Skocz do zawartości

Wysyłka elektroniczna PIT-11

Polecane posty

Wygenerowałem pracownikom "pity", podpisałem elektronicznie, wysłałem je zbiorczo do e-deklaracji.

Przy próbie pobrania UPO (po jakimś czasie, bo zaraz po wysłaniu jest oczywiście najpierw status "dokument w trakcie weryfikacji podpisu") wyskakuje czerwony błąd:
dokument z certyfikatem z nieprawidłową ścieżką

Nie wiem: czy to błąd w Gratyfikancie, czy w Ministerstwie Finansów, czy jeszcze jakiś inny?

Link to postu

407 - Dokument z certyfikatem z nieprawidłową ścieżką

Weryfikacja ścieżki certyfikatów (łańcucha zaufanych podmiotów certyfikujących) zakończyła się niepowodzeniem.
Prawdopodobnie deklaracja została wysłana z błędnym podpisem, np. niekwalifikowanym. Należy wysłać ją ponownie wybierając poprawny ważny e-podpis (KIR, Certum/Asseco, CenCert, PWPW/Sigillum).

 

Wygląda na problem z podpisem...

Link to postu
  • 4 lata później...

Przepraszam, że się podepnę, ale będę w styczniu wysyłać PITy po raz pierwszy. Znalazłam instrukcję jak je wygenerować:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3247,gratyfikant-nexo-jak-zbiorczo-wyliczyc-pit-11.html

Moje pytanie dotyczy tego co dalej. Wygenerowałam jeden testowo i sprawdziłam. Następnie wybieram złóż podpis kwalifikowany i wyślij. Wczytuję certyfikat, pobieram UPO i na koniec, tak? image.png.e4061c4a908a08c5ef09bb27c48c4626.png

image.thumb.png.4577b4a7c10ffed1be63a6968ee5b639.png

Link to postu

Jeżeli będzie komunikat, że pobrano UPO, to oznacza, że deklaracja poprawnie została dostarczona do US. Można wydrukować potem deklarację i dostarczyć pracownikowi.  

Poćwiczyć wysyłkę deklaracji można na ministerialnym serwisie testowym. Należy w tym celu, w Konfiguracji, w "Parametrach wysyłki elektronicznej" ustawić "Wysyłka na bramkę testową". 

Należy pamiętać by potem ten znacznik ściągnąć jeżeli będzie Pani chciała wysłać już deklaracje faktyczne.

image.png.83e18c84c33ee104d5665bf2778ce7ab.png

  • Dziękuję 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...