Skocz do zawartości

Sello, Subiekt, Vista i hibernacja

Polecane posty

Czyz nie piekny temat?

Przejdzmy jednak do sedna sprawy.

Scenariusz wyglada tak:

-uruchamiamy sello

-uruchamiamy subiekta

-pracujemy

-zamykamy subietka

-hibrenujemy laptopa z Vista(zamykamy klape)

-mija jakis czas

-wlaczamy komputer

-nagle z nienacka odpala sie subiekt

-sello albo przezywa ta operacje i po jakims czasie zaczyna dzialac normalnie albo sie zawiesza.

 

Czemu uruchamia sie zamkniety wczesniej subiekt????

Link to postu

ogólnie rzecz biorąc hibernowanie programów posiadających otwarte połączenie z bazą danych nie jest dla nich zdrowe. Sprawdź czy po zamknięciu subiekta Sello nie trzyma czasami jakiegoś odpalonego (np na poczet wykonywanych operacji typu synchronizacja czy wystawianie dokumentów). Być może, że taki niewidoczny subiekt po odhibernowaniu pojawia się w tajemniczy sposób.

Link to postu

Ja pracuję bardzo podobnie, tylko na XP i ni epotrafie opisanej przez Ciebie sytuacji powtórzyć. Czy będzie tak somo jeśli nie odpalisz wcześniej Subiekta? Czy samo Sello, potrafi przy "wstawaniu" ożywić Subiekta?

W ten sposob tego nie sprawdzalem. Sprawa ma sie tak, ze uruchamiam sello, sprawdzam co do wyslania, dopisuje oplaty, drukuje potwierdzeinia itp, w subiekcie drukuje sobie paragony z namowiem(wiem ze powinienem z sello, ale nie do konca mu ufam ;) ), zamaykam subiekta, bo nie bedzie mi juz potrzebny, usypaiam kompa, ide na poczte. Po powrocie zazwyczaj chce dopisac numery nadan, dlatego nie zamykam sello. No i wlasnie po odhibernowaniu robia sie jazdy :/

 

Wydaje mi sie ze sello ma jakies dosc powazne wycieki pamieci!!! Jak wiecie mam u siebie Viste. Laptop ma 1GB ramu i jak mam odpalone sello i subiekta razem, to po chwili zaczyna brakowac ramu. Zuzycie pamieci siega prawie 100%!!!

Link to postu

Nowe informacje w sprawie.

Dzis odpalilem tylko sello celem sprawdzenie platnosci i je zamknalem. Zahibernowlem komputer i po wlaczeniu moim oczom ukazal sie uruchamiajacy sie Subiekt  :o

Komputer nie byl resetowany od 2 dni(byl uruchamiany subiekt, ale wczoraj) i w miedzyczasie komp byl hibernowany kilka razy. Odpalenie subiekta jest wiec mozliwe niedlugo po uzywaniu sello.

Wydaje mi sie ze ma to jednak zwiazek z zarzadzaniem pamiecia(wyciekami) przez sello.

Zauwazylem, tez ze samo sello jak jest dugo uruchomione to zaczyna coraz wolniej chodzic i pozerac coraz to wiecej ramu. Oczywiscie winne moze byc ciagle synchronizowanie od tej wersji nowych towarow z subiekta. Nazbiralo ich sie ponad 100 i to moze byc przyczyna.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...