Skocz do zawartości

Wystawianie aukcji - uwagi (uwaga post długi i zakręcony:D )

Polecane posty

Akurat w Sello zaczynają mi się kończyć pierwsze aukcje dodane w tym programie, więc w końcu mogę spisać swoje uwagi.

 

 

Aukcje:

 

1. Nie przenosi kosztów wysyłki do transakcji – trzeba ją dodawać ręcznie, żeby było wiadomo ile klient ma zapłacić. Program powinien pobierać koszty z aukcji (skoro przy grupowaniu wybiera się koszty transportu)  – albo powinna być możliwość zdefiniowania w słownikach podstawowych kosztów wysyłki dla każdego rodzaju paczki (u mnie np. 90% listów poleconych  ma koszt ustawiony na 6,50,  przesyłki pobraniowe 12, kurier 17 zł itp.)

2. W aukcji nie działa opcja GRUPA – po wybraniu grupy przeze mnie stworzonej mam komunikat: „Błąd zapisu do bazy danych. Zapis spowodowałby naruszenie integralności bazy danych …

3. Brakuje mi typowego „magazynu” gotowych aukcji. Chodzi mi o to, że w momencie gdy się aukcje kończą/bądź skończyły szukam ich w trwających/zakończonych i sprawdzam, które akurat  muszę wystawić i żaden sposób wystawiania aukcji nie jest dobry :/  - brak dobrego automatu. 

4. Chcąc wystawić z zakładki trwające/zakończone po wciśnięciu przycisku POWIEL po 1 nie powiela mi czasu trwania aukcji, po 2 nie mam możliwości automatycznego (np. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku) zaktualizowania ilości sztuk na magazynie – program pokazuje NIESPRZEDANE ilości z poprzedniej aukcji – nie zawsze to się zgadza – w tzw. międzyczasie mogę przecież część sprzedać poza aukcjami, jak również może dotrzeć do mnie nowa dostawa, tak samo jest z ceną produktu – zdarza się, że na nowej aukcji cena będzie już inna – po zmianie ceny w Subiekcie i zaimportowaniu danych do Sello inną cenę mam w bazie towarów inną na nowej aukcji – rozumiem, że POWIEL znaczy dokładnie skopiuj, ale przegrzebywanie Subiekta, tylko po to żeby sprawdzić dostępną ilość i cenę przy 160 aukcjach (planuję przynajmniej 2 razy więcej) jest czasochłonne (oczywiście można wpisać większą ilość niż mamy na magazynie – rozumiem tez ze program niekoniecznie musi być powiązany z Subiektem).

5. Wystawianie nowych aukcji z zakładki TOWARY też mija się z celem:/ Tu z kolei po kliknięciu na wystaw aukcję mam tylko informację o ilości produktów, cenie, opis oraz zdjęcia – brak jest pozostałych danych typu – koszty wysyłki, kategoria itp.

6. Próbowałam wystawiać z gotowego szablonu – prawie ok., – ale program nie przeniósł mi zdjęcia, poza tym nie ma możliwości – albo nie mogę tego znaleźć  - przyporządkowania szablonów do produktu. – Jak na razie za dużo w tym wszystkim klikania :/

 

 

Mam nadzieję, że za bardzo nie pogmatwałam opisu ;)

A teraz krok po kroku jak widzę dodawanie aukcji (mniej więcej w ten sam sposób wystawiałam do tej pory).

