Skocz do zawartości

Premiera Sello 1.00

Polecane posty

Nadeszła chwila oficjalnej premiery Sello. Wersja 1.00 jest już dostępna na stronie pobierz, zaś do sprzedaży trafi w poniedziałek. Jeszcze raz chciałam podziękować w imieniu całego zespołu Sello za zgłaszane uwagi oraz pomysły którymi dzielicie się z nami na forum. Zapraszamy do pobrania i używania Sello, jednocześnie zapewniając, że projekt ten będzie nadal rozwijany.

 

Osoby rozpoczynające prace z Sello zachęcam do założenia nowej bazy danych. Unikną w ten sposób ewentualnych, zbędnych pozostałości po projekcie Beta. Jeśli pracujecie już na Sello to możliwa jest oczywiście konwersja bazy danych do wersji 1.00.

 

Zwracam również uwagę na nowe licencjonowanie Sello 1.00. Założenie darmowej licencji na Sello w wersji Beta nie zabiera możliwości pracy na 30-dniowej wersji Sello 1.00. Każde konto powinno uzyskać nową licencję. Po aktualizacji bazy danych, w której jest już używane konto należy wyedytować dane tego konta (Okno Zarządzanie kontami i licencjiami). W kolejnym kroku powinno się pojawić okno z pytaniem o rodzaj licencji, którą wybierasz dla danego konta. Jeśli wszystkie konta wprowadzone do Sello uzyskają ważną licencję można przystąpić do prac.

 

Wszystkie osoby, które pomagały nam w pracach nad Sello poświęcając swój czas, przekazując uwagi i pomysły zostaną nagrodzone rocznym abonamentem Sello na dowolne konto. W tym celu z listą (subiektywnie wybranych ;) ) osób będziemy się kontaktować najpóźniej w przyszłym tygodniu. Do tego czasu polecam pracę na 30-dniowej wersji demo.

 

Standardowo lista zmian znajduje się na stronie nowości.

 

Link to postu

No to jedziem z koskem:

*chwala wam za klawisz delete w zdjeciach, ale nadal nie mozna zanazczyc kilku i skasowac za jednym zamachem

*pelne okno tworzenia aukcji nadal ma problem z wyswietlaniem danych czy tez odswierzaniem

*towary wcale sie nie atualizuja. Tam gdzie nie bylo zdjec wczensiej pobrane przedostatnia baeta, nie ma ich nadal

*kody towarow sie nie zaktualizowaly

*prawy klawisz myszy dziala polowicznie(przy tym uruchomieniu nie dziala w zakladkach tranzakcje i komentarze)

 

To narazie tyle po pobieznym obejzeniu nowej wersji. Jeszcze nie pracowalem na niej wiec wiecej nie moge powiedziec.

Link to postu

Tworzenie dokumentów początkowych

Wiele komunikatów o treści:

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Grupa transakcji: Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów

powiązanych z towarami w programie sprzedaży.

 

nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)

 

lub np.

Towar "BOBAS: PIELUCHY TETROWE KOLOROWE (6 sztuk)" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

 

Towar "BRIGHT STARTS: Rewelacyjna ZJEŻDŻALNIA Z KULKAMI" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

 

z tego co widzę również tyczy się to jakichś starych aukcji z początków mojej działalności w Sello.

 

Dodam, że zmieniłam 2 parametry połączenia z Subiektem GT:

 

Zdjęcia - ma je aktualizować przy każdej synchronizacji

Opisy auckji - aktualizacja przy każdej synchronizacji

 

Być może to ma znaczenie - za chwilę powrócę do starych ustawień i sprawdzę jak to wygląda - chciałam po prostu zaktualizować opisy/nazwy/symbole produktów

 

Na razie nadal aktualizuje mi produkty:) poczekam aż skończy

 

 

Przy okazji pytanie - czy planowane są statusy produktów typu aktywny/nieaktywny??? mam już wiele produktów których na aukcjach nie będę wystawiać i tylko plączą mi się po kartotece???

Link to postu

Dodam, że symbole bardzo ładnie się zaktualizowały.

 

Przy zmianie sposobu synchronizacji nadal "sypie błędami"

 

Odnoszę też wrażenie, że program w kółko synchronizuje produkty - a żadnych zmian nie robiłam:) nic innego chyba nie potrafi:)

 

Transakcji z Allegro nadal mi nie pobiera :/ występują takie same problemy jak z w. Beta - będę próbować dalej dobrze, że weekend się zbliża - bo z paczkami za bardzo czekać nie mogę :(

Link to postu

Kurcze, a u mnie ani symbole, ani wczesniej nie pobrane zdjecia sie nie zsynchronizowaly  :'(

Dodam ze zminilem w ustawieniach sposob synchronizacji.

