Skocz do zawartości

Ręczne powiązanie FS z WZ

Polecane posty

Ucieszyłem się widząc w nowej wersji 32 możliwość ręcznego wiązania dokumentów ze sobą. W końcu rozwiązanie bolączki jaką jest wystawianie faktury z odłożonym statusem.

 

Niestety, okazuje się, że ręczne powiązanie WZ z FS nie powoduje wykluczenie WZ z dokumentów niezafakturowanych. Uważam to za znaczne uchybienie i jednocześnie niweczy to możliwość korzystania z tego rozwiązania.

 

Mam nadzieję, że zostanie to poprawione w kolejnej wersji :)

Link to postu
15 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Panie Marcinie,

Proszę krok po kroku opisać scenariusz który chce Pan zrealizować a następnie wskazać ewentualne "przeszkody" w NEXO.
Samo wiązanie ręczne dokumentów (a byłem jednym z wnioskodawców) czemuś innemu miało służyć niż to o co Pan sygnalizuje.

 

Problem polega na tym, że w momencie gdy wystawiam klientowi fakturę na towar który ma dopiero dojechać, otrzymuje ona status "odłożone", i tworzone jest WZ również z takim statusem. Potem, gdy już towar dotrze, muszę wystawić PZ z datą wystawienia FS, aby była możliwość zmiany statusu.

 

Lepiej by było, gdyby WZ było dopiero tworzone w momencie zmiany statusu na "wydane", ew gdyby można było ręcznie kojarzyć ze sobą te dokumenty. Albo po prostu utworzenie możliwości zmiany daty i statusu automatycznego WZ.

 

Faktura zaliczkowa nie jest dla nas rozwiązaniem w tym momencie, ze względu na specyfikę klienta i branży. 

Edytowane przez Marcin Gryska
Link to postu
Dnia 7.10.2020 o 11:15, Marcin Gryska napisał:

Lepiej by było, gdyby WZ było dopiero tworzone w momencie zmiany statusu na "wydane", ew gdyby można było ręcznie kojarzyć ze sobą te dokumenty. Albo po prostu utworzenie możliwości zmiany daty i statusu automatycznego WZ.

Dokument WZ tworzy się z datą magazynową z FS, więc zmieniając tę datę, ma Pan realną datę wydania towaru. Proszę zwrócić uwagę na widoczność pól, bo domyślnie data magazynowa nie jest widoczna.

image.png.4ce9c2ecddcf27abe7450e27a4eb271a.png

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...