 

1. Produkty wystawione na aukcja pogrupowane są w 14 kategorii (1 kategoria na 1 dzień – oczywiście tu pełna dowolność w zależności od tego jak chcemy (i czy chcemy) mieć pogrupowane w jakiś sposób aukcje – można to uzyskać w Towarach poprzez cechy

2.      Do każdego towaru przypisany jest od razu szablon (ew. kilka szablonów)

3. Wybieram daną kategorię – przeglądam towary – Ew. wywalam te, które maja zerowy stan

4. Jeśli mam do dodania jakieś aukcje to to robię.

5. Zaznaczam wszystko i klikam na przycisk Do wysłania,  jeżeli przy towarze jest więcej niż 1 szablon - otwiera się okienko z prośbą o wybranie szablonu - wybieramy, klikamy OK i idziemy na kawę :) Zostaje nam już tylko wysłanie aukcji do Allegro - i tu jeszcze jedna drobna uwaga - ktoś na tym forum pisał, że opcja "Gotowa do wysłania powinna być zaznaczana z automatu - wolałabym nie - ja aukcje przygotowuję wcześniej a tą opcję zaznaczam dopiero przed samą wysyłką aukcji na Allegro - chcę uniknąć przypadkowego wystawienia aukcji.

 

Proste i mało czasochłonne ;) nie mam tylko pomysłu w którym momencie sprawdzać ceny produktów – może ktoś ma jakieś sugestie 

 

Oczywiście opisałam tu swój sposób dodawania aukcji – każdy może robić to inaczej – i w tym jest problem :/

Sposób wystawiania aukcji udoskonalam od 2 lat  (aukcje tworzyłam najpierw w Menadżerze Sprzedaży, później w Pomocniku Aukcji)  i nadal mu jeszcze trochę brakuje do ideału – ale dopóki nie było Sello nie miałam dostępu do produktów w Subiekcie.

 

Link to postu

Witam

jeżeli chodzi o 1 punkt to bardzo słuszna uwaga, jeszcze to sprawdzimy;

ad.2 spróbuj usunąć tą grupę i dodać jeszcze raz, to powinno pomóc

ad.3 jest funkcja powiel, która pozwala powielić daną aukcje, natomiast takim gotowym magazynem są szablony i tutaj z nich możesz korzystać

ad.4 sprawdziłem u mnie czas trwania jak najbardziej powiela, ale jeszcze się temu przyjrzymy. natomiast stan towaru i cena są pobierane aktualne z SubiektaGT ale przy wystawieniu aukcji z szablonu

ad.6 nie ma przyporządkowania szablonu do towaru, gdyż każdy szablon może zawierać dowolny towar, jeżeli chodzi o przenoszenie zdjęcia, to u mnie jest ok. spróbuj sprawdzić czy zdjęcie jest faktycznie dodane do towaru.

Link to postu

ad.2 spróbuj usunąć tą grupę i dodać jeszcze raz, to powinno pomóc

 

nadal jest to samo - wywaliłam wszystkie grupy ze słownika "Grupy aukcji", dodałam nową grupę - błąd nadal wyskakuje

 

P.S. Tak jak pisałam na PW Indze - mogę podesłać swoją bazę do Was (razem z błędnie wyświetlanymi zakończonymi aukcjami - przed poprawkami zrobiłam archiwizację)

Link to postu

ad.6 nie ma przyporządkowania szablonu do towaru, gdyż każdy szablon może zawierać dowolny towar, jeżeli chodzi o przenoszenie zdjęcia, to u mnie jest ok. spróbuj sprawdzić czy zdjęcie jest faktycznie dodane do towaru.

 

Co do szablonu - po powyższym opisie doszłam do wniosku, że w takim razie stworzę sobie kilka szablonów z podziałem na kategorie i rodzajem wysyłki - biorąc pod uwagę to, że przy produkcie mam już zdefiniowany tytuł aukcji, cenę, ilość na magazynie, opis oraz zdjęcia - wystarczy przyporządkować interesujący mnie szablon i będzie ok.

