Skocz do zawartości

Autouruchomienie programu

Polecane posty

Sello to .. ono ;D. W Sello można tak samo jak w GT skonfigurować startowanie aplikacji.

 

Stosowny plik xml powinien być tutaj:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InsERT\Sello\sello.xml

 

Dane potrzebne do logowania należy wpisać w elemencie <startup> powyższego pliku. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie edytować innych części tego pliku jeśli nie ma się pewności co się robi :).

<startup>
  <sql_server /> 
  <auth_mode>mixed</auth_mode> 
  <sql_login encrypted="0">sa</sql_login> 
  <database /> 
  <login encrypted="0" /> 
  </startup>

 

Można też Sello uruchomić podając paremetry w linii poleceń:

Sello.exe /srw "(local)\moj_serwer" /pdm moj_podmiot /ta win /utp "szef"

 

Dokładny opis parametrów podamy z jakiś czas, a jeśli ktoś robił to już w GT to w Sello nie powinien mieć z tym problemów.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Loginy i hasła zarówno do serwera SQL jak i do konkretnego konta wpisuje się w taki sposób:

 

login do bazy SQL:

<sql_login encrypted="0">login\haslo</sql_login>

 

 

login do użytkownika Sello:

<login encrypted="0">login\haslo</login>

 

Zaznaczam jednak, że przechowywanie haseł w plikach nie jest bezpieczne - jeśli już to hasło zakładamy.

Link to postu

Przepraszam, moje niedopatrzenie.. ale proszę wziąć pod uwagę, że przed oczyma mam jeszcze otwarte 30 plików z kodem Sello :),  więc pomyłki w "odczycie" forum się zdarzają... zwłaszcza, że forum czytam w wolnej chwili (między jednym buildem a drugim).

 

Sprawdziłem na powyższym przykładzie - działa dobrze

<startup>
<sql_server>(local)\insertgt</sql_server>
<auth_mode>windows</auth_mode>
<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>
<database>roboczy</database>
<login encrypted="0">Stefan Stefański III\lolitka</login>
</startup>

 

Jakim edytorem jest wpisywany ten ciąg znaków? Trzeba pamiętać że plik musi być w UTF-8 bez znacznika BOM. Zwykły notepad winodwsowy zapisuje pliki z kodowaniem cp-1250, a w nim polskie litery to sa zupełnie inne kody znaków niż w UTF-8.

Czy to działa w ogóle bez hasła?

Link to postu

Przepraszam, moje niedopatrzenie.. ale proszę wziąć pod uwagę, że przed oczyma mam jeszcze otwarte 30 plików z kodem Sello :),  więc pomyłki w "odczycie" forum się zdarzają... zwłaszcza, że forum czytam w wolnej chwili (między jednym buildem a drugim).

 

tak się tłumaczą kierowcy powodujący wypadki, nie przyjmuję. Tak samo można robić błędy w kodzie, a cierpimy My!!

 

Udało się ustawić aby logować się automatycznie :D

Link to postu

Dobra, tylko mi nie płacą za pisanie na forum więc mogę tego nie robić :). Ewentualnie raz na tydzień z domu :).

 

Błędy w kodzie to inna sprawa, nie jest to dokładnie to samo. Jeśli piszę coś w kodzie to myślę o tym, a na forum często odpowiadam na wątki zupełnie oderwane od tego co aktualnie robię - więc tu pomyłki mogą się zdarzyć :).

 

Ps. od mojej pomyłki na forum jeszcze nikt nie zginął, a od wypadków na drodze tysiące osób...

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Proszę MIXED wpisać małymi literami, wypełnić element <database> - czyli bazę do jakiej ma się podłączyć Sello, oraz login uzytkownika Sello na który się logujemy

 

Dla przykładu:

 

Autentykacja windows na własnym komputerze (local):

<startup>

  <sql_server>(local)\insertgt</sql_server>

  <auth_mode>windows</auth_mode>

  <sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

  <database>nazw_bazy</database>

  <login encrypted="0">Szef</login>

</startup>

 

Autentykacja SQL, na innym komputerze.

<startup>

  <sql_server>komputer2\insertgt</sql_server>

  <auth_mode>sql</auth_mode>

  <sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

  <database>nazwa_bazy</database>

  <login encrypted="0">Szef</login>

</startup>

 

 

Link to postu

mam pytanie odnosnie autouruchamiania poniewaz wczesniej wszystko chodzilo super jesli chodzi o prace na 2 komputerze,laczyl sie z baza z pierwszego a teraz mielismy mala przeprowadzke i teraz kicha...mamy inne lacze ale wszystkie ip przez ktore sie laczylam zmienilam i nic nie moze odnalezc tego pierwszego komputera??a nic nie bylo zmienianie poza wlasnie adresami ip...juz wszytsko probowalam...zaznaczam ze wszystkie dane w pliku xml mam wprowadzone?

Link to postu

nie mozna uzyskac polaczenia z serwerem....

mozliwe przyczyny:

-serwer nie istnieje

-nie ma polaczniea sieciowego

-serwer jest zatrzymany

-uzystkowsnik'sa' nie ma uprawnien na serwerze

 

 

wszystko spr i mamy napewno polaczenie sieciowe,serwer istnieje,nie wiem co oznacza ze jest zatrzymany ale skoro dziala na tym drugim komputerze to jest ok...co do uprawnien to nic nie zmienialismy wiec tez powinno byc oki

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...