Skocz do zawartości

faktura vat marża a jpk

Polecane posty

Dzień dobry.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem:

Wprowadzając Fakturę VAT marża do paragonu i oznaczając taki dokument FP + MR_UZ+GTU_07 wartość ewidencyjna z deklaracyjną nowego JPK się nie zgadza. 

Gdy wprowadzam taki sam dokument ale bez oznaczenia MR_UZ to wszystko jest dobrze.

Dopowiem że oprócz Faktury VAT marża z oznaczeniami FP+MR_UZ+GTU_07 wprowadzam dodatkowy dokument w rejestrze VAT sprzedaż oznaczony RO z wyliczonym podatkiem VAT należnym od takiej sprzedaży.

Podsumowując.

Wydaje mi się że system Rachmistrz Nexo Pro nie powinien brać do podsumowania w części ewidencyjnej nowego JPK sumy faktur z oznaczeniem FP. Jednak gdy dodatkowo zaznaczę MR_UZ to bierze. 

Ktoś spotkał się z takim problemem ? Może ja coś źle zrobiłem ? 

Wg. mnie dokument RO powinien rozliczać podatek VAT należny od sprzedaży VAT marża. Faktury sprzedaży VAT marża do paragonu powinny się znajdować w nowym pliku JPK tylko informacyjnie (tak jak jest to ze zwykłymi fakturami do paragonu, oznaczonymi FP).

Link to postu

Dostałem odpowiedź z działu pomocy technicznej:

"Otrzymałem informację, iż wszystkie zapisy z oznaczeniem FP nie powinny być wykazywane w części deklaracyjnej - w podsumowaniu jest błąd bo taki zapis nie powinien tak się znaleźć. Poprawka planowana jest na na wersję 33 systemu nexo. Natomiast problem występuje tylko w operacji która porównuje cześć deklaracyjną z ewidencyjną JPK. Sam JKP_V7 jest poprawnie wystawiony."

Jeśli dobrze rozumiem to sam plik JPK_V7 jest dobrze sporządzony. Można więc wysyłać nawet jeśli porównanie jest błędne.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...