 

Skoro do jednego szablonu może być przyporządkowanych kilka produktów - wystarczy kilka szablonów. Oj ja naiwna :)

Otóż nic bardziej mylnego - tworząc szablon zostałam poproszona o:

podanie tytułu aukcji - skoro jeden szablon może być do różnych produktów to przecież w jakiś sposób muszą się odróżniać na aukcjach

podanie ceny w Kup Teraz - przecież cena przy każdym produkcie może być inna, poza tym mam ją już zdefiniowaną przy produkcie

opis - tak jak wyżej - opis może być inny - poza tym jest zdefiniowany przy produkcie

o zdjęcia łobuz nie poprosił :D

 

I teraz jestem w kropce - w jaki sposób wystawiać aukcje, żeby było szybko, łatwo i przyjemnie

Na razie wychodzi na to, że powinnam wrócić do starego systemu:

aukcje wystawiam w Pomocniku Aukcji a w Sello tylko przyporządkowuję je do konkretnych produktów - jest to 5 do 10 minut pracy

Nad szybkim sposobem wystawiania aukcji siedzę już od godziny (nie wliczając w to wrzucenia opisów, tytułów aukcji i zdjęć do konkretnych produktów).

 

Wybaczcie ale codzienne klikanie na nowa aukcja i wybieranie produktów - ustawianie kategorii, ew, zmian w uwagach, kosztach wysyłki mija się z celem

 

Jak cenię Sello za całą resztę (daruję nawet niedoróbki typu brak przelewu) tak wystawianie aukcji jest na poziomie żłobka - dobre dla osób z 1 aukcją dziennie.

 

Ja w tej chwili mam 170 aukcji, planuję minimum 2 razy tyle i już widzę, że bez zmian z Waszej strony ten moduł będzie prze mnie nieużywany.

 

Tak jak pisałam wyżej - jeśli nie może być "magazynu aukcji" zróbcie możliwość

takiego stworzenia szablonu, żeby znalazły się w nim tylko podstawowe dane typu: kategoria, rodzaj aukcji (kup teraz, licytacja itp.), koszty wysyłki, czas trwania, opcje wyróżniające, rodzaje transportu, dodatkowe informacje  itp. - coś co jest takie same dla pewnej grupy aukcji.

 

W towarach wystarczy dołożyć opcję - dodaj szablon (z możliwością dołożenia kilku)

- przecież nic nie stoi na przeszkodzie,  żeby taki szablon przyporządkować do kliku produktów (właśnie teraz jest z tym problem), a nawet do 1 produktu przyporządkować kilka szablonów.

 

W przypadku kilku szablonów w produkcie program po prostu musiałby się zapytać, który szablon mamy wybrać.

 

Gdyby to wszystko działało tak jak napisałam wyżej - można by było uaktywnić zbiorcze tworzenie aukcji - wystarczy zaznaczyć kilka produktów w zakładce towary i kliknąć na przycisk wystaw zbiorczo aukcje.

 

I gites :) wtedy przestanę marudzić ;)

 

Link to postu

Dodam jeszcze, że wystawiając nową aukcję z poziomu Aukcje/Nowa aukcja - nie przenosi mi stanów magazynowych - czyli też nic z tego - nie wspominając o innych kosztach wysyłki w różnych aukcjach - za każdym razem muszę wracać do informacji jakie miałam na poprzednio wystawionej takiej samej aukcji.

 

Powielanie trwających też jest wg. mnie bez sensu - czasem zdarza się, że jakaś aukcja wystawiana w grupie z tymi kończącymi się - skończyła się wcześniej - towar został sprzedany, z różnych względów chcę aby produkt był wystawiony ponownie - razem z tymi kończącymi się - i znów przegrzebywanie bazy i poszukiwanie produktu.

 

Kolejna prośba :) - w towarach Grupy oraz Cechy nie są posortowane (przynajmniej te importowane z Subiekta) bardzo utrudnia to wyszukanie konkretnej cechy, grupy - ja akurat mam ich dużo ze względu na to że jestem w trakcie przygotowywania Subiekta do współpracy z Osc GT i część produktów ma już nowe cechy/grupy, część jeszcze stare, ale i tak po wyrzuceniu starych, problem nie zniknie.