 

Nadal bede sie trzymal wersji ze trzeba by wymusic na sello pobrania "od nowa" towarow, ale bez ich kasowania, bo sello na to nie pozwala(aukcje, tranzakcje i inne przeszkody). Moze udalo by sie dorobic jakas szybka latke(osobny programik), ktory umozliwilby wymuszenie synchronizacji wszystkiego, nawet tego co wg sello jest aktualne, bo to wlasnie chyba tu jest problem.

Link to postu

1. *chwala wam za klawisz delete w zdjeciach, ale nadal nie mozna zanazczyc kilku i skasowac za jednym zamachem

2. *pelne okno tworzenia aukcji nadal ma problem z wyswietlaniem danych czy tez odswierzaniem

3. *towary wcale sie nie atualizuja. Tam gdzie nie bylo zdjec wczensiej pobrane przedostatnia baeta, nie ma ich nadal

4. *kody towarow sie nie zaktualizowaly

5. *prawy klawisz myszy dziala polowicznie(przy tym uruchomieniu nie dziala w zakladkach tranzakcje i komentarze)

1. Będzie, bez paniki... dorobienie delete to kwestia 3 minut roboty. Zaznaczanie kilku zdjęć to już trochę więcej roboty - a czasu było niewiele... :)

2. Ma, to prawda, akurat wczoraj to naprawiłem, więc siła rzeczy nie mogło wejść do tej wersji. Nie był to błąd krytyczny więc został odłożony (bo obejście na to jest). Były błędy o większym priorytecie. Ale żeby nie było znów głosów, że ignorujemy zgłaszane błędy, to mówię, że ten błąd jest już naprawiony.

3. Jak pisała Inga, najlepiej założyć sobie bazę od nowa. Mechanizm aktualizacji towarów wykrywa zmiany w subiekcie i może tak być, że aby zadziałało to poprawnie, to trzeba zmienić daną rzecz w subiekcie (np dodać zdjęcie w subiekcie - wtedy Sello zauważy zmianę)

4. Zakładam, że z kodami jest tak samo.

5. Temu się musimy przyjrzeć jeszcze, bo ciężko to powtórzyć - a tym samym naprawić...

 

ratunku !! nie działa prawy guzik myszy w aukcje-->szablony w innych miejscach boje sie sprawdzać  Uśmiech

Czy możesz uściślić, kiedy nie działa? Na jakim systemie? Jakie dodatkowe programy masz zainstalowane?

 

Nadal bede sie trzymal wersji ze trzeba by wymusic na sello pobrania "od nowa" towarow, ale bez ich kasowania, bo sello na to nie pozwala(aukcje, tranzakcje i inne przeszkody). Moze udalo by sie dorobic jakas szybka latke(osobny programik), ktory umozliwilby wymuszenie synchronizacji wszystkiego, nawet tego co wg sello jest aktualne, bo to wlasnie chyba tu jest problem.

Zobaczymy co da się zrobić.

 

Dodam, że symbole bardzo ładnie się zaktualizowały.

 

Przy zmianie sposobu synchronizacji nadal "sypie błędami"

tzn, że sypie błędami na konkretnym sposobie synchronizacji? Czy na każdym?

Link to postu

Tworzenie dokumentów początkowych

Wiele komunikatów o treści:

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Grupa transakcji: Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów

powiązanych z towarami w programie sprzedaży.

Czy oznacza to, że nie możesz wystawić żadnego dokumentu? Jak to wygląda po Twojej stronie?

 

Przy okazji pytanie - czy planowane są statusy produktów typu aktywny/nieaktywny??? mam już wiele produktów których na aukcjach nie będę wystawiać i tylko plączą mi się po kartotece???

Już mamy taką sugestię (chyba pisałaś już o tym ;) i jak bedzie chwila, to ją zrealizujemy razem z mechnizmem odciążania bazy danych.

Link to postu

 

tzn, że sypie błędami na konkretnym sposobie synchronizacji? Czy na każdym?

takie same błędy występuja przy 2 różnych sposobach synchronizacji

 

 

Czy oznacza to, że nie możesz wystawić żadnego dokumentu? Jak to wygląda po Twojej stronie?

Dokumenty mogę wystawić jak najbardziej, błędy wyskakują przy próbie synchronizacji z Subiektem, z tego co się orientuję na pewno większość dotyczy już tranakcji zakończonych tworzonych na samym początku mojej pracy z Sello, większość produktów nie była wtedy przyporządkowana do aukcji - myślę, że w tym przypadku nie powinny być w ogóle symchronizowane

 

 

Link to postu

jak widać godzina późna

transakcji uzbierało się już z 80

a Sello nie ściąga nic :/

 

ludzie maile piszą, pytają się o koszty wysyłki, proszą o wysyłkę za pobraniem (w dzień) a ja milczę, bo co mam napisać ?? że po nocach siedzę i próbuję ściagnąć transakcje?? że program mi nie działa ?? że ...

 

ech musiałam wylać swoje żale :/ aż się boję pomyśleć co będzie jutro - multum transakcji do "obskoczenia", sprawdzanie adresów do wysyłki itp., a im więcej maili tym trudniej to ogarnąć :(

 

 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...