Skocz do zawartości

Wyciągi bankowe automatyczna dekretacja

Polecane posty

Witam,

 

Czy istnieje funkcja automatycznej dekretacji wyciągów bankowych w Rewizorze NEX PRO ? Znalazłem już opcję schematu dekretacji wyciągu bankowego z ustawionymi parametrami do wykrywania przychodów z faktur sprzedaży. Zastanawiamy się czy istnieje możliwość ustawienia tego typu schematu automatycznej dekretacji dla całości wyciągów bankowych, chodzi tutaj o różnego rodzaju transakcje np.: prowizje, opłaty, odsetki, kredyty itp. Nie wiem również czego dotyczy wykaz transakcji w Finanse -> Bank -> Operację bankowe z czerwonym kółkiem. Fajnie można zaimportować te wyciągi bankowe i pojawiają się z saldami ale w momencie gdy chce się coś pokombinować z dekretacją to robi się problem i z tego co słyszę większość znajomych księguje na piechotę wyciągi bankowe ręcznie dodając dekret a szkoda tracić na to czasu. Zastanawia mnie również czy w zakładce finanse -> bank -> wyciągi bankowe po zaimportowaniu wyciągu bankowego można w jakiś sposób przy operacjach dokonywać ręcznie dekretów ? (ograniczy to chociaż czas wpisywania kwot).

Edytowane przez Bartłomiej Repeć
Link to postu

Na początek polecam lekturę wątku: Wyciąg bankowy a schemat dekretacji

Co do czerwonego kółeczka, zapewne chodzi o znak wykrzyknika na tle czerwonego kółeczka? Jeżeli tak, to za help-em w programie: "Wszystkie pobrane elektronicznie operacje bankowe mają status nieuzgodnionych. Jest to zobrazowane znakiem wykrzyknika przy takiej operacji. Po zidentyfikowaniu, od jakiego klienta jest dana płatność oraz jakiej transakcji dotyczy, należy oznaczyć operację jako uzgodnioną."

Dnia 24.01.2018 o 20:04, Bartłomiej Repeć napisał:

Zastanawia mnie również czy w zakładce finanse -> bank -> wyciągi bankowe po zaimportowaniu wyciągu bankowego można w jakiś sposób przy operacjach dokonywać ręcznie dekretów ? (ograniczy to chociaż czas wpisywania kwot).

Proszę spróbować dekretacji wyciągu z potwierdzeniem - otworzy się wówczas dekret stworzony na podstawie schematu dekretacji wyciągu bankowego możliwy do poprawy jeszcze przed zapisaniem.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...