Skocz do zawartości

w sprawie wydruków

Polecane posty

cóż, z pozycji  - oczekując na wpłatę nie można wydrukować listy wysyłkowej ani etykiet , wydaje mi się to trochę utrudnieniem bowiem zanim wpłata dojdzie chciałabym sobie już przygotować paczki i wydrukować zbiorczo etykiety ( oszczędność papieru ) a nie w kolejności wpłacanych pieniążków. I druga sprawa - ciągle występuje błą gdy chcę oznaczyć paczkę jako wysłaną i w końcu wszystkie paczki "siedzą" w jednym miejscu i dobrze że na razie jest ich niewiele, więc sobie radzę  :)

Link to postu

cóż, z pozycji  - oczekując na wpłatę nie można wydrukować listy wysyłkowej ani etykiet , wydaje mi się to trochę utrudnieniem bowiem zanim wpłata dojdzie chciałabym sobie już przygotować paczki i wydrukować zbiorczo etykiety

 

Jeśli taki jest Twój sposób pracy, to możesz to również zrobić w Sello. W takim przypadku możesz zrobić sobie wcześniej paczki (przed opłaceniem transakcji) i dalej wydruki robić do tych paczek.

 

I druga sprawa - ciągle występuje błą gdy chcę oznaczyć paczkę jako wysłaną

Jaki to jest dokładnie błęd? Podaj szczegóły.

 

i w końcu wszystkie paczki "siedzą" w jednym miejscu i dobrze że na razie jest ich niewiele, więc sobie radzę  :)

Czy masz jakieś konkretne propozycje? My zaproponowaliśmy zakładki "Do wysłania", "Do odbioru", "Wysłane/odebrane" i "Zablokowane" oraz odpowiednie filtry.

Link to postu

chyba jeszcze dużo muszę się uczyć  :-[  żeby wydrukować listę wysyłkową muszę utworzyć nową listę ? a jesli chodzi o błąd : w zakładce paczki - do wysłania , już opłacone daję do wysłanych i w momencie jak klikam na : oznacz jako wysłane/odebrane , wyskakuje dymek z info. "oznaczono 0 z 1 paczek " i oczywiście nic się nie dzieje, paczki nadal są " do wysłania" a nie jakbym chciała "wysłane" czyżbym znów coś nie wiedziała ? Liczę na Twoją pomoc Ingo  :-*

Link to postu

żeby wydrukować listę wysyłkową muszę utworzyć nową listę

 

No nie można drukować czegoś czego nie ma :). Tu trzeba by wkroczyć głębiej w nazewnictwo... Czym dla Ciebie jest lista wysyłkowa? W rozumieniu Sello lista wysyłkowa jest to lista zgrupowanych paczek, które  mają trafić do wysyłki. Natomiast wydaje mi się, ze to o czym piszesz to jest w rozumieniu Poczty Polskiej zwane książką nadawczą, czyli druczka na którym wyszczególnione są jakie paczki i dokąd mają trafić.

 

Zmieniliśmy trochę podejście do list wysyłkowych zgodnie z Waszymi sugestiami aby były bardziej intuicyjne.. ale niestety nie weszły jeszcze do tej wersji BETA5.

 

Odpowiadając jeszcze na pytanie o drukowanie listy... To tak, założenie jest takie, że trzeba ją najpierw utworzyć aby wydrukować doń druczki na pocztę... ale.. istnieje też możliwość drukowania wydruków "w locie", czyli bez tworzenia listy wysyłkowej (jedna z opcji w module Paczki) - nie jest to zalecane jako główny tryb pracy bo utrudnia potem ustalenie która paczka była wydrukowana a która nie. Opcja jest raczej by umożliwić szybki wydruk jakiejś paczki.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

... w zakładce paczki - do wysłania , już opłacone daję do wysłanych i w momencie jak klikam na : oznacz jako wysłane/odebrane , wyskakuje dymek z info. "oznaczono 0 z 1 paczek " i oczywiście nic się nie dzieje, paczki nadal są " do wysłania" a nie jakbym chciała "wysłane" czyżbym znów coś nie wiedziała ? Liczę na Twoją pomoc Ingo  :-*

 

Mam to samo. Przed podmianą tych trzech plików problem u mnie nie występował... :(

Link to postu

(...) Mam to samo. Przed podmianą tych trzech plików problem u mnie nie występował... :(

 

To raczej zbieg okoliczności. Te trzy pliki nie miały prawa nic takiego zmienić. Raczej jakaś kombinacja danych to wywołuje. Wcześniej nie udało mi się powtórzyć tego błędu, ale postaram się poniwnie mu przyjrzeć.

