Skocz do zawartości

Nowa wersja: Sello Beta6

Polecane posty

Witam,

oddajemy w Państwa ręce kolejną wersję testową Sello. Szczegółowa lista zmian znajduje się na: http://www.sello.pl/o_programie/nowosci.html. Zachęcamy do pobrania i zainstalowania nowej wersji i tym samym przypominam, że kończy się właśnie czas działania wersji Beta5.

 

Jeśli używali już Państwo Sello w poprzedniej wersji i chcą dalej pracować na swoich danych, proponujemy aktualizacją bazy danych. Odbędzie się ona (oczywiście po uprzednim zapytaniu) po uruchomieniu programu i wybraniu poprzedniej bazy danych. Jeśli korzystali Państwo z własnych Sposobów wysyłki (słowniki) to w specyficznych przypadkach jeśli transakcja lub paczka są oznaczone jako „płatne z góry” i jednocześnie sposób wysyłki jako „pobraniowa” może nastąpić niezgodność. Wówczas przy edycji takiej transakcji lub paczki program poprosi o wybranie innego sposobu wysyłki.

Jednocześnie informuję, że wszystkie licencje demo używanych przez Państwa w Sello kont zostały przedłużone, aby umożliwić Państwu dalszą pracę.

 

Link to postu

Aj od razu od złych wieści :). Problem z aktualizacją jest na tyle duży, że zazwyczaj w wersjach przedpremierowych BETA jest ona ciężka w wykonaniu, ze względu na to, że struktura bazy danych zmienia się czasami dosyć mocno i niektórych danych nie sposób zaktualizować - bo ich po prostu wcześniej nie było. Natomiast wymyślanie ich z powietrza i wstawianie do bazy zahacza o herezję.

 

Staraliśmy się przeprowadzić aktualizację na tyle na ile to możliwe w wersji BETA. Na naszych danych testowych aktualizacja przechodziła bez problemów. Ale jak widać są takie dane, dla których aktualizacja się nie powiodła. Trudno, proponuję przyjrzeć się innym ficzerom beta6 a jutro przyjrzymy się konwersji raz jeszcze. Być może, że będziemy mieli pytania dodatkowe, więc proszę nie odchodzić od odbiorników :)

 

Link to postu

Czy wyscie wogole cos poprawili??? Przepraszam, ze od samego poczatku pisze w ten sposob, ale nowe sello dziala dokladnie tak samo jak stare.

Ze zgloszonych przeze mnie bledow nic nie zostalo poprawione ;(

 

Zaczynamy wiec od poczatku:

1. Aktualizacja wersji nie powidola sie. Po aktualizacji sello sie przestalo uruchamiac. Mam screeny bledow wiec jak mam wrzucic to powiedzcie.

Pomoglo odinstalowanie i ponowna instalcja

2. Nadal jest blad przy wchodzeniu w opcje aukcji. Ten do ktorego wrzucilem screena.

3. Synchronizacja symboli z subiektem nie dziala. Nadal sie nie poprawiaja zmiany naniesione w subieckie.

4. Pobieranie opisow i zdjec dziala tak samo czyli wcale. No moze troszke klamie, bo dzis(na starym sello) wystawialem 10 nowy aukcji i do jednej sie dodaly same zdjecia.

 

Z nowych bledow:

5. Wysylanie wiadomosci chowa sie w tle. To znaczy jak sie wybierze nowa wiadomosc to trzeba na nia kliknac z paska zadan, bo jest pod sello zamiast na wierzchu. Blad moim zdaniem bardzo uciazliwy.

6. Pomysl z ikonka w trayu jest super, ale po co mi ta ikonka jak nie moge schowac  calego sello tak zeby zniknelo z paska zadan?

 

To by bylo na tyle z bledow zauwazonych w 10 minut po uruchomieniu nowej wersji.

 

Jutro pewnie zaczne cos robic(nowe aukcje, tranzakcje) to pewnie jeszcz cos znajde.

 

Acha jesze z bledow mniej znaczacych to stare sello po uruchomieniu zaczelo sypac okienkiami z informacja o tym ze juz nie dziala i pisalo cos o becie 2 albo 3. Po kliknieciu w te okienka byl konie pracy.

