Skocz do zawartości

podejrzenie

Polecane posty

Witam,

to mój debiut na tym forum.

 

Spotkałem się z podejrzeniem, iż program Sello mógł zostać stworzony w celu uzyskania dostępu osób trzecich do haseł. Mała dyskusja na ten temat rozgrywa się tutaj http://forum.pctown.pl/topics36/zarzadzanie-aukcjami-vt1389.htm#9586

 

I moje pytanie, jakie mechanizmy są zastosowanie w celu zabezpieczenia programu? Proszę o porównanie np. z systemami bankowymi, bądź innymi powszechnie stosownymi zabezpieczenimi.

Dziekuję za informację.

Link to postu

Hi!

Sprawdziliśmy dokładnie wszelkie możliwe kombinacje instalacji i instalkę udostępnioną Wam. I co? Zupełnie nic! Jest to zapewne wpis konkutrencji, chcący wywołać zamieszanie i niepokój. Nic podobnego nie instalujemy. Nie mielibyśmy w tym najmniejszego interesu.

 

Jakie komponenty są instalowne wraz z Sello?

Opis wymagań znajduje się na stronie Pobierz. Poza komponentami aplikacji jak np. Aukcje.dll czy Transakcje.dll instalujemy to, co jest niezbędne dla SQL Serwera czyli Framework 2.0. Jeśli w systemie nie ma gdi++ (biblioteka graficzna), co może wystąpić np. przy czystym Win2000, to jest on również instalowany.

 

Wszystkie komponenty przez nas instalowane są dokładnie sprawdzane. Całość ma zapewnić poprawne działanie programu, a nie wywołać Państwa niepokój.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jest to zapewne wpis konkutrencji, chcący wywołać zamieszanie i niepokój.

 

Szanowna Pani - uprzejmie proszę o nieupublicznianie swoich obsesji na temat konkurencji. Na rynku istnieją dwa konkurencyjne do Sello programy, jednego z nich jestem autorem (powstał w 2002 roku), drugiego autorem jest kolega Marcin Werra, również człowiek poważny, z dorobkiem... W przeciwieństwie do Pani wyrosłem już z poziomu piaskownicy i nie bawię się w anonimowe posty "tu i tam" - jeżeli mam coś do powiedzenia to podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Czy Sello będzie dla mnie konkurentem - to się dopiero okaże, w chwili obecnej nie odnotowałem spadku obrotów.

 

Pragnę jednak zauważyć, że podczas konfiguracji Sello, BEZPOŚREDNIO PO podaniu danych niezbędnych do zalogowania w serwisie Allegro.pl aplikacja komunikuje się z serwerem insertu. Jak zauważył to Rumunek - nie sądzę aby Insert strzelał sobie w kolano i wykradał hasła użytkowników - jednak alert firewalla bezpośrednio po obdarzeniu aplikacji niezwykle wrażliwymi danymi nie budzi pozytywnych odczuć...

 

Jeszcze raz apeluję do Pani o szanowanie "konkurencji" - odrobinę powagi w biznesie nie zawadzi.

 

 

P.S. Czy równie inteligentny komentarz na stronie aukcje.org należy do Pani firmowego kolegi Błażeja Kotelko ?!

 

Autor: Błażej — 24/5/2007 @ 19:25 :

Kolega Monter jest z konkurencji i sra w gacie?

;-)

 

--

pozdrawiam

Maciej Dziakoła

e-aukcje.pl

Link to postu

Nie wiem co to za konkurencja bo tez testowałem i było jeszcze gorzej niż w Sello ale może jestem zbyt wymagający hi hi

 

Tak czy owak uważam ze Sello ma potencjał tylko trzeba nad nim popracować

 

A tym którzy tak usilnie na wspomnianym serwisie aukcje... krytykują proponuje by sami napisali system zarządzania aukcjami by zobaczyć jakie to "proste"

 

Mam nadzieje ze takie wypowiedzi konkurencji nie zatrzymają prac nad Sello

Link to postu

Witam,

 

Panie i Panowie

Spokojnie, bez nerwów i epitetów :-)

Konkurencja rzecz dobra a klient czyli my wybierzemy do użytku program najbardziej pasujący naszym potrzebom !!!

A przecież takiego nie ma :-( co tu ukrywać. Czyli ten kto będzie pierwszy i stworzy taki program aby jego funkcjonalność i stabilność były co najmniej dobre, zgarnie śmietankę. Ja nie chcę !!!! programów za friko lub minimalne opłaty, chcę płacić za jakość i solidność bo to podstawa tego abym miał zyski i moi klienci byli obsługiwani tak jak ja bym chciał być obsłużony.

Znam chyba wszystkie dostępne programy do obsługi Allegro i nie tylko :-) Jak na razie nie ma lidera. Owszem są punkty za ale także i przeciw. Jakie, to nie miejsce do takich dywagacji, nie wchodzę w szczegóły.

Powiem inaczej, każdy z dostępnych programów ma elementy powiedzmy doskonałe, ale i takie które "leżą".

Także działajcie, modyfikujcie i twórzcie nowe lepsze !!! wersje.

A my zawsze będziemy z Wami, bo dzięki Wam dostajemy narzędzia do lepszej i wydajniejszej pracy.

 

POWODZENIA

Link to postu

 

Nie zatrzymają!

 

Piszę to z pełnym poszanowaniem dla konkurencji i bez "obsesji" na jej punkcie. 

 

 

A ja z całym szacunkiem pozdrawiam i życzę sukcesów.

 

 

A dla tych którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem uproszczę :

Nie boli mnie konkurencja a dziecinne i bezpodstawne oskarżenia na forach pisane min pod moim adresem lekką ręką przez pracowników firmy Insert. Tak się nie robi !

