Skocz do zawartości

Brak szybkiej inwentaryzacji

Polecane posty

Jak w temacie, czy jest jakaś metoda aby można było za pomocą spisów i inwentaryzacji uzyskać możliwość sporządzania inwentaryzacji jak przy pomocy narzędzia z GT..?

Mam następujący problem i chciałbym go rozwiązać. Spis zrobiony w dniu 01 na stanie w kompie było 30 szt., podczas liczenia okazało się, ze jest faktycznie 40 szt. - wpisano 40 różnica teoretycznie 10 szt. na PW. Następnie w ciągu kolejnych 2 dni wydano z magazynu 20 szt.(stan w kompie zmalał do 10)  i na czwarty dzień chcemy zrobić inwentaryzację a tu zaczytuje spis z ilością 40 szt. i chce zrobić PW 30 szt. W starym GT automatycznie zmieniał ilości na spisie podczas ruchu towaru a tu nie..., albo ja tego nie potrafię rozkminić. 

Proszę o pomoc jak ustawić żeby spisy same uwzględniały ruch towaru po dacie spisu. Tak aby różnica PW i RW była stała a nie zmienna.

Link to postu

Spisy inwentaryzacyjne wprowadza się m.in. po to, by umożliwić użytkownikom pracę sieciową i możliwie jest wtedy wprowadzanie aktualnych informacji o stanach magazynowych jednocześnie przez wiele osób. Jest tylko listą towarów ze spisanymi ilościami z magazynu, spis sam w sobie nie wie, czy dana pozycja wygeneruje przychód, czy rozchód.

Różnica w stanach magazynowych wynika ze sprzedaży prowadzonej podczas inwentaryzacji.

Link to postu

Generalnie tak ale podczas spisu mamy kolumnę stan magazynowy, w którym widzimy jaki jest stan na daną chwilę. W moim przykładzie widziałem, że mam PW na 10 szt., ale już w dwa dni póżniej mam PW na 30 szt. Nie mogę więc odkładać zrobienia inwentaryzacji muszę je robić de facto na koniec liczenia pozycji, bo już za chwilę albo jutro może być ruch na towarze.

W naszej firmie nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie  magazynu na jeden dzień, nie mówiąc o całym tygodniu. A do tego się sprowadza zrobienie inwentaryzacji w Nexo przy kilku tysiącach pozycji.

Jeżeli dobrze rozumiem aktualny mechanizm to musimy robić inwentaryzacje cząstkowe na jedną lub parę pozycji, dla mnie to trochę bez sensu. W GT szybka inwentaryzacja ogarniała temat na bieżąco bez potrzeby zamykania magazynu, inwentaryzacja była robiona przez cały miesiąc (grudzień) równolegle z dostawami i sprzedażą towaru, pracownicy mieli na to czas i nikt się nie śpieszył - a ja na 31 zamykałem inwentaryzacje na koniec miesiąca. Tego mi brakuje, czy jest dużym kłopotem wprowadzenie takiego narzędzia do Nexo?

Edytowane przez Andrzej M
Link to postu

Zrobiłem tak jak Pan sugerował i mam pytanie do pozycji Aktualizacji stanów magazynowych - mogę tam dać ptaszka Synchronizuj z datą wykonania (jest zaznaczone) oraz Aktualizuj stany na dzień (jest nie zaznaczone) zgodnie z Pana sugestią. Niestety stany magazynowe się nie przeliczają przy jednoczesnym księgowaniu ruchu towaru. Może ta funkcja Aktualizuj stany na dzień powinna być jednak zaznaczona. 

 

Link to postu
12 godzin temu, Andrzej M napisał:

Zrobiłem tak jak Pan sugerował i mam pytanie do pozycji Aktualizacji stanów magazynowych

Najlepiej w tym scenariuszu w ogóle tam nie wchodzić. No chyba, że dodaje Pan inwentaryzację z datą wsteczną, to wtedy można zaktualizować stany na dzień utworzenia inwentaryzacji.

 

12 godzin temu, Andrzej M napisał:

Niestety nie mamy rozwiązania problemu.

Widocznie źle zrozumiałem problem. Ja sprawdzałem tak:

1. Stan wg komputera na 01.12 = 30 szt. W tym dniu otwieram inwentaryzację i wpisuję Stan w magazynie = 40szt. Oczywiście, skoro teraz testuję to wstecznie, to w oknie aktualizacji stanów również zaznaczam aktualizację na 01.12, ale później już tego nie robię.

2. 02.12 wydałem z magazynu 20 szt.

3. 04.12 zmieniam status inwentaryzacji na wykonana i mam PW na 10 szt.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...