Skocz do zawartości

Dekretacja eksploatacja 75%

Polecane posty

a co jesli mam analityki dla kazdego pojazdu oddzielnie w planie kont? Niestety faktura z olrenu na samochody z rozliczeniem czesciowym i calosciowym. 

O ile z wpisami na konta nie ma problemu (ustawiam filtry na pozycje) o tyle zapis do ewidencji vat juz sprawia mi problem. Bede wdzieczny za pomoc. 

Edytowane przez Radek Szachnowski
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Dekretacja eksploatacja 75%

To jednak nie rozumiem: pisał Pan wyzej, ze:

W dniu 17.11.2020 o 13:42, Przemysław Werner napisał:

Od kilku wersji eksploatację pojazdów można dekretować od razu do Ewidencji VAT i księgi, co powinno pozwolić uniknąć problemów z powiązaniami.

image.png.234a9529a4cd120642dee6e01d686ea2.png

A tutaj pisze Pan, ze moge robic dekretacje ale jednak z ewidencji, zeby znalezc odpowiednie pola z wartosciami? 

6 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Zgodnie z instrukcją, na którą się Pan powoływał, zarówno w nexo, jak i GT należy wybrać typ dokumentu Ewidencja VAT zakupu.

a2.png

image.thumb.png.a1fe6f0d6c85884f2ef96ef9df462600.png

To jeszcze raz, aby wyjasnic moje watpliwosci: 

1 wprowadzam fakture zakupu do subiekta nexo pro

2 fakture widze w dokumnetach do dekretacji po stronie rewizora nexo pro

3 czy moge jednym schematem zadekretowac fakture do ksiegi i zrobic wpis do ewidencji vat? (caly czas mowimy o odliczeniu 75% kosztow eksploatacji)

3a jesli tak, to gdzie w schemacie importu znajde pola nkup, podatek naliczony itp. bo przeciez wybierajac typ dokumnetu musze wybrac fakture zakupu a nie zapis w ewidencji bo zapisu na tym etapie jeszcze nie mam:)

3b jesli nie moge zadekretowac jednym schematem i najpierw musze zrobic wpis do ewidencji vat a potem dopiero dekretacje do ksiego (tak jak macie w instrukcji) to pojawia sie to co napisalem w pierwszym poście: powiazanie:)

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Link to postu
11 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

3a jesli tak, to gdzie w schemacie importu znajde pola nkup, podatek naliczony itp. bo przeciez wybierajac typ dokumnetu musze wybrac fakture zakupu a nie zapis w ewidencji bo zapisu na tym etapie jeszcze nie mam:)

Tak, zgodnie z tym co pisałem wcześniej.

Jeżeli chodzi o wartości, to FZ ich nie zawiera, należy samodzielnie zdefiniować w schemacie definicję kwoty w pozycjach zapisu.

image.thumb.png.7aa8f0792a3f4b801cfb0601d662696b.png

image.png.ae9840eda981164c7fa14206083f99cb.png

image.png.4aa286538ee563c6a142378d56fe36a3.png

image.png.8023288a15d4d492d3e06778079f6925.png

11 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

A tutaj pisze Pan, ze moge robic dekretacje ale jednak z ewidencji, zeby znalezc odpowiednie pola z wartosciami? 

17 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Nie, to Pan sformułował pytanie niedotyczące schematu dekretacji FZ.

W instrukcji, na którą się Pan powołuje, wyraźnie jest napisane, jakiego typu dokumentu dotyczy - ewidencji VAT zakupu. Szukał Pan analogicznych wartości w nexo, więc je wskazałem i nigdzie nie napisałem, że może Pan robić dekretację, ale tylko z ewidencji, proszę uważniej czytać odpowiedzi i artykuły e-Pomocy technicznej - to zadane wartości można znaleźć tylko w ewidencji VAT zakupu, gdyż FZ nie zawiera wartości dotyczących częściowego odliczenia VAT i PIT od takiej transakcji. ;) 

19 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

W wersji gt widze w instrukcji, ze mozna wybrac konta nkup i kup oraz vat do odliczenia itp. Nie widze tego w wersji nexo. Jest dostepna jakas instrukcja? Bede wdzieczny za pomoc.

image.png.ba92d0302e06c5cd3b33a283009d8cab.png

 

11 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

3b jesli nie moge zadekretowac jednym schematem i najpierw musze zrobic wpis do ewidencji vat a potem dopiero dekretacje do ksiego (tak jak macie w instrukcji) to pojawia sie to co napisalem w pierwszym poście: powiazanie:)

W dniu 17.11.2020 o 13:42, Przemysław Werner napisał:

Od kilku wersji eksploatację pojazdów można dekretować od razu do Ewidencji VAT i księgi, co powinno pozwolić uniknąć problemów z powiązaniami.

 

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
9 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

ale ta formula w srodku to jakas tajemnica?:)

Nie prowadzimy użytkowników krok po kroku przez konfigurację schematów dekretacji, a pozostałe przydatne informacje znajdują się powyżej.

W dniu 1.12.2020 o 08:35, Przemysław Werner napisał:

Jeżeli chodzi o wartości, to FZ ich nie zawiera, należy samodzielnie zdefiniować w schemacie definicję kwoty w pozycjach zapisu.

 

Link to postu
  • 2 lata później...
W dniu 2.12.2020 o 08:39, Przemysław Werner napisał:

Nie prowadzimy użytkowników krok po kroku przez konfigurację schematów dekretacji, a pozostałe przydatne informacje znajdują się powyżej.

 

Problem rozwiązał by się sam gdybyście taki wzorcowy schemat dotyczący rozliczania eksploatacji pojazdu nawet na przykładzie wzorcowego planu kont wprowadzili do systemu. Ludzie sobie go dostosują do swoich kont i sprawa załatwiona i skończyłoby się 100 pytań do. Chyba o to chodzi w programie księgowym aby był pomocny, a nie utrudniał robotę. 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...