 

P.S. Filtrowanie na liście produktów przy dodawaniu nowej aukcji też nie działa dobrze - za pierwszym razem filtr jest ok - za drugim razem cecha jest nadal wybrana, ale pokazuje wszystkie produkty.

 

P.S2. Odkryłam kolejny "krzaczek" przy wyborze towaru w nowej aukcji pokazuje aktualną dostępność na magazynie - ale NIE UWZGLĘDNIA rezerwacji towaru - może to doprowadzić do wystawienia towaru, którego de facto nie mamy.

 

(ciekawe co jeszcze wymyślę do końca weekendu :):) )

Link to postu

 

 

 

Jak cenię Sello za całą resztę (daruję nawet niedoróbki typu brak przelewu) tak wystawianie aukcji jest na poziomie żłobka - dobre dla osób z 1 aukcją dziennie.

 

 

 

Przyłączam się do opinii.Ciekaw jestem czy w kolejnej wersji zostaną uwzględnione nasze opinie. Jak na razie autorzy programu, odkąd zostały poprawione błędy w pobieraniu mówią "Jest super więc o co wam chodzi" i zaciekle bronią swoich rozwiązań.

Fajnie to wszystko wygląda przy kilku aukcjach, ale przy kilkuset Sello (jak na razie) sprawia więcej problemów niż przynosi korzyści i sądząc po wypowiedziach autorów nie zapowiada się, że będzie lepiej.

Obok wystawiania aukcji mnie najbardziej razi żenujący poziom powiązania Sello z Subiektem. Spodziewałbym się dużo więcej.

Wydaje się, że autorzy programu zapominają o kilku podstawowych rzeczach:

- są użytkownicy Subiekta Gt i OscGt, którzy ileś czasu poświęcili na wprowadzanie danych i ręczne powielanie tych samych danych w Sello po raz kolejny jest nonsenowne

- są użytkownicy innych sytemów , którzy sporo czasu poświęcili na tworzenie aukcji itp., oni także są skazani na bezsensowne przeklepywanie danych

 

Obawiam się, że prace nad Sello zakończą się tak jak w przypadku większości "supermarketowych" produktów. Ma być odpowiedni dla 60% odbiorców, reszta niech radzi sobie sama. Takie równanie w dół.

 

P.S Pozwoliłem sobie na taką nic nie wnoszącą uwagę, bo jak na razie nie sposób zacząć sensownej pracy z Sello. Z utęsknieniem czekam na wersję w której zostaną uwzględnione nasze postulaty.

 

 

Link to postu

P.S Pozwoliłem sobie na taką nic nie wnoszącą uwagę, bo jak na razie nie sposób zacząć sensownej pracy z Sello. Z utęsknieniem czekam na wersję w której zostaną uwzględnione nasze postulaty.

 

ja_CK w grupie raźniej :):) - dziś wystawienie (stworzenie) 23 aukcji - bez wklepywania opisów itp. w produktach - zajęło mi ok. godziny (za pomocą funkji Powiel) - dodatkowo w trakcie wszystkie aukcje zaznaczały mi się jako gotowe do wystawienia - (z pewnych względów nie chcę tego zaznaczać w trakcie przygotowywania wysyłki - przecież tak do końca nie wiem ile towaru mi zostanie na magazynie - muszę czekać na zakończenie sprzedaży)- przy powielaniu nie ma możliwości "odhaczenia" tego w oknie tworzonej aukcji - muszę aukcję zapisać - kliknąć na Przygotowane - wejść w aukcję i to odznaczyć :/

 

Dodatkowa uwaga - co prawda wczoraj nie chciałam tego pisać na forum - info dostała Inga, ale dziś się troszkę rozzłościłam :) - wczoraj część aukcji wysłana została jako wyróżnione - mimo, że w ustawieniach nie było tej opcji zaznaczonej - dziś - na szczęście ze względów zabezpieczeń na allegro uniknęłam wystawienia 7 aukcji jako wyróżnionych na stronie głównej :/

Trudno mi napisać kiedy tak się dzieje - każdą aukcję sprawdzałam po 2 razy - z automatu wysłał mi jakąś połowę, po czym resztę dodawałam ręcznie za pomocą wyślij aukcję - i tu pokazywał się komunikat, że (na szczęście :) ) brak środków na koncie do wystawienia aukcji promowanej na stronie głównej - pomagało wejście w aukcję i jej ponowne zapisanie.

