Skocz do zawartości

Absurdalny czas pobierania danych z allegro

Polecane posty

Dlaczego pobieranie danych z allegro trwa 30 minut lub dłużej? Jak można sprzedawać taki bubel? ASYSTENT pobiera dane kilkanaście sekund, POMOCNIK AUKCJI kilkadziesiąt sekund a SELLO 30 minut!. Przecież tego nie da się używać! Próbowałem dowiedzieć się coś na ten temat telefonicznie w firmie INSERT ale powiedzieli że to nie ich sprawa i nie udzielają informacji na temat swojego produktu SELLO. Ciekawe czy tutaj odezwie się ktoś z osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy?

Link to postu

Witam,

Sello nie jest wspierane na linii telefonicznej w związku z czym nasi Konslutanci uprzejmie informują każdego klienta, iż pomoc, sugestie i rozwiązywanie ewentualnych problemów jest możliwe na forum. Każda sprawa poruszona na forum znajduje swoje rozwiązanie i odpowiedź, więc jeśli są jakieś pytania to prosimy zadawać je tutaj.

Wracając do procesu pobierania danych z serwisów aukcyjnych, to informuję, że proces ten jest cały czas optymalizowany i usprawniany, natomiast duża rolę jak nie największą jest funkcjonalność programu, która umożliwia zautomatyzowanie obsługi aukcji. Byćmoże niektóre programy pobierają dane szybciej, ale większość z nich nie ma takich opcji jak Sello.

 

Link to postu

Oczywiście, że się odezwie - po to właśnie jest to forum.

 

Nie jestem pewien, czy szybkość pobierania danych jest jedynym wyznacznikiem bublowatości oprogramowania.

Dlaczego pobieranie tyle trwa? Niedawno walczyliśmy z problemami niepobierania się danych - i to był priorytet. Poprawa tego stanu odbyła się kosztem lekkiego (niewielkiego) wydłużenia czasu pobierania.

 

Aktualnie pracujemy nad optymalizacją pobierania danych z serwisu aukcyjnego. Warto tutaj zauważyć iż ze względu na większą funkcjonalność pobrane dane są przez Sello przetwarzane dość intensywnie i to jest także źródłem dłuższego czasu pobierania. Niektórych rzeczy nie da się obejść ze względu na specyficzny mechanizm reprezentacji i przetwarzania danych w naszych programach.

Mechanizm ten także będzie poddany optymalizacji, ale ze względów bezpieczeństwa i integralności danych przechowywanych w bazie danych zawsze będzie on nieco wolniejszy (co w gruncie rzeczy znaczy lepszy).

 

Jeszcze jedna mała uwaga. Proszę zwrócić uwagę w jakiej wersji są programy konkurencji a w jakiej wersji jest Sello - powtórzę się mówiąc.. nie od razu Rzym.... Dzięki temu forum użytkownicy mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się Sello i wszelkie problemy i sugestie są przez nas analizowane. To, że dane pobierają się relatywnie długo - wiemy, i jednym z naszych priorytetów na najbliższą wersję jest optymalizacja.

Link to postu

Dzięki za miłą odpowiedź, o funkcjonalności programu nie mogę nic powiedzieć gdyż nigdy nie miałem czasu ani cierpliwości się tym "pobawić". Pierwszych kilka razy myślałem że program się wiesza.  Pobieramy dane z allegro co 30 min aby być w miarę na bieżąco z wysyłkami, tutaj niestety jest to niewykonalne. Musiałbym tylko pobierać dane a kiedy je obrobić? Rozumiem, że program jest w trakcie budowy, tylko nie rozumiem dlaczego jest sprzedawany i to bez najistotniejszej informacji właśnie o czasie pobierania danych. Nie jest to cena wygórowana ale myślę że jakieś "zasady obowiązują".

 

Pozdrawiam Jacek

Link to postu

No właśnie funkcjonalność jest chyba głównym atutem - wymaga oczywiście doszlifowania. Dlaczego jest sprzedawany? Najprościej ujmując... interes musi się kręcić żeby się kręcił :). Firma musi mieć dochód aby móc płacić swoim pracownikom (np. programistom). Jako, że Sello nadawało się już do użytku - zostało wypuszczone, a to że wymaga doszlifowania i poprawek to jest normalna sytuacja dla każdego programu bez wyjątków.

