Skocz do zawartości

Wydruki :/

Polecane posty

a jak to jest z edycja wydruków? np. z nadrukiem adresowym (naklejki są różnych rozmiarów) aa i fajnie by było jakby była możliwość wyboru od której naklejki chce drukować (oszczędność naklejek)

 

Jeśli nie ma możliwości edycji wydruków, to czy będzie taka możliwość w przyszłości np. w nowej wersji sello. - wydaje mi się ze jest to dosyć istotne, przynajmniej dla mnie...

 

Link to postu

Niektóre wydruki (np. naklejki) nadają się do ręcznej konfiguracji, ale wymagać będą pewnej wiedzy i narzędzi do ich modyfikacji. Postaramy się dostarczyć wyczerpujący opis jak to przygotować i udostępnimy klika wydruków dla popularnych rozmiarów naklejek.

Nie będzie raczej możliwości edycji wydruków z samego Sello, a poprzez zewnętrzny edytor.

Link to postu
  • 1 rok później...

A ja rozgrzebie wątek, czy istnieje możliwość wydruku naklejek adresowych bezpośrednio z sello. Mam drukarkę termiczną i używam etykiet w rolce o wymiarze 10x6cm. W tej chwili kopiuje i wklejam dane z zewnętrznego programu. Przy wydruku paru adresówek to nie jest uciążliwe lecz już choćby przy 20 cholera mnie bierze.

Link to postu

Też mamy drukarkę termiczną i na chwilę obecną bez problemu drukujemy sobie adresy do przesyłek bezpośrednio z Sello. Wystarczy zdefiniować 'Formularz' w Windowsie o odpowiednim wymiarze.

Drukarki i faksy / Plik / Właściwości serwera (tutaj dodać nowy z właściwymi wymiarami).

Potem we właściwości drukarki i wybrać odpowiedni 'formularz'.

 

Zasadniczo chodzi o zmianę wymiaru papieru w drukarce.

Link to postu

Też mamy drukarkę termiczną i na chwilę obecną bez problemu drukujemy sobie adresy do przesyłek bezpośrednio z Sello. Wystarczy zdefiniować 'Formularz' w Windowsie o odpowiednim wymiarze.

Drukarki i faksy / Plik / Właściwości serwera (tutaj dodać nowy z właściwymi wymiarami).

Potem we właściwości drukarki i wybrać odpowiedni 'formularz'.

 

Zasadniczo chodzi o zmianę wymiaru papieru w drukarce.

 

Wydruk to żaden problem, mam wybrany rozmiar etykiety na której mi domyślnie drukuje, lecz problem w tym że na etykiecie 10x6cm wydruk zajmuje pole ok 2x3cm w lewym górnym rogu czcionką która jest ledwie widoczna.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Jakiś ten edytor jest lewy. Zrobiłem szablon etykiety na drukarkę termiczną szerokość 10cm wysokość 6cm. Wprowadziłem dane, zapisałem. Po wybraniu druku do paczki wywala mi komunikat Co najmniej jeden z ustawionych marginesów leży poza obszarem drukowania. Kontynuować? po potwierdzeniu drukarka wypluwa mi czystą etykietę. Dziwne gdyż przy wyborze podglądu tekst wyświetla poprawnie na etykiecie

Link to postu

Ja jednak utrzymuję, że edytor jest dobry, nie najlepszy jaki widziałem ale dobry. Kwestia zrozumienia zasady działania. Skoro wyświetla się okno z komunikatem iż któryś z marginesów leży poza obszarem drukowania to zapewne tak jest. Proszę podesłać wydruk na sello@insert.com.pl z tym tematem, to w wolnej chwili zajrzę do niego i napiszę co jest nie tak. Nie będzie to jednak szybciej niż pod koniec tygodnia.

Link to postu

Ja jednak utrzymuję, że edytor jest dobry, nie najlepszy jaki widziałem ale dobry. Kwestia zrozumienia zasady działania. Skoro wyświetla się okno z komunikatem iż któryś z marginesów leży poza obszarem drukowania to zapewne tak jest. Proszę podesłać wydruk na sello@insert.com.pl z tym tematem, to w wolnej chwili zajrzę do niego i napiszę co jest nie tak. Nie będzie to jednak szybciej niż pod koniec tygodnia.

Tu bym polemizowal, bo u mnie w wiekszosci wypadkow ustawienie marginesow na 0 pozwala na utrafienie w wykropkowane pola bez przesuwania papieru w drukarce. Wszystko sie drukuje tak jak ma wiec napewno nie jest poza obszarem wydrukow.

Czy mozna prosic jakas latke/trik na wylaczenie tego komunikatu, bo wiem dobrze co robie i strasznie mnie to wkurza.

 

PS

Mam problem z etykietkami, bo mimo ze chyba dobrze je zrobilem to drukuje mi sie 10 sztuk, a nie jak powinno 12 :(

Link to postu

Sam komunikat o marginesach jest wypisywany przez bibliotekę zajmującą się wydrukami - innymi słowy, nie mamy na niego wpływu. Może on pojawiać się w zależności od drukarki, bo różne drukarki mają różne możliwości (marginesy). Zawsze jest jednak proste wytłumaczenie, któryś z ustawionych marginesów jest poza obszarem drukowania, o czym powiadamia sama drukarka. Nawet jeśli faktycznie da się wydrukować w tym miejscu, to drukarka najwyraźniej kłamie.

 

Oczywiście przyjrzymy się temu, czy jednak nie da się czegoś z tym zrobić. Ale da się zrobić wydruk tak, aby tego komunikatu nie było.

Link to postu

Sam komunikat o marginesach jest wypisywany przez bibliotekę zajmującą się wydrukami - innymi słowy, nie mamy na niego wpływu. Może on pojawiać się w zależności od drukarki, bo różne drukarki mają różne możliwości (marginesy). Zawsze jest jednak proste wytłumaczenie, któryś z ustawionych marginesów jest poza obszarem drukowania, o czym powiadamia sama drukarka. Nawet jeśli faktycznie da się wydrukować w tym miejscu, to drukarka najwyraźniej kłamie.

 

Oczywiście przyjrzymy się temu, czy jednak nie da się czegoś z tym zrobić. Ale da się zrobić wydruk tak, aby tego komunikatu nie było.

 

Mi ten komunikat nie przeszkadza. Chodzi o to że na podglądzie widoczne są dane na wydruku a po wydrukowaniu wypluwa mi czystą etykietę.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...