 

Przy okazji taka drobna uwaga - wysyłanie grupy aukcji poprzez funkcję Wyślij jest czasochłonne - czy nie można uaktywnić przycisku Wyślij aukcję również dla grupy?? Program zamiast pobierać !!! ( a klikam na wyślij a nie Pobierz) wszystkich danych z Allegro - wysłałby tylko zaznaczone aukcje.

 

 

Link to postu

dodatkowo w trakcie wszystkie aukcje zaznaczały mi się jako gotowe do wystawienia - (z pewnych względów nie chcę tego zaznaczać w trakcie przygotowywania wysyłki - przecież tak do końca nie wiem ile towaru mi zostanie na magazynie - muszę czekać na zakończenie sprzedaży)- przy powielaniu nie ma możliwości "odhaczenia" tego w oknie tworzonej aukcji - muszę aukcję zapisać - kliknąć na Przygotowane - wejść w aukcję i to odznaczyć :/

 

dobra już znalazłam pod prawym przyciskiem myszki taką funckję jak "Niegotowa do wystawienia" i nawet działa ;)

Link to postu

Spokojnie spokojnie :). Autorzy skrupulatnie zbierają wasze opinie i sugestie i wprowadzają w życie Sello. Najszybciej te proste rzeczy, które można poprawić w minut pięć (-dziesiąt), potem te wymagające więcej nakładów pracy. Każdy błąd jaki zgłaszacie jest sprawdzany, próbujemy powtórzyć zaistniałą sytuację u nas - to czasami jest trudne, ale o tym rozmowa już była...

 

Nadmienię może o tych 60% zadowolonych użytkowników. Choć nie potwierdzam , że takie jest nasze podejście jak mówisz, ale prawda jest że 100% nie da się zadowolić choćby nie wiem co. Staramy się robić produkty uniwersalne, które każdy przy pewnych kompromisach może dopasować do swoich potrzeb. Nie muszę chyba dodawać, że jest to dosyć duże wyzwanie - uszczęśliwić wszystkich. Wasze opinie nadają pewien kierunek naszym działaniom. Jeśli kilka osób zgłasza sugestię, że to powinno by tak a to tak... wtedy staramy się znaleźć takie rozwiązanie, które umożliwiłoby pracę z programem w poruszanym zakresie wedle potrzeb.

 

Druga strona medalu jest taka, że podczas projektowania Sello powstał pewien scenariusz pracy, zapewne różniący się nieco od programów tego typu, i siłą rzeczy niektórych potrzeb, czy przyzwyczajeń z innych programów nie da się zastosować w naszym rozwiązaniu.

 

Jeśli chodzi o zautomatyzowanie pracy.. im mniej klikania tym lepiej, wiadomo. Tutaj zapewne da się coś z tym zrobić i coś z tym zrobimy :). Wiadomo, że nie wszystko co wymyśli programista musi być wygodne dla użytkownika końcowego a Wasze sugestie są uwzględniane i od bety 1 zmieniło się już parę rzeczy. No ale nie wszystko naraz...

Link to postu

Bartku, ależ ja jeszcze jestem spokojna :):)

Wiem jak wygląda proces tworzenia programu, zwłaszcza jak się w czymś "nie siedzi" :)

Z niecierpliwością czekam na poprawki :) na razie niestety wracam z aukcjami do pomocnika aukcji :/ szkoda moich nerwów i zdrowia (wczoraj wystawiałam 30 aukcji klikając po kolei na wystaw - trochę to potrwało a i tak przy 5 miałam komunikat, że nie można wystawić aukcji na stronie głównej, w 7 nie wrzucił miniaturek - tzn. miniaturki były - ale nie było zaznaczonej opcji "Miniaturka").