Link to postu

1. Aktualizacja wersji nie powidola sie. (...) Pomoglo odinstalowanie i ponowna instalcja

Co oznacza, że pomogło przeinstalowanie?

Czy na nowo zainstalowanym Sello jeszcze raz aktualizowałeś podmiot, czy uruchomiłeś poprzedni?

Poza screenami są robione logi z aktualizacji. Znajdują się one w katalogu z programem np. C:\Program Files\InsERT\Sello\Log\. Czy masz tam jakieś wpisy? Prawdopodobnie pomogą one w dojściu , co mogło się nie powieść.

 

2. Nadal jest blad przy wchodzeniu w opcje aukcji. Ten do ktorego wrzucilem screena.

Ponieważ nie występuje on na naszych maszynach, nie jest trywialnym do naprawy. Pierwsze próby już podejmowaliśmy, ale wrócimy jeszcze do tego tematu. Przyznaję, że może być to bardzo denerwujące, ale szczegółowa liczba rzeczy która została przez nas poprawiona/dodana przekracza 300 wpisów i zawsze pojawia się problem rozważenia co jest ważniejsze, pilniejsze itp.

 

3. Synchronizacja symboli z subiektem nie dziala. Nadal sie nie poprawiaja zmiany naniesione w subieckie.

Ten błęd również został przeniesiony do kolejnej wersji. Zmiana symbolu nie jest chyba aż tak częsta, i można tymczasowo aktualizować ją ręcznie. Docelowo oczywiście powinna się aktualizować.

 

4. Pobieranie opisow i zdjec dziala tak samo czyli wcale. No moze troszke klamie, bo dzis(na starym sello) wystawialem 10 nowy aukcji i do jednej sie dodaly same zdjecia.

Czy możesz uszczegółowić o jakie pobieranie opisów i zdjęć chodzi? Jeśli wstawiasz towar do aukcji, lub robisz dla towaru aukcje np. z szablonu to wszsytko się przenosi. Tak samo jak przenoszą się zdjęcia i opisy z Subiekta przy pobraniu towarów.

 

5. Wysylanie wiadomosci chowa sie w tle. To znaczy jak sie wybierze nowa wiadomosc to trzeba na nia kliknac z paska zadan, bo jest pod sello zamiast na wierzchu. Blad moim zdaniem bardzo uciazliwy.

To  będzie chyba widoczne tylko na Viście. Dzięki za wpis, już poprawiliśmy ten błąd.

 

 

Link to postu

dzisiaj przestało działać również stare sello "Zakończył się czas działania InsERT sello w wersji 1.00 BETA3." Co ciekawe mam wersję BETA5 ???

W napisie BETA3 jest błąd: powinno być BETA5, ale to chyba drobiazg. Gorzej, jeśli nie możesz aktualizować swojego podmiotu. Czy próbowałeś może, tak jak pisał e-strefa odinstalować i zainstalować ponownie? Może nie do końca poprawnie działa ta aktualizacja programu.

2. Zobacz proszę, czy masz jakiś wpis w logu, wskazujący na to na czym się posypała aktualizacja podmiotu.

 

Daj znać jak najszybciej (ewentualnie na priv) to będziemy starać się ekspresowo pomóc, żeby nie blokować Twojej pracy.

Link to postu

u mnie są błedy :

 

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: darek_elbiz z wersji: 1.02 do wersji: 1.00.00.398 dnia: 2007-08-30

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.02_1.03.enc

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e2f: ALTER TABLE statement conflicted with COLUMN FOREIGN KEY constraint 'FK_em__Email_pc__Package'. The conflict occurred in database 'darek_elbiz', table 'pc__Package', column 'pc_Id'.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: darek_elbiz z wersji: 1.02 do wersji: 1.00.00.398 dnia: 2007-08-30

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.02_1.03.enc

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e2f: ALTER TABLE statement conflicted with COLUMN FOREIGN KEY constraint 'FK_em__Email_pc__Package'. The conflict occurred in database 'darek_elbiz', table 'pc__Package', column 'pc_Id'.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