Nota bene - Pan Błażej i Pani Inga jak widzę nadal uważają, że wszystko jest w OK - uważam, że nie jest bo zabrakło jednego uniwersalnego słowa które wśród kulturalnych ludzi finalizuje takie sytuacje.

 

P.S. połączenie aplikacji z serwerem inserta bezpośrednio po podaniu hasła do Allegro jest faktem a nie wymysłem konkurencji - skoro sugeruję wam na waszym forum jaki ma to wpływ na wyobraźnię użytkownika to raczej z czystej sympatii a nie zawiści czy strachu jak to poetycko ujął Pan Błażej : 

jest z konkurencji i sra w gacie
. Piękne świadectwo wystawiacie Państwo firmie Insert z którą tendy i owendy ja również współpracowałem (jestem z Wrocławia).

 

 

Link to postu

Jeśli tak się sprawy mają, to ja bardzo Pana przepraszam. Moja żartobliwa wypowiedź nie była skierowana do Pana personalnie, tylko odnośnie kolegi Montera, który napisał jakieś bzdury o "180searchAssistant". Co do instalowania serwera bazy danych oraz wymaganago przez niego .NET Frameworka to komentarze są zbędne, bo własnie dzięki zastosowaniu takich zaawansowanych narzędzi do baz danych produkty typu Sello mają możliwość pokazać (teraz lub w przyszłości) pazurki. Wydaje mi się, że dla osób związanych z software i rynkiem IT nie jest to nic dziwnego. A co do grafiki, naszego diabełka i innych takich elementów to - o gustach nie dyskutujmy.

 

Pozdrawiam.

 

Link to postu

Witam serdecznie,

 

Uprzejmie proszę zabrac się wreszcie do roboty!! a nie sprzeczać  >:(

 

Wszystkim trzem programom brakuje jeszcze bardzo dużo.

 

 

Na razie Sello (beta4) nie pobiera mi danych (rozne ustawienia typu:dane nieznane Sello itp) cos tam niby pisze ze pobiera ale zakladki wszystkie puste;]

 

w raportach cos takiego:

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Błąd -2147217887 (80040E21)

 

 

Z powazaniem

AS

Link to postu

 

Mam nadzieje ze takie wypowiedzi konkurencji nie zatrzymają prac nad Sello

 

 

Jakie wypowiedzi ?

Każdy z nas inaczej rozumie wypowiedź interlokutora. Przyznaję, że nie potrzebnie użyłam w swioch wypowiedziach słowa "konkurencja". Oficjalnie: Przepraszam. Mam do Panów pełen szacunek. Nie podejrzewałam nikogo poważnego o wypowiedź typu "180searchAssistant" a to właśnie do nich tyczyła się moja wypowiedź. Przykro mi, że poczuł się Pan urażony. Nie było to moim celem. Jednakże słowa typu "obsesja" i "poziom piaskownicy" też nie są bez nacechowania emocjonalnego. Wracając zatem do odpowiedzi na pytanie "Jakie wypowiedzi" odpowiem ogólnie, starając się nikogo nie obrazić: "Przykre".

 

 

Teraz trochę konkretów:

Z czym i po co łączy się Sello?

 

W wizardzie startowym, po podaniu nazwy konta użytkownika i hasła Sello łączy się z serwisem Allegro, w celu sprawdzenia, czy takie konto istnieje i czy podane dane są poprawne. Jeśli tak, to dane te są zapisywane w bazie danych użytkownika (tylko tam!) i używane podczas pobierania i wysyłania danych dotyczących aukcji danego konta.

W kolejnym etapie wizardu startowego sprawdzana jest licencja dla podanego konta na naszym serwerze licencji. Licencjonowanie Sello odbywać się będzie per konto z serwisu aukcyjnego i na określony czas (tak jak w podobnych programach). Jednakże licencja dla danego konta nie jest przechowywana lokalnie, a na naszym serwerze licencji. Ułatwi to użytkownikowi zakładanie nowej bazy danych lub otrzymywanie nowej licencji. Na serwerze  przechowywany jest identyfikator użytkownika i data ważności jego licencji. Dzięki temu możliwe będzie przedłużanie licencji przy pomocy płatności elektronicznych.

 

Oba połączenia (z serwisem aukcyjnym i z serwerem licencji) następują po sobie. Niefortunnie nie okomunikowaliśmy tego odpowiednio. Przepraszam za wywołanie niepokoju i postaram się lepiej poinformować użytkowników o nawiązywanych połączeniach.

Link to postu

 

Każdy z nas inaczej rozumie wypowiedź interlokutora. Przyznaję, że nie potrzebnie użyłam w swioch wypowiedziach słowa "konkurencja". Oficjalnie: Przepraszam. Mam do Panów pełen szacunek. Nie podejrzewałam nikogo poważnego o wypowiedź typu "180searchAssistant" a to właśnie do nich tyczyła się moja wypowiedź. Przykro mi, że poczuł się Pan urażony. Nie było to moim celem. Jednakże słowa typu "obsesja" i "poziom piaskownicy" też nie są bez nacechowania emocjonalnego. Wracając zatem do odpowiedzi na pytanie "Jakie wypowiedzi" odpowiem ogólnie, starając się nikogo nie obrazić: "Przykre".

 

Pani Ingo - piaskownicą i obsesją nazwałem szukanie konkurencji w każdej niepochlebnej Sello opinii. Jeżeli poczuła się Pani tym dotknięta - ja również przepraszam !

 

Pozdrawiam serdecznie

 

--

Maciej Dziakoła

e-aukcje.pl

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...