Skocz do zawartości

Sprzedaż towaru którego nie ma na magazynie

Polecane posty

6 minut temu, Przemysław Bojczuk napisał:

30 grudnia 2020 roku wystawiłem fakturę na towar którego nie miałem na magazynie - faktura ze statusem "O".

Jest to status tymczasowy, może być wykorzystywany, kiedy faktura sprzedaży musi zostać wystawiona nawet w przypadku braku stanu magazynowego danego asortymentu. Z ustawieniem tego statusu związany jest także automatyczny dokument magazynowy WZ.

Proszę zerknąć na moją odpowiedź w innym wątku odnośnie daty magazynowej.

 

Link to postu

?Przemysław Bojczuk

Zastanawia mnie trochę jak ten mechanizm działa.

Skoro fakturę wystawiłeś 30.12 to jaką datę zakończenia dostawy wybrałeś na dokumencie?

 

? Przemysław Werner

Czy byłaby szansa aby Pan przytoczył scenariusz w jakim powinno się użyć innej daty magazynowej od daty zakończenia dostawy?

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
W dniu 5.01.2021 o 12:57, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Czy byłaby szansa aby Pan przytoczył scenariusz w jakim powinno się użyć innej daty magazynowej od daty zakończenia dostawy?

Przykład zastosowania można znaleźć w poniższym temacie.

Data zakończenia dostawy jest synchronizowana z datą wystawienia. Istnieje jednak możliwość zmiany tej daty poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszki na dacie zakończenia dostawy i wybranie opcji Ustaw samodzielnie - operacja ta umożliwi edycję tej daty. 

image.png.de54375572cb98164664f6b7df2263f0.png

Dla dokumentów niebędących korektami domyślnie data magazynowa podpowiadana jest zgodna z datą zakończenia dostawy. Ustawienie to można zmienić za pomocą opcji wywołanych z dodatkowego menu pola, analogicznie jak dla daty zakończenia dostawy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...