Link to postu

Witam,

Dlaczego  nie ma już opcji wyślij  w aukcjach przygotowywanych ( była taka możliwość po kliknięciu menu z prawego przycisku ) , po drugie dalej w Viscie jest problem który już ktoś kiedyś zgłaszał, a mianowicie po wejściu do aukcji na chwile wszystko znika i jedyna rada to klikniecie np. zakładki dodatkowe i ponowne klikniecie podstawowe leczy rany. Następna mocno irytująca sprawa to  f8 i szablony aukcji  po zatwierdzeniu wszystko się wywala a Windows Vista zastanawia się dlaczego pisząc  odpowiednio kretyński komunikat którego to szablonu nawet nie warto cytować ;), i ostatnia uwaga to w zakładce aukcje - zakonczone  zmieniają się czcionki na chińskie lub bliżej nie określone  znaczki  w rozwijanych zakładkach np. zakończone: bieżący dzień, bieżący tydzień itd……, trzeba trzy razy rozwinąć menu i jest Oki  :)

 

Link to postu

1. Aktualizacja wersji nie powidola sie. (...) Pomoglo odinstalowanie i ponowna instalcja

Co oznacza, że pomogło przeinstalowanie?

Czy na nowo zainstalowanym Sello jeszcze raz aktualizowałeś podmiot, czy uruchomiłeś poprzedni?

Poza screenami są robione logi z aktualizacji. Znajdują się one w katalogu z programem np. C:\Program Files\InsERT\Sello\Log\. Czy masz tam jakieś wpisy? Prawdopodobnie pomogą one w dojściu , co mogło się nie powieść.

Nowe sello po aktualizacji do nowszego czyli poprostu odpaleniu instalacji nowszej wersji wcale sie nie uruchomilo. Usunalem je poprzez dodaj/usun programy i zainstalowalem na nowo.

Logou niestety nie mam, poniewaz desinstalacja sello usunela takze logi :/

sellobladfv6.th.jpg

selloblad2mm3.th.jpg

 

3. Synchronizacja symboli z subiektem nie dziala. Nadal sie nie poprawiaja zmiany naniesione w subieckie.

Ten błęd również został przeniesiony do kolejnej wersji. Zmiana symbolu nie jest chyba aż tak częsta, i można tymczasowo aktualizować ją ręcznie. Docelowo oczywiście powinna się aktualizować.

No wlasnie teraz recznie nie mozna aktualizowac, bo jest wyszarzona! Wczesniej nie mogem praktycznie wogole edytowac towarow w sello, bo byl problem z takimi samymi nazwami, a teraz symoblu nie mozna edytowac.

 

4. Pobieranie opisow i zdjec dziala tak samo czyli wcale. No moze troszke klamie, bo dzis(na starym sello) wystawialem 10 nowy aukcji i do jednej sie dodaly same zdjecia.

Czy możesz uszczegółowić o jakie pobieranie opisów i zdjęć chodzi? Jeśli wstawiasz towar do aukcji, lub robisz dla towaru aukcje np. z szablonu to wszsytko się przenosi. Tak samo jak przenoszą się zdjęcia i opisy z Subiekta przy pobraniu towarów.

To samo co caly czas. Sello nie pobiera nadal najwzniejszych danych z subiekta czyli opisu towaru oraz jego zdjec.

Jak mam zrobiony szablon gdzie w opisie jest [Towar::Opis] to to wybraniu towaru i  opcji wystaw z szablniu w opisie mam "Brak Danych", a w zdjeciach pusto.

 

5. Wysylanie wiadomosci chowa sie w tle. To znaczy jak sie wybierze nowa wiadomosc to trzeba na nia kliknac z paska zadan, bo jest pod sello zamiast na wierzchu. Blad moim zdaniem bardzo uciazliwy.

To  będzie chyba widoczne tylko na Viście. Dzięki za wpis, już poprawiliśmy ten błąd.

OK.

 

Zauwazylem ze czasem przestaje dzialac prawy przycisk myszki. Np w zakladce towary poprostu po ktoryms przelaczeniu sie na nia lub odrazu po wlaczeniu programu na jego wcisniecie nie ma zdanej reakcji. Bylo tak tez w poprzedniej wersji.