 

Proszę też zauważyć, że nie płaci się za nowości i poprawki. Można i należy zgłaszać uwagi i sugestie, zgłaszać błędy... W ten sposób kolejne wersje będą bardziej zbliżone do Waszych potrzeb. Ale wiadomo, nie wszystko naraz :)

Link to postu

 

Nie jestem pewien, czy szybkość pobierania danych jest jedynym wyznacznikiem bublowatości oprogramowania.

 

A ja uważam, że w programie tego typu szybkość pobierania danych akurat jest wyznacznikiem bublowatości - włączyłem do testów program, sprawdziłem pobieranie danych, czekałem 10 minut, dane się nie pobrały - odkładam produkt do "poczekalni", na dzień dzisiejszy nie nadaje się do pracy. Skoro niektórzy piszą, że pobieranie trwa 30 minut to przy 3 obsługiwanych kontach pobieranie danych musiałbym włączać z 1.5h przed rozpoczęciem pracy.

Z całym szacunkiem, ale co mi po dużej funkcjonalności programu skoro nie mogę pobrać danych, żeby z tej funkcjonalności skorzystać?

 

 

Dlaczego pobieranie tyle trwa? Niedawno walczyliśmy z problemami niepobierania się danych - i to był priorytet. Poprawa tego stanu odbyła się kosztem lekkiego (niewielkiego) wydłużenia czasu pobierania.

 

Jeszcze jedna mała uwaga. Proszę zwrócić uwagę w jakiej wersji są programy konkurencji a w jakiej wersji jest Sello - powtórzę się mówiąc.. nie od razu Rzym.... Dzięki temu forum użytkownicy mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się Sello i wszelkie problemy i sugestie są przez nas analizowane. To, że dane pobierają się relatywnie długo - wiemy, i jednym z naszych priorytetów na najbliższą wersję jest optymalizacja.

 

nie od razu Rzym, to prawda - tyle, że w przypadku programu do obsługi Allegro pierwszą i na początek NAJWAŻNIEJSZĄ rzeczą jest opracowanie sprawnego pobierania danych, jeśli to nie działa to tak jak napisałem wcześniej programu nie da się użyć więc jest to piękna i bardzo funkcjonalna "nieruchomość".

 

ps. jeśli się nie mylę to pierwsze testy Sello były w okolicach maja 2007, minęło więc już 5 m-cy i zbyt wiele w kwestii pobierania danych się nie zmieniło.

 

ps2. mam niedyskretne pytanie, z ilu programistów składa się Sello Team?

ps3. mam drugie niedyskretne pytanie, czy jest jakaś oficjalna lista "To Do" czyli lista zmian, które zamierzacie wprowadzić w programie? Bo z punktu widzenia użytkownika "innego programu" wygląda to tak samo jak u autora tego innego programu, użytkownik jest zbywany informacjami, że programiści pracują nad rozwojem a miesiącami nie pojawia się nic nowego ani nie są poprawiane stare i zgłoszone błędy

 

Będę wdzięczny za szczere i niewymijające odpowiedzi Sello Team

pozdrawiam

Mariusz

Link to postu

Więc powiem tak (w kwestii Rzymu). Nie trudno się chyba domyślić, że tak naprawdę uczymy się obsługi serwisu aukcyjnego - bo wcześniej nie robiliśmy podobnego programu. Jeśli ktoś choć raz próbował korzystać z webApi od strony programistycznej to wie jakie ono jest i ile się trzeba nagimnastykować aby wszystko działało jak należy. Założę się, że i autorzy innych programów korzystających z webApi mieli nie raz twardy orzech do zgryzienia, ale po latach prób jakoś opanowali technikę :).

 

Pierwsze testy publiczne... były w okolicach maja i kwestii pobierania zmieniło się wiele (patrząc od środka). Na zewnątrz tego nie widać. Naszym priorytetem było zrobić tak, aby zapewnić stabilne pobieranie danych, drugim krokiem jest optymalizacja pobierania i ten drugi krok właśnie teraz robimy.

 

ad2. Nie czuję się uprawniony do podawania tego typu informacji, Mogę jedynie powiedzieć, że stąd gdzie siedzę widzę 3 osoby, które pracują nad Sello codziennie...