Link to postu

Witam

U mnie ten  komunikat występuje zawsze gdy jest włączona opcja "wiadomości automatyczne" - może ta wskazówka pomoże w znalezieniu błędu.

 

Co do wydruków - moje uwagi poniżej

Adresy pomocnicze:

 

1. Przy długiej nazwie nadawcy nie przenosi danych do drugiej linii

2. Aby wydrukować firmę jako nadawcę musiałam nazwę wpisać w pole IMIĘ - przy zaznaczonym checkbox'ie przy polu firma program powinien na wszystkich wydrukach posługiwać się nazwą firmy

3. Przy przesyłkach pobraniowych powinna być możliwość ustawienia opcji czy wpłata ma być na konto czy przekazem

4. Brakuje mi również możliwości wstawienia na stałe podpisu w adresie pomocniczym - w końcu wszyscy dążymy do tego, żeby czas na przygotowywanie paczek (pomijając pakowanie) ograniczyć do minimum

 

Przy okazji pochwalę program :) teraz przygotowanie wysyłki zajmuje mi jakieś 75% czasu mniej :)

 

Co do uwag w gotowych wydrukach - na chwilę obecną to wszystko.

 

Czego mi brakuje? PRZELEWU OD KLIENTA do przesyłek pobraniowych (albo nie mogę go znaleźć :) ) przez to niestety muszę posiłkować się dodatkowym programem  >:(

 

Mam jeszcze dużo uwag co do innych elementów programu, postaram się je dokładnie wypisać w najbliższym czasie.

Link to postu

(...) - może ta wskazówka pomoże w znalezieniu błędu.

Tak! Pomoże i to bardzo. Dzięki :)

 

3. Przy przesyłkach pobraniowych powinna być możliwość ustawienia opcji czy wpłata ma być na konto czy przekazem

Czy chodzi Ci o zaznaczenie na wydruku Adres pomocniczy odpowiedniego znaczka (W lub P)? Czy o ustawienie dla danej paczki, czy ma być to przekaz czy wpłata. Założyliśmy, że każdy sprzedawca ma swój rachunek bankowy i pomijamy wydruk Przekaz pocztowy. Wydruk Wpłata gotówkowa pojawi się w najbliższej wersji, z zaznaczonym znacznikiem W (jak wpłata). Najprawdopodobniej zaimplementujemy też wydruk Przesyłki pobraniowej (PP nr 19a).

 

4. Brakuje mi również możliwości wstawienia na stałe podpisu w adresie pomocniczym - w końcu wszyscy dążymy do tego, żeby czas na przygotowywanie paczek (pomijając pakowanie) ograniczyć do minimum

Proszę o wyjaśnienie jak miałoby to wyglądać. Czy chodzi tutaj o podpis, który nadawca musi własnoręcznie złożyć na druczku? Czy taki wydrukowany podpis (np. zeskanowanego podpisu) będzie gdziekolwiek prawomocny?

 

Czego mi brakuje? PRZELEWU OD KLIENTA do przesyłek pobraniowych (albo nie mogę go znaleźć :) ) przez to niestety muszę posiłkować się dodatkowym programem  >:(

Niebawem to dorobimy :)

 

Mam jeszcze dużo uwag co do innych elementów programu, postaram się je dokładnie wypisać w najbliższym czasie.

Bardzo gorąco do tego namawiam! Dzięki za wszystkie uwagi i czekam na kolejne.

