informacje-ogolne

Ten drugi raz to było przed chwilą stąd uznałem, że jednak coś chyba jest na rzeczy i postanowiłem temat zgłosić.

To chyba nie ma związku... ale zauważyłem taką, o to rzecz przy tej okazji:
- pracownik zgłosił co się zdarzyło, odnalazłem tą FS, wszedłem aby zobaczyć jaka jest specyfikacja tej FS i chciałem intuicyjnie ją poprawić (więc kliknłąem popraw w formatce FS) ale okazało się, że kolega ją blokuje, poprosiłem aby zamknął wszystkie zakładki i przestał  blokować  ten obiekt, mimo, że to uczynił nadal miałem komunikat, że blokuje. Odczekaliśmy z 5 sekund od jego zamknięcia zakładek do mojej próby poprawy dokumentu więc wykluczamy powód że równolegle działaliśmy na tym samym obiekcie. 
- restart aplikacji NEXO na jego stanowisku spowodował, że dopiero wtedy mogłem dokonać poprawy FS.

Może to mieć związek z wersją 17.0.1 bo od początku 2017 w/w sytuacje zdarzyły nam się tylko 2 razy (czyli ostatnio). 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Działamy na wersji 21.0.0 i dziś znów wynikł problem z ustawieniem statusu fiskalizacji dla jednej z FS.

1. Sama fiskalizacja przebiegła OK tzn. wydrukował się paragon fiskalny do FS (W).
2. Sprawdziłem w Rejetsrze zdarzeń i status dla tej faktury mam "OK" tj. "Operacja powiodła się"
3. Tuż po wystąpieniu błędu, gdy pracownik to zauważył, uznał, że status ustawi ręcznie, wyświetliło mu następujący błąd: "Nie można zablokować podanego zasobu".
5b47803846982_badfis.jpg.3d20cf9be7917faafafec8af090af660.jpg

4. Z innego komputera, z konta Administratora ustawiłem ręcznie status i operacja się udała (w kolumnie mam J)  

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dziś znów mieliśmy przypadek, że dla jednej FL(W), paragon się wydrukował OK a status się nie ustawił.
Może jakimś tropem być komunikat w rejestrze zdarzeń do tego dokumentu i Ostrzeżenie: "Korekta danych towaru" - jak na poniższym Preintscreenie.
Co to znaczy?

Trop może być jednak zgubny i może to tylko zbieg okoliczości, bo inne 3 faktury (na 10 fiskalizowanych dziś) też dostało to samo ostrzezenie a tylko dla 1 z tych 3 nie ustawił się status fiskalny.

Dane diagnostyczne wysyłam na PW do Pana Jacka Magiery a nóż coś tam widać.

 

PS.thumb.jpg.b86fd59963601608b6a5986de57902d4.jpg

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Rozumiem, jak się znów kolejny raz to zdarzy to znów zgłoszę, może wówczas będzie jakiś ślad.
Ewidentnie jest coś na rzeczy bo to co jakiś czas się zdarza, zresztą jak widać w niniejszym wątku - może zatem pomyślcie aby rozszerzyć w kolejnych wersjach np. bardziej skrumuplatną rejestrację logów (lub jakiś innym pomysł) mając na uwadze wskazówki z niniejszego wątka (wiem, są śladowe ale może jednak coś można poradzić).

Problemem nie jest dużym by ręczne ustawić status.
Prolemem jest, że w ferworze walki zdarzaly się podójne rejestracje tej samej FS/FL (bo ktoś opierał się na znaczniku z grida)

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...