Skocz do zawartości

Edycja opisu trwającej aukcji

Polecane posty

Cześć ?

Krótko i zwięźle - Sello pobiera produkty z Subiekta nexo. Wchodzę w towary, wystawiam aukcję przez "Wystaw na aukcji". Produkt pojawia się w aukcjach (piszę już o trwających) i tu czasem chcę zmienić opis trwającej aukcji.

Zmiana przez "Popraw" nie działa - zmieniam opis, klikam "Ok", ale nowy opis się nie zapisuje.
Zmiana przez "Zmiany zbiorcze" może i by coś dała (nie wiem), ale nie mam pojęcia jak do tego podejść. Jak włączam "Zmiany zbiorcze" już trwającej aukcji ze starym opisem, to pokazuje mi się okienko, które umieściłem w załączniku - wszystkie pola są puste.

Więc moje pytanie jest takie - czy można zmienić opis trwającej aukcji z poziomu Sello (ewentualnie Subiekta)?
Jeśli tak, to proszę o odpowiedź w jaki sposób.

Dzięki i miłego! ?

2020-08-06_121028.png

Link to postu

Zmiany opisu pojedynczej aukcji nie ma w programie - głównie ze względów czasowych nie zrealizowaliśmy jej do tej pory, nie była ona taka pilna, bo można to zrobić przez stronę Allegro. Ogólnie zasada jest taka, że aukcje trwające/zakończone w Sello nie da się edytować, bo one mają odzwierciedlać stan w serwisie Allegro. Wszelkie zmiany zatem w takich aukcjach wprowadzać można przez okno zmian zbiorczych - które jak sama nazwa wskazuje, służy do wykonywania zbiorczych zmian, na wielu aukcjach jednocześnie. Mając to na uwadze, w oknie zmian zbiorczych nie pojawiają się żadne dane, no bo z której aukcji miały by się one pokazać przy zaznaczeniu wielu aukcji :)?

Stąd też zmiany zbiorcze są bezkontekstowe i w oknie wprowadza się jedynie jaką zmianę należy dokonać. Przy przetwarzaniu w ten sposób aukcji trwających program nie wprowadza tych zmian od razu do aukcji, ale dodaje osobne zmiany oczekujące na wysłanie do Allegro (dolna zakładka ZMIANY). Dopiero po ich wysłaniu dane w aukcji zapisanej w Sello się zmienią, na wzór tego jak te zmiany wpłynęły na aukcję w serwisie Allegro.

Link to postu

Dziękuję Panie @Bartosz Rosa za odpowiedź ?

W celu edycji opisu X trwających aukcji w którym polu należy wpisać nowy opis? 1 czy 2 (załącznik)?
Rozumiem również, że to okno nie ma prostych narzędzi edycji tekstu - w związku z tym czy tekst który chcę poprawić powinien zawierać znaczniki html, w przypadku, gdy chcę np. aby czcionka była pogrubiona?

2020-08-07_082416.png

Link to postu

Całego opisu tą funkcją zmienić się nie da, bo funkcja działa literalnie (w oparciu o kod HTML opisu który jest pod spodem). Zaś opis skopiowany z okna opisu nie jest jego literalną reprezentacją tylko już wyrenderowanym tekstem zawierającym różne style itp.

Cały opis można wygenerować korzystając z funkcji poniżej: Wygeneruj opis, na podstawie szablonu opisu bądź szablonu aukcji.

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...