 

Link to postu

 

Czy chodzi Ci o zaznaczenie na wydruku Adres pomocniczy odpowiedniego znaczka (W lub P)? Czy o ustawienie dla danej paczki, czy ma być to przekaz czy wpłata. Założyliśmy, że każdy sprzedawca ma swój rachunek bankowy i pomijamy wydruk Przekaz pocztowy. Wydruk Wpłata gotówkowa pojawi się w najbliższej wersji, z zaznaczonym znacznikiem W (jak wpłata). Najprawdopodobniej zaimplementujemy też wydruk Przesyłki pobraniowej (PP nr 19a).

Na wydruku adresu pomocniczego nie ma czegoś takiego jak W/P

Są dwa pola do wyboru - Rachunek bankowy, Przekaz pocztowy

chodzi o to, aby mieć możliwość ustawienia na stałe (np. w słownikach - tam gdzie ustawia się priorytet) w jaki sposób poczta ma nam przelać pieniądze - w przyszłości super by było gdyby oprócz adresu pomocniczego drukował się od razu przelew/przekaz - w zależności od wybranej opcji ;)

 

I tu drobna uwaga - chyba już ją ktoś zgłaszał - potrzebna jest możliwość ustawienia drukarki przy konkretnych wydrukach - inną drukarkę wykorzystuję do adresów pomocniczych, a inną do pozostałych wydruków.

 

Proszę o wyjaśnienie jak miałoby to wyglądać. Czy chodzi tutaj o podpis, który nadawca musi własnoręcznie złożyć na druczku? Czy taki wydrukowany podpis (np. zeskanowanego podpisu) będzie gdziekolwiek prawomocny?

Od 2 lat w ten sposób wysyłam paczki na różnych pocztach - jeszcze nikt się do mnie nie przyczepił ;)

 

 

Bardzo gorąco do tego namawiam! Dzięki za wszystkie uwagi i czekam na kolejne.

Powoli spisuję sobie na boku wszystkie uwagi :) niebawem je wrzucę :)

Link to postu

Są dwa pola do wyboru - Rachunek bankowy, Przekaz pocztowy

chodzi o to, aby mieć możliwość ustawienia na stałe (np. w słownikach - tam gdzie ustawia się priorytet) w jaki sposób poczta ma nam przelać pieniądze - w przyszłości super by było gdyby oprócz adresu pomocniczego drukował się od razu przelew/przekaz - w zależności od wybranej opcji ;)

będzie... Założenie jest takie aby jednym naciśnięciem przycisku drukuj ( i wybraniu druków które nas interesują) drukowały się wszystkie ODPOWIEDNIE potrzebne druki dla każdego rodzaju paczki. Chcąc zrobić wszystko naraz pojawiają się komplikacje bo nie każdą sytuację można załatwić jednym kliknięciem. Ale będzie dobrze :)

 

potrzebna jest możliwość ustawienia drukarki przy konkretnych wydrukach - inną drukarkę wykorzystuję do adresów pomocniczych, a inną do pozostałych wydruków.

jest w przygotowaniu... Prócz drukarki będzie też (najprawdopodobniej) ilość kopii  osobna dla każdego druczka.

 

od 2 lat w ten sposób wysyłam paczki na różnych pocztach - jeszcze nikt się do mnie nie przyczepił ;)

Ale gdyby wynikły problemy to by się przyczepił.. winnych trzeba znaleźć :). Podpis można by dorobić edytując druczek w zewnętrznym edytorze - wstawiając tam odpowiedni obrazek. Druczki w Sello są przechowywane w plikach *.emf. Nie wiem na ile istnieje możliwość edycji samego emfa, ale jeśli są do tego programy to można to zrobić (format emf jest wyjściowym formatem druczków, nie źródłowym)

 

Link to postu

Witam

U mnie ten  komunikat występuje zawsze gdy jest włączona opcja "wiadomości automatyczne" - może ta wskazówka pomoże w znalezieniu błędu.

 

A czy pomaga przypisanie kontu w serwisie aukcyjnym konta pocztowego? (Menu Sello->Moje dane->Zarządzane kontami i licencjami->Dane konta)

Oczywiście w kolejnej wersji oczywiście nie będzie to konieczne.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...