Skocz do zawartości

ZK przeniesieni numeru zamówienia klienta (oryginał) na WZ i FS

Polecane posty

Wypełniając ZK w polu Oryginał  wpisuję nr zamówienia klienta np. jego nr systemowy który jest wymagany przy dostawie na WZ i niezbędny przy rozliczaniu faktur na FS. Bez tego numeru np. faktura nie jest przyjmowana do rozliczenia.  Czy jest możliwość automatycznego przenoszenia tego nr w trakcie realizacji zamówienia na ww. dokumenty? Obecnie nanosimy ją ręcznie w polu uwagi do dokumentu

Link to postu
3 godziny temu, Tomasz Cisowski napisał:

Czy jest możliwość automatycznego przenoszenia tego nr w trakcie realizacji zamówienia na ww. dokumenty?

W zaawansowanej edycji wzorca wydruku można oprogramować pobieranie numerów zamówień zarówno do WZ (ZK -> WZ) jak i do FS (ZK -> FS i ZK -> WZ -> FS). Możemy to zrobić - w razie zainteresowania taką usługą zapraszam do kontaktu.

Link to postu
  • 3 lata później...
W dniu 18.12.2020 o 00:34, Jacek Izydorczyk napisał:

W zaawansowanej edycji wzorca wydruku można oprogramować pobieranie numerów zamówień zarówno do WZ (ZK -> WZ) jak i do FS (ZK -> FS i ZK -> WZ -> FS). Możemy to zrobić - w razie zainteresowania taką usługą zapraszam do kontaktu.

Hej, interesuje mnie rozwiązanie, które automatycznie przenosi numer oryginału wg poniższych schematów:

  • ZK -> WZ
  • WZ -> FS
  • ZK -> WZ -> FS
  • WZ1, WZ2, WZ3 -> FS

proszę o ofertę i przybliżony czas realizacji usługi.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Link to postu
W dniu 25.01.2024 o 13:06, Krzysztof Leszczyński napisał:

Hej, interesuje mnie rozwiązanie, które automatycznie przenosi numer oryginału wg poniższych schematów:

  • ZK -> WZ
  • WZ -> FS
  • ZK -> WZ -> FS
  • WZ1, WZ2, WZ3 -> FS

proszę o ofertę i przybliżony czas realizacji usługi.

Czy na pewno chodzi o linię nexo ?

Link to postu

Faktycznie, nie spojrzałem na linię Subiekta, skupiłem się na rozwiązaniu pomijając szczegóły. Natomiast wiem już, że nie da się (w SGT) tego rozwiązać w preferowany przeze mnie sposób, tj. aby informacje te przenosiły się w samym Subiekcie. To tylko może drukować się na papierze (lub w .pdf). My potrzebujemy tej informacji w systemie, dlatego odpuszczam i szukam innej potrzeby 😉

Link to postu
Godzinę temu, Krzysztof Leszczyński napisał:

Natomiast wiem już, że nie da się (w SGT) tego rozwiązać w preferowany przeze mnie sposób, tj. aby informacje te przenosiły się w samym Subiekcie.

Skąd ta tajemniczość ? ;) Dlaczego się nie da ? Skąd takie informacje ?

 

Godzinę temu, Krzysztof Leszczyński napisał:

To tylko może drukować się na papierze (lub w .pdf).

Nie, nie prawda.

 

Godzinę temu, Krzysztof Leszczyński napisał:

My potrzebujemy tej informacji w systemie, dlatego odpuszczam i szukam innej potrzeby 😉

Jeśli informacje nie zmieszczą się w numerze oryginalnym o długości 30 znaków to można rozważyć wykorzystanie pól własnych, których długość to już 255 znaków.

Link to postu
51 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd ta tajemniczość ? ;) Dlaczego się nie da ? Skąd takie informacje ?

hmm, jeśli się da, to pewnie (znów) źle wywnioskowałem z odpowiedzi innego Partnera, który poprosił o doprecyzowanie wzorca wydruku, stąd błędne założenie.

