Skocz do zawartości

Brak treści w mailu

Polecane posty

Mam problem dotyczący wysyłania maila z Subiekta GT z fakturą/zamówieniem itp.

Podczas wysyłki maila z załącznikiem (jakim jest dokument) wraz z treścią Klient otrzymuje tylko sam załącznik (bez treści maila).

Co może być przyczyną takiej rzeczy? Dodam, że taki problem nie występuje na wszystkich komputerach a tylko na częsci.

Korzystam z programu Outlook.

Link to postu

Z opisu wynika, że nie wysyła Pan wiadomości z Subiekta tylko z programu Microsoft Outlook, Subiekt jedynie tworzy wiadomość w programie Microsoft Outlook - nie wiadomo skąd pochodzi treść wiadomości i jak jest wprowadzana (nie dodaje jej przecież Subiekt) w tym stopka, być może zawiera dane, z wyświetleniem których nie radzą sobie programy klientów. Najprościej było przyjrzeć się źródłom treści tych problematycznych wiadomości.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
Dnia 25.04.2020 o 13:05, Szymon Listowski napisał:

Mam problem dotyczący wysyłania maila z Subiekta GT z fakturą/zamówieniem itp.

Podczas wysyłki maila z załącznikiem (jakim jest dokument) wraz z treścią Klient otrzymuje tylko sam załącznik (bez treści maila).

Co może być przyczyną takiej rzeczy? Dodam, że taki problem nie występuje na wszystkich komputerach a tylko na częsci.

Korzystam z programu Outlook.

Przyłączam się do pytania. Otóż mam taką samą sytuację. Generując wysyłkę wiadomości mail w Subiekt GT, powstaje FV z stopką. Wszystko jest cacy do momentu naciśnięcia przycisku Wyślij. Wtedy do klienta dochodzi sam załącznik z tematem wiadomości (w wysłanych mam taki sam mail jaki dochodzi do klienta), ewentualnie grafika ze stopki, nie ma tam treści w formie tekstu. Ale jak otworzę wiadomość bezpośrednio w Outlook sam dodam załącznik i stopkę to mail wysyła się poprawnie.

Problem pojawił się kiedy z Office 2016 Pro 32bit, przesiadłem się na Office 2016 H&B 32 bit.

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jak zachowuje się wysyłka z systemu operacyjnego Windows (prawy myszy->Wyślij do->Adresat poczty) ?

Wysyłanie wiadomości za pomocą adresata poczty przebiega pomyślnie. Co prawda wysyła jako zwykły tekst, ale jest dobrze nie ucina treści.

Trochę posiedziałem i po testowałem i chyba znalazłem odpowiedź, ale nie mam zielonego pojęcia jak to poprawić.

Aktualnie w Outlook 2016 H&B mam podpięte 4 konta. Zauważyłem że maile wygenerowane w Subiekt GT i przesyłane dalej, poprawnie wysyłają się z 1 konta, pozostałe 3 konta przy przesyłaniu dalej wycinają tekst z treści maila, a pozostawiają logo ze stopki. I nie ma tu znaczenia że konto jest domyślnie ustawione.

Nie sądzę aby profile kont były uszkodzone, bo jak wcześniej podkreśliłem, maile wygenerowane w Outlook tzn. Nowa Wiadomość (dodatnie załącznika, stopki, tematu) są poprawnie wysyłane z każdego konta.

 

Porównałem 3 konta z których poczta poprawnie nie wychodzi do tego 1 co jest ok i nie widzę różnić w ustawieniach.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...