Skocz do zawartości

różnice kursowe zrealizowane w rozrachunkach

Polecane posty

  • 1 rok później...
Godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

A czy różnice kursowe muszą pojawiać się w rozrachunkach?

Tak, taka jest konstrukcja / założenie programu - każdy zapis na konto rozrachunkowe tworzy rozrachunek, taka struktura danych również bardzo ułatwia ich przetwarzanie, w tym działanie mechanizmu spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków, właśnie dzięki temu, że "wszystkie rozrachunki są w jednym miejscu". Tak jest również od 20 lat w linii GT.

 

Godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Rozliczanie różnic kursowych nie powinno tworzyć rozrachunku.

Jakiekolwiek uzasadnienie tego stwierdzenia, w tym propozycja innego rozwiązania ?

 

Godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Można tę opcję gdzieś włączyć/wyłączyć?

Jak wyżej - nie, podobnie jak nie można wyłączyć tworzenia rozrachunków przy zapisie na kontro rozrachunkowe

Link to postu
Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jakiekolwiek uzasadnienie tego stwierdzenia, w tym propozycja innego rozwiązania ?

Różnice kursowe nie są należnością ani zobowiązaniem. Są tworzone dla "wyczyszczenia" różnicy pomiędzy rozrachunkiem a jego spłatą. Uznanie więc ich za rozrachunek jest dziwne. Nie można ich rozliczyć i aby zniknęły, tworzymy sztuczną spłatę. To utrudnia pracę.

Chyba, że my coś robimy źle i jest inny sposób, aby różnic nie było widać na potwierdzeniu sald. 

Link to postu
3 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Różnice kursowe nie są należnością ani zobowiązaniem.

Zgadza się i dokładnie tak są ewidencjonowane i przetwarzane przez program - posiadają inny rodzaj rozrachunku, nie można ich swobodnie dodawać jak innych rozrachunków, mogą powstawać tylko poprzez zapisy na kontach, nie podlegają rozliczeniu.

 

3 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Są tworzone dla "wyczyszczenia" różnicy pomiędzy rozrachunkiem a jego spłatą. Uznanie więc ich za rozrachunek jest dziwne.

Przy "definicji" różnicy kursowej w pierwszym zdaniu sama użyła Pani słowa "rozrachunek" co potwierdza, że są to ściśle ze sobą powiązane dane. Nie podała Pani też propozycji innego rozwiązania ewidencjonowania tych danych.

 

3 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Nie można ich rozliczyć i aby zniknęły, tworzymy sztuczną spłatę. To utrudnia pracę.

Niestety nie rozumiem o czym Pani pisze, jak wyżej wspomniałem różnice kursowe ze swojej definicji nie podlegają rozliczeniu, więc nie można ich rozliczyć, nie pojawią się (nie powinny) w nierozliczonych jak i rozliczonych rozrachunkach.

 

3 godziny temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Chyba, że my coś robimy źle i jest inny sposób, aby różnic nie było widać na potwierdzeniu sald. 

Pani wypowiedź sugeruje, że dokładnie tak jest, że coś robicie Państwo nie tak lub ujawnił się jakiś błąd programu - na szybko dodałem niezrealizowaną różnicę kursową i nie widzę jej w potwierdzeniu sald (wersja programu 40.0.0). Niestety nie opisała Pani, ani pokazała co robi, więc nie ma się do czego dokładniej odnieść. 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

W potwierdzenie sald widoczne są zrealizowane różnice kursowe, ale nie skojarzone z żadną spłatą/wpłatą w ewidencji rozrachunków. Proszę zrealizować różnicę i wówczas wśród rzeczywistych rozrachunków do rozliczenia znajdzie się ta "samotna" różnica, która jest widoczna w potwierdzeniu sald.

Użyłam błędnego sformułowania "rozrachunek" dla różnicy kursowej, sugerując się miejscem, w którym ta informacja się znajduje.

Wersja 40.1.

image.thumb.png.17b3babf0cf669a8b1ce0cf8f7fc89fe.png

Link to postu
50 minut temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

W potwierdzenie sald widoczne są zrealizowane różnice kursowe, ale nie skojarzone z żadną spłatą/wpłatą w ewidencji rozrachunków.

Ja wyżej próbowałem wyjaśnić - różnice kursowe nie są widoczne w potwierdzeniu sald i nie można ich rozliczać, gdyż nie podlegają rozliczeniom.

 

53 minuty temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Proszę zrealizować różnicę i wówczas wśród rzeczywistych rozrachunków do rozliczenia znajdzie się ta "samotna" różnica, która jest widoczna w potwierdzeniu sald.

Jak wyżej, nie mogła się znaleźć i się nie znalazła, wynik mojego testu na podmiocie demo (naliczenia różnic kursowych):

Rozrachunki.png.e20f09cd563df84619d307f11c70ae1d.png

PS.thumb.png.82461612db4b149164728add8501a0a9.png

Na Pani zrzucie ekranu wyraźnie widać, że błędnie tworzy Pani rozrachunki o rodzajach "spłata należności" i "należność" zamiast "zrealizowana różnica kursowa dodatnia" i "zrealizowana różnica kursowa ujemna". Niestety ciągle nie wiadomo dlaczego, gdyż:

2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety nie opisała Pani, ani pokazała co robi, więc nie ma się do czego dokładniej odnieść. 

 

 

Link to postu
11 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:
12 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Rozliczanie różnic kursowych nie powinno tworzyć rozrachunku.

Jakiekolwiek uzasadnienie tego stwierdzenia, w tym propozycja innego rozwiązania ?

Zgłaszałem też taka uwagę do Insert że przyjemniej by się pracowało gdyby był po prostu zwykły checkbox do zaznaczenia (pokazuj/ukryj różnice kursowe) w rozrachunkach a nie filtrowanie po rodzaju rozrachunków. Dla mnie te różnice kursowe zaburzają czytelność rozrachunków. I dalej się będę upominał o wprowadzenie raportu analizy spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków bo uważam że brak takiego raportu to wielki minus w porównaniu z raportem który jest w GT.

 

A co do Pani różnic kursowych to faktycznie mają błędny rodzaj rozrachunku.

 

Pozdrawiam 

Link to postu
13 godzin temu, Łukasz D. napisał:

Zgłaszałem też taka uwagę do Insert że przyjemniej by się pracowało gdyby był po prostu zwykły checkbox do zaznaczenia (pokazuj/ukryj różnice kursowe) w rozrachunkach a nie filtrowanie po rodzaju rozrachunków. Dla mnie te różnice kursowe zaburzają czytelność rozrachunków. I dalej się będę upominał o wprowadzenie raportu analizy spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków bo uważam że brak takiego raportu to wielki minus w porównaniu z raportem który jest w GT.

Nie widzę związku między moim pytaniem a odpowiedziami... :( Co do opisanych sugestii to jak najbardziej jestem 2x na tak.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...