Skocz do zawartości

Symbol u dostawcy - aktualizacja 31.0

Polecane posty

Nie wiem, kto na to wpadł i chyba nie chcę wiedzieć. Rozumiem, że niektórym może się to przydać, ale mi na przykład burzy to całą funkcjonalność programu, która była powodem dla jakiego zdecydowałem się na zakup tego programu. Program zamiast ułatwiać pracę z każdą aktualizacją coś utrudnia. Rozumiem, że chęci macie dobre, ale skupcie się może na podstawach, które nie działają poprawnie lub nie ma ich w ogóle. 

 

Nie rozumiem, czemu nikt z Państwa nie wpadł na pomysł, aby tę funkcję uzależnić od wyboru użytkownika... Proszę w takim razie o implementację takiego rozwiązania... 

Link to postu

Nie jestem co prawda z tych "sugerujących" rozwiązanie, ale z doświadczenia wiem, że wielu ludzi stosuje EAN lub indeks dostawcy, jako Swój symbol, bo po prostu nie prowadzą własnych kartotek, więc z tą zapewne padła sugestia. Znowu dla większych podmiotów, które stosują własne symbole, ta funkcja rzeczywiście jest szkodliwa i popieram Pana Karola - powinna ona być konfigurowalna z poziomu szablonu nowego asortymentu.

Link to postu

Kolejna rzecz... Na dokumencie PZ była zawsze możliwość wywołania listy pozycji na zleceniu ("Pozycje zleceń" Shift + F2). Na tej liście znajdowały się pozycje zamówione u danego dostawcy. Po aktualizacji znajdują się na niej wszystkie możliwe pozycje będące na zleceniach u wszystkich dostawców. Bardzo proszę napisać, że można to jakoś zmienić w ustawieniach albo, że to Wasz przypadkowy błąd.... 

Link to postu

Przeszkadza, ponieważ Symbol u dostawcy służy gównie "komunikowaniu się" z dostawcą. Symbol ten znajduje się na wydruku ZD i dzięki temu dostawca dokładnie wie, o jaki towar nam chodzi. Czasami jednak jest tak, że nie znamy jeszcze tego symbolu lub z jakichś innych przyczyn nie wpisujemy go do kartoteki. W obecnej sytuacji automatyczne uzupełnianie symbolu myli dostawcę, gdyż:

1. Szuka on u siebie towaru o symbolu, którego nie ma (bo to przecież nasz symbol)

2. Dochodzi do pomyłek gdy symbole się dublują na innych kartotekach (np. u nas gwóźdź 2" ma symbol 01012, a u klienta taki symbol ma podkładka 12x45, a my nie znając jeszcze prawidłowego jego symbolu - bo to na przykład pierwsza dostawa, w kolumnie "Symbol u dostawcy" wskazujemy mu błędną rzecz).

W tym drugim przypadku jest o tyle łatwiej o ile są to zupełnie różne rzeczy, jak podałem w przykładzie, ale czasami towary różnią się jedynie rozmiarem lub właściwością i symbol jest tam bardzo istotny. Odnośnie pierwszej sytuacji - od wczoraj tylko dostałem już 4 telefony od dostawców w stylu "Co to ma być, bo my nie mamy nic o takim symbolu"....

 

Trzeci problem jest taki, że tworząc zlecenie nie wiemy, które z towarów mają przypisane symbole u dostawców, a które nie... O ile większość z naszego asortymentu ma przypisane te symbole, o tyle część niestety nie. 

 

Dziękuję za zapowiedzianą poprawkę. Przy okazji chciałbym zgłosić prośbę odnośnie tej listy pozycji na zleceniu. Bardzo przydałaby się możliwość włączenia na niej kolumny "Symbol u dostawcy". Jeśli udałoby się Wam to zrobić byłoby świetnie.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Dnia 30.06.2020 o 15:34, Karol Rompkowski napisał:

Kolejna rzecz... Na dokumencie PZ była zawsze możliwość wywołania listy pozycji na zleceniu ("Pozycje zleceń" Shift + F2). Na tej liście znajdowały się pozycje zamówione u danego dostawcy. Po aktualizacji znajdują się na niej wszystkie możliwe pozycje będące na zleceniach u wszystkich dostawców. Bardzo proszę napisać, że można to jakoś zmienić w ustawieniach albo, że to Wasz przypadkowy błąd.... 

Dziękuję, za poprawkę odnośnie tej kwestii w ostatniej aktualizacji, ale jest jeszcze mały problem. Mianowicie na liście nie pojawiają się pozycje, które zostały już zrealizowane w części... Np. Jeśli na ZD jest 6 szt. towaru A, realizuje go dostawa 1 w ilości 2 szt., to już przy dostawie 2 towaru nie ma na tej liście, mimo iż zlecenie nie jest zamknięte i widnieje na nim jako częściowo zrealizowane. Przed Państwa zmianami co do tej listy towar taki pojawiał się na niej... 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wyszukiwanie nie pokazuje tylko asortymentu nieaktywnego i pozycji, które już są realizowane przez aktualny dokument.

Na załączonym zrzucie ekranu można dostrzec, że PZ ma nadany numer, czyli możliwe, że wywołuje Pan okno z edycji dokumentu, a podczas tej drugiej dostawy edytuje PZ z pierwszej i jednocześnie próbuje na nim drugi raz zrealizować tę samą pozycję.

Link to postu

Czasami na dokumentach dostaw jeden towar jest rozbijany na dwie pozycje z uwagi na inne ceny dostaw i wtedy konieczne jest zrealizowanie jednej pozycji z ZD na dwóch pozycjach tego samego PZ. Podobnie ma się sytuacja, jeżeli dostawca towar rozbija na dwie różne kartoteki w swoim systemie, a u nas oba towary są na jednej kartotece - w takim przypadku też jedno PZ realizuje dwiema pozycjami jedną z pozycji ZD. Zanim wrzuciliście aktualizację wszystko działało bez problemu i takie możliwości były. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...