 

ad3. Oficjalna lista TODO jest, ale jest ona niepubliczna - nie chcemy zapeszać. Część rzeczy nad którymi właśnie pracujemy wypływa niekiedy w tematach forum (np optymalizacja pobierania).

U nas sprawa wygląda tak. Do następnej wersji mamy parę dużych, fajnych rzeczy do zrobienia i zapewniam, że nikt tu się nie obija. Co dzień przychodzimy do pracy i piszemy kolejną wersję :).

Jeśli chodzi o błędy: wszystkie zgłaszane przez Was błędy na forum są przez nas zapisywane i nadawany jest im priorytet - który determinuje w jakiej kolejności są one naprawiane. Nie chcę wnikać w to jak działa konkurencja, ale do tej pory każdy poważniejszy błąd był naprawiany jak tylko się dało i stosowna łatka była dostępna (tu się należą szczególne podziękowania dla niektórych użytkowników :) ).

Z innej strony, proszę nie patrzeć na nas przez pryzmat innych firm. Czy postępowanie jednej firmy determinuje od razu wszystkie inne? Pozwólcie się nam wykazać i za rok lub dwa lata można będzie wysnuwać wnioski czy poprawiamy zgłaszane błędy czy leżą miesiącami bez odzewu.

Szczerze mogę powiedzieć, że pracujemy nad wersją 1.1, która będzie miała poprawione czy udoskonalone rzeczy, które wg głosów z forum są potrzebne. Będzie też nowość o którą pytało wielu sprzedawców :). Przynajmniej taki jest plan.

Nie chce podawać szczegółów, bo często jest tak, że z przyczyn losowych część rzeczy trzeba przełożyć do następnej wersji, a po co mamy zapewniać, że coś będzie czego potem nie ma... Zresztą żadna firma nie podaje chyba listy TODO, bo to jest trudne po prostu.

 

Czy moje odpowiedzi były zadowalająco niewymijające? :)

Link to postu

w dalszym ciągu nie wiem kiedy powstanie wersja która pobiera dane, proszę mi nie pisać, że ta pobiera bo to jest żart (od dwudziestu minut próbuję pobrać dane z konta z dwustoma trwającymi aukcjami).

 

Jeśli chodzi o WebAPI i problemy z nim związane to moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś  zaczyna robić program do obsługi Allegro, powinien najpierw opracować szybki mechanizm pobierania danych i wokół tego budować program, w drugą stronę się nie da, fajny program i owszem ale nie mogę go używać bo nie mam czasu na pobieranie danych.

Jeśli ktoś z teamu Sello sprzedaje na Allegro to wie, że czasem jest sytuacja, że klient coś kupi, zadzwoni za chwilę i poprosi, żeby mu to wysłać natychmiast bo powiedzmy jest pół do czwartej i jeszcze może to wyjść priorytetem. I co takiemu klientowi mam powiedzieć? Że program, którym obsługuję Allegro nie zdąży mi pobrać jego danych? Za parę dni skończy mi się okres testowy programu (30 dni) i nie zdążyłem go przetestować. Wydaje mi się, że już nie wrócę do testowania programu, teraz musiałbym płacić za testowanie, nie byłoby w tym nic złego gdybym wiedział, że już pobiera dane ale jeśli nie będzie pobierał to będe zwyczajnie stratny.

A firma Insert zarobi parę złotych na klientach, którzy wykupili abonament na miesiąc i nie popracowali na programie z powodu zbyt wolnego pobierania (a to już nie jest fair).

 

pozdrawiam

Mariusz

 

Link to postu

Założę się, że i autorzy innych programów korzystających z webApi mieli nie raz twardy orzech do zgryzienia, ale po latach prób jakoś opanowali technikę :).

 

to byś przegrał :) WebAPI zostało wprowadzone niedawno, autorzy innych programów nie mieli lat prób na opanowanie techniki. Nie przypominam sobie, żeby program Asystent miał poważniejsze problemy z pobieraniem danych a używam go na codzień.

 

pzdr

MJ

Link to postu

pobieranie danych, jedno konto Allegro (pozostałe zdezaktywowane, żeby nie muliły),

od początku pobierania minęło 1h 15 minut - aukcje trwające 0 (słownie zero).

Czy Sello Team jest pewny/pewne, że program działa i pobiera dane?

 

Neostrada 1Mbit, jakbyście byli ciekawi ...