 

Dodatkowo ten brak magazynu aukcji :/ zróbcie coś z tym.

 

Co do przyzwyczajeń - zgadzam się z Tobą, nie wszystko da sie przenieść - ale dobre rozwiązania warto. Raczej nie sądzę, żebyście pisali program do obsługi serwisu aukcyjnego dla osób z 10 aukcjami jednocześnie - a tak to na razie nistety wygląda :(.

Link to postu

  Raczej nie sądzę, żebyście pisali program do obsługi serwisu aukcyjnego dla osób z 10 aukcjami jednocześnie - a tak to na razie nistety wygląda :(.

Przyłączam się do opinii. Proponuję autorom wyobrazić sobie osobę dysponującą kilkudziesięcioma kontami na Allegro. Na każdym koncie sprzedającą inne produkty, a często te same tylko w innych cenach. Na każdym koncie stosującą odmienne techniki sprzedaży itp.

To co jest dla niej dobre, będzie dobre też dla osoby wystawiającej 10 aukcji, a może łatwość obsługi skłoni ją do założenia kolejnych kont i w ten sposób wzrośnie liczba użytkowników Sello? Równanie w dół jest kiepskim pomysłem.

Czekamy na kolejną wersję, kiedy się pojawi?

 

P.S Zapowiadacie rewolucję, to może zacznijcie ją w końcu robić ;)

Link to postu

Odpowiedź na pytanie "kiedy" jest bardzo uzależniona od tego, co jeszcze nam zasugerujecie do zmiany. Chcemy wypuścić kolejną wersję z jak największą ilością poprawek na zgłaszane przez Was uwagi i gwarantuję Wam, że wszystkim Waszym uwagą uważnie się przyglądamy.

 

Odnośnie użytkowników, na których się skupiamy to oczywiście są to sprzedawcy posiadający dużo aukcji, wiele kont itp. Dobrze wiemy, że program tak skrojony da się wykorzystać również dla mninejszych sprzedawców, choćby kosztem trudniejszego interfejsu. Dlatego uważnie czytamy to, co Wam przeszkadza, utrudnia itp. Postaramy się jak najwięcej tych uwag wprowadzić jako poprawki.

 

Wracając do magazynu aukcji:

dobrze rozumiem, to chodzi Ci o dostęp do transakcji we wszystkich stanach. Jest taki dostę poprzez zakładkę Aukcje - Wszystkie. Jeśli zaś chodzi o wstawianie aktualnych danych do nowych aukcji, to odbywa się to poprzez Szablony aukcji. Obecnie brakuje w nich aktualizacji ilości towaru, ale dorobimy to.

 

Link to postu

 

Wracając do magazynu aukcji:

dobrze rozumiem, to chodzi Ci o dostęp do transakcji we wszystkich stanach. Jest taki dostę poprzez zakładkę Aukcje - Wszystkie. Jeśli zaś chodzi o wstawianie aktualnych danych do nowych aukcji, to odbywa się to poprzez Szablony aukcji. Obecnie brakuje w nich aktualizacji ilości towaru, ale dorobimy to.

 

 

Szablony aukcji nie są niestety magazynem gotowych aukcji - NIE SĄ przyporządkowane do produktu!!! - klikanie za każdym razem w produkt i zaznaczanie - wybierz z szablonu aukcji - po czym szukanie po 170 szablonach odpowiedniego na prawdę mija się z celem :/ poza tym, oprócz tego, że mam w produkcie gotowe opisy, zdjęcia, ceny itp. jestem zmuszona tworząc szablon wpisać te dane ponownie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...