 

Moim zdanie przydala by sie mozliwosc edycji kolejnosci przygotowanych aukcji. Sello wysyla aukcje tak jak zostaly do niego dodane. Zmiana kolejnosci dala by mozliwosc ladnego uzlozenia produktow na allegro np kolorami czy typami. W tej chwili jak o czyms zapomne to dodaje sie na koniec i tak samo sie wystawia. Poprostu chodzi o gadzet dajacy ladny efekt :)

Link to postu

W odpowiedzi na Państwa zgłoszenia dotyczące nie aktualizaowania się baz danych przygotowalśmy szybką łatkę. Proszę pobrać ten plik i po rozpakowaniu umieścić pliki:

- skrypt1.02_1.03.enc

- Relacje.enc

- Schemat.enc

w katalogu Skrypty w ścieżce lokalizacji programu, domyślnie jest to: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\.

 

Niebawem zaktualizujemy również pliki instalacyjne zamieszczone na stronie Pobierz.

 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zachęcamy do zapoznania się z nową wersją programu.

Link to postu

Mi po wielu trudach pobrał w końcu dane, ale oczywiście po kosztach wysyłki w transakcjach nie ma śladu :(

 

Generalnie - na razie na plus jest niewiele - na minus bardzo dużo niestety - postaram się na spokojnie do tego usiąść i opisać co jest nie tak.

W sumie na dzień dzisiejszy - jak dla mnie - najlepszym wyjściem byłby powrót do poprzedniej wersji beta :/

Link to postu

skrypty służyły poprawieniu małego buga związanego z konwersją bazy danych (problem mógł wystąpić w specyficznych warunkach, jeśli ktoś usunął paczkę, lub transakcję z którą był związany e-mail)

 

Problemy z pobieraniem, jak wskazywał log umieszczony wcześniej dotyczył problemów z webapi - tu można niewiele zdziałać - jeśli nie działa serwer danych to klient tych danych nie otrzyma.

 

 

Link to postu

Wracajac do tematu niepobierania danych z subiekta to wydaje mi sie ze glownie ja mam ten problem.

Tak sobie pomyslalem ze moze to kwestia wymuszenia na sello ponownego pobrania wszystkiego z subiekta? Tylko jak to zrobic, bo nie moge pousuwac towarow tak zeby sello moglo je pobrac ponownie z subiekta, bo sa wystawione na aukcje i sello nie pozwala ich skasowac :/

Moze jakies reczne wymuszenie pobrania danych z subiekta?

 

------- edit -----

Moj pomysl nic nie daje. Znalazlem 2 towary ktore nie sa na aukcjach i skasowalem je. Sello pobralo ponownie i w jednym pojawily sie tylko zdjecia(opis nie), a w drugim nie ma ani zdjec ani opisu :(

Link to postu

Moj pomysl nic nie daje. Znalazlem 2 towary ktore nie sa na aukcjach i skasowalem je. Sello pobralo ponownie i w jednym pojawily sie tylko zdjecia(opis nie), a w drugim nie ma ani zdjec ani opisu :(

W tej chwili przy dodawaniu nowych towarów powinny się pociągnąć zdjęcia i pełna charakterystyka produktu. Z edycji poszczególnego towaru w Sello można pobrać ponownie pełną ch-kę oraz opis produktu. Aktualnie dane te (jak również Symbol) nie są odświeżane przy ponownej synchronizacji danych towarów.

Link to postu

Moj pomysl nic nie daje. Znalazlem 2 towary ktore nie sa na aukcjach i skasowalem je. Sello pobralo ponownie i w jednym pojawily sie tylko zdjecia(opis nie), a w drugim nie ma ani zdjec ani opisu :(

W tej chwili przy dodawaniu nowych towarów powinny się pociągnąć zdjęcia i pełna charakterystyka produktu.

 

Powinny to dobre slowo :). Tak jak pisalem usunalem towar w sello, wybralem opcje synchchronizacji z subiektem, sello pobralo ponownie towary i efekt mizerny :(

 

Z edycji poszczególnego towaru w Sello można pobrać ponownie pełną ch-kę oraz opis produktu. Aktualnie dane te (jak również Symbol) nie są odświeżane przy ponownej synchronizacji danych towarów.

Hmmmm.... a w jaki to magiczny sposob? Nigdzie wi niedzialem opcji. Moze tuz nad okienkiem opisu towaru "wiecej", ale niestety nie wiem co tam jest bo u mnie to jest calkowiecie martwe i po kliknieciu sie nic nie dzieje.