 

pzdr

MJ

 

czas pobierania 1h 45min - mam 196 aukcji trwających z 208, które są na tym koncie.

 

minęło 2h, program zakończył pracę, ilość aukcji trwających się nie zmieniła, jest 196 mimo, że powinno być 208. Teraz pewnie muszę poczekać kolejne 2h żeby przemielił całość jeszcze raz i modlić się, żeby tym razem pobrał wszystko?

 

Link to postu

w dalszym ciągu nie wiem kiedy powstanie wersja która pobiera dane, proszę mi nie pisać, że ta pobiera bo to jest żart (od dwudziestu minut próbuję pobrać dane z konta z dwustoma trwającymi aukcjami).

Program pobiera dane, powiedzmy sobie, poprawnie od wersji 1.0.1. Natomiast pobiera je długo, oraz długo przetwarza, co w połączeniu z problemami transmisji, czy małą ilością pamięci RAM, wydłuża cały proces dodatkowo. Więc odpowiadając na pytanie: Kiedy powstanie wersja, która pobiera dane szybko, odpowiem: mamy nadzieję, że do świąt będzie.

 

Jeśli chodzi o WebAPI i problemy z nim związane to moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś  zaczyna robić program do obsługi Allegro, powinien najpierw opracować szybki mechanizm pobierania danych i wokół tego budować program, w drugą stronę się nie da, fajny program i owszem ale nie mogę go używać bo nie mam czasu na pobieranie danych.

Podejście niby słuszne, tak by zrobił każdy kto zaczyna pisać program od początku. Biorąc pod uwagę jednak, że Sello jest w dużej mierze oparte (pod względem mechanizmów przetwarzania danych) na programie SubiektGT, my nie zaczynaliśmy pisać programu od zera, tylko dopisywaliśmy do już istniejącego kawałka programu między innymi komunikację z serwisem aukcyjnym. Stąd inna droga budowy tego programu. 

 

Jeśli ktoś z teamu Sello sprzedaje na Allegro to wie, że czasem jest sytuacja, że klient coś kupi, zadzwoni za chwilę i poprosi, żeby mu to wysłać natychmiast bo powiedzmy jest pół do czwartej i jeszcze może to wyjść priorytetem. I co takiemu klientowi mam powiedzieć? Że program, którym obsługuję Allegro nie zdąży mi pobrać jego danych? Za parę dni skończy mi się okres testowy programu (30 dni) i nie zdążyłem go przetestować. Wydaje mi się, że już nie wrócę do testowania programu, teraz musiałbym płacić za testowanie, nie byłoby w tym nic złego gdybym wiedział, że już pobiera dane ale jeśli nie będzie pobierał to będe zwyczajnie stratny.

Oczywiście, że czas pobierania to jest istotny problem, nikt temu nie zaprzecza. Właśnie nad tym pracujemy (chyba się powtarzam 7 raz...)

 

A firma Insert zarobi parę złotych na klientach, którzy wykupili abonament na miesiąc i nie popracowali na programie z powodu zbyt wolnego pobierania (a to już nie jest fair).

Pobieranie jest wolne, to fakt, ale są osoby, które sobie radzą, testują i zgłaszają uwagi i chwała im za to.

 

pobieranie danych, jedno konto Allegro (pozostałe zdezaktywowane, żeby nie muliły),

od początku pobierania minęło 1h 15 minut - aukcje trwające 0 (słownie zero).

Jakiekolwiek ściągnięte dane pojawiają się dopiero po zakończeniu ściągania wszystkiego. Ja jestem za tym żeby to przerobić i będę naciskał odpowiednie osoby :).

 

Czy Sello Team jest pewny/pewne, że program działa i pobiera dane?

Ja jestem pewny tylko śmierci :). Jeśli chodzi o pobieranie danych, to powołując się na głosy użytkowników z forum powiem, tak, program działa i pobiera dane. Faktem jest natomiast, że trwa to długo i samo pobieranie sprawia wrażenie jakby nic się nie działo (prócz kręcenia kółkiem w dolnym rogu). Proszę też zerknąć do Raportu. Jeśli występują tam błędy w stylu HTTP_SOAP_ERROR, to najprawdopodobniej są problemy z łączeniem z webApi. Ostatnia poprawka, która wyeliminowała problem niepobierania się danych w ogóle, wydłuża niestety pobieranie tym bardziej, im więcej tego typu błędów pojawia się w raporcie. Wymyśliliśmy już sposób jak to przyspieszyć, więc w następnej wersji powinno być szybciej.