51 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie, nie prawda.

to super, jeśli się da przenieść te informacje w systemie tak, aby były wyświetlane na liście WZ i liście FS, to jestem zainteresowany rozwiązaniem.

51 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli informacje nie zmieszczą się w numerze oryginalnym o długości 30 znaków to można rozważyć wykorzystanie pól własnych, których długość to już 255 znaków.

ok, a czy na liście WZ i FS będę widział te informacje? Sprawdziłem, wszedłem na listę kolumn i nie widzę, aby można było wyświetlać pola własne. Być może jest inne rozwiązanie, aby to zrealizować.

 

Ale tutaj kłania nasuwa się pytanie, ile to będzie kosztować i jaki jest czas realizacji?

Edytowane przez Krzysztof Leszczyński
Link to postu
22 minuty temu, Krzysztof Leszczyński napisał:
50 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd ta tajemniczość ? ;) Dlaczego się nie da ? Skąd takie informacje ?

hmm, jeśli się da, to pewnie (znów) źle wywnioskowałem z odpowiedzi innego Partnera, który poprosił o doprecyzowanie wzorca wydruku, stąd błędne założenie.

Należy się poznać możliwości zamiast wyciągać błędne wnioski / założenia. Kiedy już będą oczekiwane informacje widoczne w programie to łatwiej będzie można je też zaprezentować na wydrukach, jeśli będzie taka potrzeba.

 

25 minut temu, Krzysztof Leszczyński napisał:
53 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie, nie prawda.

to super, jeśli się da przenieść te informacje w systemie tak, aby były wyświetlane na liście WZ i liście FS, to jestem zainteresowany rozwiązaniem.

Można przy założeniach które opisałem / podkreśliłem. Można też połączyć te rozwiązania, czyli na WZ umieszczać numer oryginału ZK w numerze oryginału, ale na FS już w polu własnym.

 

26 minut temu, Krzysztof Leszczyński napisał:
54 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli informacje nie zmieszczą się w numerze oryginalnym o długości 30 znaków to można rozważyć wykorzystanie pól własnych, których długość to już 255 znaków.

ok, a czy na liście WZ i FS będę widział te informacje? Sprawdziłem, wszedłem na listę kolumn i nie widzę, aby można było wyświetlać pola własne. Być może jest inne rozwiązanie, aby to zrealizować.

Zapewne potrzebuje Pan szkolenia z obsługi programu - wszystkie pola własne (rozszerzone do pierwszych dziesięciu) można wyświetlać na listach... W ten sposób standardowo rozszerza się program o nowe kolumny, które chcemy widzieć na liście - definiuje się pole własne, wyświetla je na liście, aktualizuje się jego zawartość poprzez rozwiązania dodatkowe.

 

Czy dodał Pan pole własne faktury sprzedaży w parametrach programu (https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2666%2Cco-jest-rozszerzone-pole-wlasne-i-jak-je-dodac-w-subiekcie-gt.html) przed próbą jego wyświetlenia na liście ? Jeśli tak to należy jeszcze ponownie załadować moduł, aby "dowiedział się" o nowej konfiguracji programu, dla użytkownika najprościej w tym celu jest ponownie uruchomić program.

 

32 minuty temu, Krzysztof Leszczyński napisał:

Ale tutaj kłania się pytanie, ile to będzie kosztować i jaki jest czas realizacji?

Jak widać rozwiązanie można zrealizować na kilka sposób, nie wiadomo jak łączyć informacje z wielu dokumentów WZ (po przecinku, spacji, innym znaku), czy mają być obsługiwane tylko faktury zbiorcze bez zwykłych, więc wymaga dalszych ustaleń, skoro nie wiadomo jeszcze co jest do zrobienia to trudno to wycenić, nie są to też tematy do zaśmiecania forum.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...