Skocz do zawartości

GTU na korektach oraz ZK sprzed 1.10

Polecane posty

Witam.

Zauważyłem nieprawidłowe oznaczenie GTU faktur korygujących w Subiekt GT .

1. Oznaczenie pojawia się przy wystawieniu faktury korygującej, zawierającej towary oznaczone kodem GTU, nawet jeżeli korekta nie dotyczy towaru oznaczonego kodem GTU. Zgodnie z wytycznymi MF finansów:

"Symbolami GTU należy oznaczać fakturę korygującą, w przypadku korekty dotyczącej towaru/usługi objętych oznaczeniami GTU. Natomiast gdy korekta dotyczy wyłącznie towaru/usługi nieobjętych oznaczeniami GTU, faktury korygującej nie należy oznaczać w ten sposób".

1a. Natomiast przy wystawianiu KFS do FS (wystawionej  przed1.10 ), dokument nie oznacza się symbolem GTU, nawet jeśli korekta dotyczy artykułu z przypisanym kodem GTU.

Czy można spodziewać się usunięcia tego problemu w najbliższym czasie?

 

2. Drugą nieprawidłowość zauważyłem przy bieżącym wystawianiu FS na podstawie ZK wprowadzonych do Subiekta przed 1.10 . Jeżeli na pierwotnej wersji ZK, był artykuł z przypisanym kodem GTU, a przed wystawieniem FS, taki artykuł usunięto  z ZK lub zamieniono na artykuł bez kodu GTU, faktura oznaczana jest domyślnie jako sprzedaż z towarami zawierającymi GTU. Przy ponownym zapisie tej FS system pojawia się komunikat z sugerowanym, prawidłowym oznaczeniem.

Edytowane przez Wojciech Brzeski
Link to postu
Dnia 23.11.2020 o 13:21, Wojciech Brzeski napisał:

Zauważyłem nieprawidłowe oznaczenie GTU faktur korygujących w Subiekt GT .

1. Oznaczenie pojawia się przy wystawieniu faktury korygującej, zawierającej towary oznaczone kodem GTU, nawet jeżeli korekta nie dotyczy towaru oznaczonego kodem GTU. Zgodnie z wytycznymi MF finansów:

"Symbolami GTU należy oznaczać fakturę korygującą, w przypadku korekty dotyczącej towaru/usługi objętych oznaczeniami GTU. Natomiast gdy korekta dotyczy wyłącznie towaru/usługi nieobjętych oznaczeniami GTU, faktury korygującej nie należy oznaczać w ten sposób".

1a. Natomiast przy wystawianiu KFS do FS (wystawionej  przed1.10 ), dokument nie oznacza się symbolem GTU, nawet jeśli korekta dotyczy artykułu z przypisanym kodem GTU.

Czy można spodziewać się usunięcia tego problemu w najbliższym czasie?

Są plany poprawy do wersji 1.65 (deklaracyjna, okolice połowy grudnia).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...