Skocz do zawartości

Faktura z numerem EORI

Polecane posty

3 minuty temu, Kamil F napisał:

Chodzi o to że kontrahent wpisuje swoje dane typu EORI do faktury i trzeba tą wartość jakoś umieścić w polu własnym, samo z siebie nie wpisze się.

Nie rozumiem - wydaje się oczywiste, że musi to zrobić użytkownik programu ?

 

4 minuty temu, Kamil F napisał:

W wzorcu wydruku jest ustawione żeby to pole pobierało, tylko problem pojawia się z wprowadzeniem do subiekta tego parametru jako wartość pola własnego

Nie rozumiem - jaki to dokładnie problem, pola własne edytuje się tak samo jak inne dane kontrahenta na jego karcie ? Proszę dokładnie opisać wykonywane czynności i/lub je pokazywać (zrzuty ekranu, przez forum nie widać ekranu Pana monitora).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Nr EORI na fakturze dotyczy sprzedawcy. W ustawieniach wydruku FS nie ma możliwości wstawienia wartości pól własnych Sprzedawcy (Podmiotu).

Należy zastosować podobne myki/triki jak przy dodawaniu nru BDO.

Można ten numer umieścić:

1. w nazwie podmiotu,

2. w nagłówku podpiętym do wzorca wydruku, 

3. w polu własnym Podmiotu (wymagany PLUS dla InsERT GT) + modyfikacja wzorca w Crystal Reports

 

Link to postu
9 godzin temu, Ireneusz Makowski napisał:

Nr EORI na fakturze dotyczy sprzedawcy. W ustawieniach wydruku FS nie ma możliwości wstawienia wartości pól własnych Sprzedawcy (Podmiotu).

Należy zastosować podobne myki/triki jak przy dodawaniu nru BDO.

Można ten numer umieścić:

1. w nazwie podmiotu,

2. w nagłówku podpiętym do wzorca wydruku, 

3. w polu własnym Podmiotu (wymagany PLUS dla InsERT GT) + modyfikacja wzorca w Crystal Reports

 

Ja umieszczam w etykiecie sprzedawcy ;)

Link to postu
  • 2 lata później...
1 minutę temu, Andrzej Kubik napisał:

Ale zna Pan jakiś zakaz drukowania EORI?

Jeśli tak to proszę o źródło, jeśli nie to w czym problem?

Tu nie chodzi o zakaz. W tym momencie mam kilkadziesiąt wzorców wydruku (inne numery konta, WDT, EX, itp.). Teraz trzeba się zastanawiać jaki wzorzec wybrać.

Oczywiście można wszystkie informację zawrzeć w jednym nagłówku i mieć nagłówek faktury na 1/2 strony.

Np. w fakturze sprzedaży Insert dodał możliwość drukowania wybranego na dokumencie rachunku bankowego - według mnie dobra opcja, ale rachunek mógłby drukować się koło informacji o płatności, a nie w danych sprzedawcy, więc nie korzystam z tej opcji i dla każdego rachunku mam osobny wzorzec itd.

Link to postu
1 minutę temu, Szczepan Socha napisał:

Tu nie chodzi o zakaz. W tym momencie mam kilkadziesiąt wzorców wydruku (inne numery konta, WDT, EX, itp.). Teraz trzeba się zastanawiać jaki wzorzec wybrać.

Nie rozumiem o czym Pan pisze.

Skoro EORI będzie na każdym wydruku to niczego nie trzeba będzie wybierać z tego powodu.

 

 

Link to postu
27 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie rozumiem o czym Pan pisze.

Skoro EORI będzie na każdym wydruku to niczego nie trzeba będzie wybierać z tego powodu.

 

 

Piszę o tym, że jak dodam EORI + kilkanaście innych pozycji na standardowy wydruk (żeby mieć jeden wydruk do wszystkiego) to nagłówek strony będę miał na 1/2 strony. Po co tworzyć kompletnie nieczytelną fakturę z dziesiątkami (nieistotnych dla niektórych) informacji, skoro można jedne informacje zastąpić innymi w zależności od tego co zostało wybrane w systemie. 

Link to postu
1 godzinę temu, Szczepan Socha napisał:

W tym momencie mam kilkadziesiąt wzorców wydruku (inne numery konta, WDT, EX, itp.). Teraz trzeba się zastanawiać jaki wzorzec wybrać.

Oczywiście można wszystkie informację zawrzeć w jednym nagłówku i mieć nagłówek faktury na 1/2 strony.

No nie tędy droga, aby tworzyć sobie "kilkadziesiąt" wzorców wydruków i się później "zastanawiać", który wybrać, warto się zastanowić jak na jednym wzorcem / ich minimalnej ilości do zrealizowania wszystkich potrzeb. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...