Skocz do zawartości

Wyciąg bankowy bez powiązania z operacjami bankowymi/kategoriami

Polecane posty

Posiadam Subiekta Nexo z którego wysyłam pliki do rozliczenia dla mojego biura księgowego. Mam odpowiednio skonfigurowany paser wyciągu bankowego i fv sprzedaż/zakup wprowadzone  do programu. Po wczytaniu pliku bankowego powiązałam operacje bankowe z fv i przesłałam do księgowości ale podobno przesłany plik zawiera tylko operacje bankowe bez określonych kategorii. Jak to naprawić?

Polecono mi ustawić kategorie typu: wpłata/wypłata bankowa, wynagrodzenie, PIT, ZUS itp. Czy np. faktury zakupowe należy wprowadzać z poziomu "Operacje bankowe" -> " dodaj "wpłata lub wypłata bankowa" ? Jak dodać dodatkowe mozliwości typu "wynagrodzenie" ? 

Do tej pory fv wprowadzone były poprzez Handel -> zakup lub sprzedaż -> i dodawałam fv. i dopiero później dodawany był wyciąg bankowy.

Bardzo proszę o pomoc

 

 

 

Link to postu

Pomiędzy jakimi programami odbywa się komunikacja?

To, co mogą Państwo zdefiniować samodzielnie, to rodzaje operacje bankowych (Ewidencje dodatkowe - Konfiguracja - Rodzaje operacji bankowych). W Subiekcie nexo nie ma możliwości określenia kategorii dla operacji bankowych, o czym wspominałem już w innym poruszonym przez Państwa temacie. 

 

Link to postu

Niestety, przywrócenie domyślnych ustawień nie pomogło. 

W "dokumenty zakupu" widnieje wiele fv natomiast w dekretacji nie ma nic. Przesyłam print screeny jak to wygląda. Czy w jakis inny sposób mogę przesłać plik z fv do biura rachunkowego, niż poprzez dekretację? mam fv sprzedażowe i fv zakupowe i muszę je rozdzielić na dwa pliki EDI.

 

 

Link to postu

Pojawiła się jedna fv sprzedażowa która została wystawiona wczoraj wieczorem. Fv zakupowych nadal nie ma. Czy w takiej sytuacji należy wykasować fv zakupowe i wpisać je ponownie, żeby zostały zdekretowane?

 

Właśnie jedna z fv została usunięta i wprowadzona ponownie jednak nadal nie jest widoczna w dekretacji dokumentów a chwilę potem (dzisiaj, godz. 9:51) wskoczyła właśnie ta fv zakupowa do dekretacji i wyskoczył komunikat (załącznik poniżej). Czyli wygląda to tak jakby dokumenty dekretowały się z opóźnieniem?

 

dekretacja dokumentów start sesji.jpg

Edytowane przez Bartosz Gulan
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...