Link to postu

i ostatnia uwaga to w zakładce aukcje - zakonczone  zmieniają się czcionki na chińskie lub bliżej nie określone  znaczki  w rozwijanych zakładkach np. zakończone: bieżący dzień, bieżący tydzień itd……, trzeba trzy razy rozwinąć menu i jest Oki  :)

 

Ogólnie problem jest nam znany i szukamy rozwiązania. Krzaki i dziwne teksty pojawiają się we wszystkich tych filtrach, którymi ustawia się okres. Co ważne, występuje to tylko na tych systemach, gdzie zainstalowane są aplikacje zakładające tzw. hooki, np przechwytujące klikniecie myszki, lub klawiatury. Może to być np. wygaszacz ekranu, jakieś upiększacze do okien, program do inwigilacji okien windowsowych (np. microsoftowy spy.exe). Ogólnie rzecz biorąc jest to problem na poziomie komunikatów systemowych windowsa - gryzą się dwa programy :)

 

Jeśli akurat dany filtr jest potrzebny i występuje powyższy problem to na szybko można spróbować odnaleźć aplikację działającą w systemie, która powoduje powyższy konflikt i ją chwilowo wyłączyć - problem znika jak ręką odjął :).

Link to postu

Hmmmm.... a w jaki to magiczny sposob? Nigdzie wi niedzialem opcji. Moze tuz nad okienkiem opisu towaru "wiecej", ale niestety nie wiem co tam jest bo u mnie to jest calkowiecie martwe i po kliknieciu sie nic nie dzieje.

W oknie Towar, na pierwszej zakładce jest sekcja Opis. Na tym pasku po prawej stronie jest rozwijana opcja Wstaw. Są tam dwie opcje:

> Wstaw opis towaru z Subiekta GT

> Wstaw pełną charakterystykę towaru z Subiekta GT

Będą one dostępne jeśli jest połączenie z Subiektem GT. Jeśli u Ciebie jest inaczej, to może znów jest to jakaś przypadłość Twojej Visty (bo chyba takim systemem operujesz)? Spróbujemy coś poradzić - daj znać, jak to u Ciebie wygląda.

 

Ostatnio mam wrażenie, że na każdej Viście inaczej działają te same aplikacje...

Link to postu

Hmmmm.... a w jaki to magiczny sposob? Nigdzie wi niedzialem opcji. Moze tuz nad okienkiem opisu towaru "wiecej", ale niestety nie wiem co tam jest bo u mnie to jest calkowiecie martwe i po kliknieciu sie nic nie dzieje.

W oknie Towar, na pierwszej zakładce jest sekcja Opis. Na tym pasku po prawej stronie jest rozwijana opcja Wstaw. Są tam dwie opcje:

> Wstaw opis towaru z Subiekta GT

> Wstaw pełną charakterystykę towaru z Subiekta GT

Będą one dostępne jeśli jest połączenie z Subiektem GT. Jeśli u Ciebie jest inaczej, to może znów jest to jakaś przypadłość Twojej Visty (bo chyba takim systemem operujesz)? Spróbujemy coś poradzić - daj znać, jak to u Ciebie wygląda.

 

Ostatnio mam wrażenie, że na każdej Viście inaczej działają te same aplikacje...

Oooooooo!!! Teraz dziala! Zaczal nagle rowniez dzialac lewy przycisk myszki na zakladce towary. Podejzewam ze to ma ze soba cos wspolnego. Jak nie dzialal prawy przycisk myszki to "wstaw" sie nie rozwijalo.

Czy jest taki sam sposob na dodanie zdjec, bo opis sie dodaje, ale zdejcia juz nie?

 

Potwierdzam ze mam u sibie Vsita Home Basic.

Link to postu

Mi po wielu trudach pobrał w końcu dane, ale oczywiście po kosztach wysyłki w transakcjach nie ma śladu :(

Szybko sprawdziłam na swoim koncie. Mam co prawda świeżą bazę danych i tylko kilka aukcji, ale zarówno do aukcji jak i do transakcji do niej koszty wysyłki pobierają się OK. Co innego z komentarzami. Celowo nie napisałam na liście zmian nic na temat komentarzy, ponieważ problem nie został przez nas jeszcze w 100% rozwiązany. Od poniedziałku wrócimy do naprawiania "dziwnego" działania funkcji do pobierania komentarzy. Na razie może być taki efekt, że dla niektórych kont komentarze zostaną pobrane poprawnie, a dla innych nie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...