Skocz do zawartości

Prawidłowe wystawienie faktur zaliczkowych

Polecane posty

Od kilku dni borykamy się z problemem podczas wystawiania faktur zaliczkowych . 

Od jakiegoś czasu zmieniliśmy Subiekta GT na Nexo i niestety nie możemy sobie poradzić . 

W subiekcie GT wystawiałem zamówienie do niego fakturę zaliczkową a na końcu zaliczkową końcową . 

W tym przypadku do faktury zaliczkowej nie dolicza mi się żadna marża i jest ona naliczana dopiero w momencie kiedy wystawiam fakturę zaliczkową . 

I tak pięknie było w Subiekcie GT . 

 

W Nexo robię identycznie a więc wystawiam fakturę zaliczkową cząstkową ponieważ klient zapłacił a ja nie mam towaru na stanie . Na fakturze zaliczkowej cząstkowej  wpisuję kwotę jaką opłacił klient . ( i tutaj wskakuje mi od razu marża 100 % na wpłaconą zaliczkę )

Za kilka tygodni przyjmuje towar na stan i wystawiam fakturę zaliczkową końcową i w tym momencie moją marża jest na minusie bo odlicza te 100% wpłacone przez klienta wcześniej .

Wszystko było było by ok gdyby faktura cząstkowa i końcowa były w tym samym miesiącu ale w tym przypadku jest to na przełomie dwóch miesięcy i w grudniu marża marża wzrasta mi o kwotę zaliczki a w styczniu niestety ją zaniża  .

Jak zrobić i czy  tak się da żeby marżę wyliczało dopiero podczas wystawiania faktury zaliczkowej końcowej  tak jak to było w subiekcie GT . 

 

 

 

Link to postu

Z jednej strony trudno się z Panem nie zgodzić - jako rozwiązanie pozostaje chyba tylko napisanie własnego raportu, który będzie liczył tak jak GT.

Z drugiej strony: gdy wpłynie do nas jakaś zaliczka, to jednak mamy te pieniądze, a towaru nie wydajemy, więc na tym etapie to "czysty zysk". Końcowa natomiast sprowadza na ziemię :)

Link to postu

W raporcie Sprzedaż wg asortymentu ma Pan filtr pozwalający określić czy uwzględniać wszystkie FL, czy tylko końcowe.

image.png.b79777d21566782720cda9b7bc865d26.png

Dla przykładu jeżeli ma Pan ZK na 1000 zł i w styczniu otrzymano zaliczkę 100 zł, a w lutym dopłacono resztę i wystawiono fakturę zaliczkową końcową, to ustawiając filtr Uwzględniaj tylko faktury końcowe ze skutkiem magazynowym i wyliczając raport w styczniu - FLc nie zostanie wykazana w ogóle, a w lutym zostanie wykazana cała transakcja, czyli będzie jak w GT.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...