Skocz do zawartości

FP - faktura do paragonu - oznaczenie domyślne dla zafiskalizowanego dokumentu??

Polecane posty

Mam fiskalizowane wszystkie faktury od  lat. Plus oczywiście paragony. Teraz wszystkie 400 faktur weszło do RachGT z oznaczeniem FP - faktura do paragonu. Jak oznaczyć w schemacie aby faktury przechodziły do jako "nie wymaga oznaczenia" bo ręczne robótki dla 400 dokumentów to trochę słabo

Link to postu

Przede wszystkim nie rozumiem dlaczego chce Pan to zmienić skoro tak jest poprawnie, tak nakazują obecne przepisy - może pora się z nimi zapoznać ? Ogólnie nic się nie zmieniło, o tym w jaki sposób dokumenty trafią do księgowości decydują schematy importu, proszę skonfigurować je według własnych potrzeb, jest też możliwość sterownia oznaczeniami dla JPK_VAT. 

Link to postu
6 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

...nie rozumiem ......tak nakazują .. przepisy - może pora się z nimi zapoznać ? ..... proszę skonfigurować je według własnych potrzeb, jest też możliwość sterownia oznaczeniami dla JPK_VAT. 

Nie przeczytał Pan ze zrozumieniem, ale jak zwykle z poziomu wszechwiedzącego i najmądrzejszego wskazał niekompetencję piszącego. Lubię Pana posty i Pana ataki na opisujących swoje problemy. A tak się składa, że sprzedajemy Chemię dla rolnictwa i od lat każda faktura jest fiskalizowana z uwagi na wnioski pokontrolne US gdyż rolnik raz jest osobą fizyczną a raz gospodarstwem. Pracownicy więc fiskalizują każdą fakturę ( Nie jest to faktura do paragonu) = szach mat Panie Danielu.

 

Już znalazłem - ale nie w Rach GT lecz w Subiekcie - po aktualizacji w parametrach faktury vat w zakładce inne pojawiła się opcja ustawiania znacznika FP na fakturach - niestety dla nas domyślnie zostało ustawione na "zafiskalizowanych" - tak jakby u nas były to faktury do paragonów - a jest odwrotnie. Po zmiane oznaczenia już jest ok

Link to postu

Podtrzymuję to co napisałem - nie ważne czy faktura została wystawiona do paragonu czy zafiskalizowana, w każdym przypadku powinna zostać wykazana w ewidencji VAT ze znacznikiem FP, aby nie powielić podstawy opodatkowania ze sprzedaży detalicznej wykazywanej zbiorczo ze znacznikiem RO, która to musi być zgodna z raportami z urządzeń fiskalnych (tak w skrócie).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...