 

czas pobierania 1h 45min - mam 196 aukcji trwających z 208, które są na tym koncie.

Czasami zdarza się, że niektóre aukcje nie dają się zapisać, mimo ponownych synchronizacji. Informacje o tym, czym różnią się te aukcje od innych są dla nas istotne aby namierzyć potencjalnego buga...

 

Link to postu

Pobieranie jest wolne, to fakt, ale są osoby, które sobie radzą, testują i zgłaszają uwagi i chwała im za to.

 

Dobrze powiedziane: "testują", ja bym zapytał inaczej - czy jest na tym forum (i wśród testerów Sello) chociaż jeden sprzedawca, który obsługuje kilkadziesiąt transakcji dziennie i PRACUJE na Sello a nie tylko TESTUJE?

Ja też będę testował i zgłaszał uwagi ale do pracy jeszcze daleka droga.

 

pzdr

MJ

 

ps. jeszcze jedno: jak już zacznę płacić to chciałbym zacząć używać programu a nie go testować. Moje pytanie w związku z tym - czy firma Insert planuje przedłużenie okresu testowego dla osób, które mogą wyłącznie testować program?

Chyba nienormalną sytuacją jest żebym ja płacił za testowanie programu, to chyba producent powinien płacić testerom jeśli już  :)

Link to postu

ja bym zapytał inaczej - czy jest na tym forum (i wśród testerów Sello) chociaż jeden sprzedawca, który obsługuje kilkadziesiąt transakcji dziennie i PRACUJE na Sello a nie tylko TESTUJE?

Nie chcę wypowiadać się za użytkowników, ale z tego co wiem, to są takie osoby.

 

czy firma Insert planuje przedłużenie okresu testowego dla osób, które mogą wyłącznie testować program?

Chyba nienormalną sytuacją jest żebym ja płacił za testowanie programu, to chyba producent powinien płacić testerom jeśli już  :)

Są osoby z forum, które dostały taki darmowy okres używania programu w zamian za to iż w bardzo pomogły nam w testowaniu wersji beta.

 

Słowo "testowanie" nie użyłem w pełnym jego znaczeniu. Nie chodzi o to aby tylko testować program, ale o sam fakt zgłaszania błędów.

 

Czy firma InsERT planuje dawać jeszcze darmowe wersje, to nie ja o tym decyduję więc mi akurat ciężko powiedzieć. Myslę jednak, że gdyby ktoś naprawdę się przyłożył do testowania i było by to dla nas użyteczne to można by poruszyć ten temat u odpowiednich osób. Napisałem użyteczne, gdyż mamy sporo zgłoszonych do tej pory błędów i sugestii i czekają one na realizację lub są w jej trakcie. Więc głupio, żeby ktoś od nowa zgłaszał nam te same błędy o których już wiemy.

 

Teraz dużo pracy wkładamy w optymalizację ściągania, przetwarzania danych, tak, że proszę już nie zgłaszać* iż ściągania trwa długo. My naprawdę o tym wiemy :) i naprawiamy to właśnie.

 

 

* zapewne i tak ktoś zgłosi, no ale takie losy forum :)

 

pozdrawiam

Link to postu

zgłaszanie bądź niezgłaszanie błędów nie ma w tej sytuacji nic do rzeczy, programu się nie da używać więc chyba falstartem było rozpoczęcie sprzedaży.

Jeśli okres testowy nie będzie przedłużany po prostu stracicie wielu potencjalnych klientów, którzy nie będą chcieli płacić tylko za to, żeby popatrzyć sobie po funkcjach programu.

Przyznam, że pokładałem pewne nadzieje, że przesiądę się na Sello ale w obecnej sytuacji zostanę przy dotychczasowym rozwiązaniu bo producent Sello każe mi płacić za program, który nie pobiera danych (chyba mogę tak określić 2-godzinne pobieranie z efektem końcowym w postaci niepobranych wszystkich aukcji?)

 

pozdrawiam

jeszcze tester

Mariusz

 

Link to postu

Chciałbym wiedzieć kiedy Sello będzie pobierać dane poniżej 1 min ? Wtedy myślę, że będę mógł przyjrzeć się funkcjonalności programu. Nie mam czasu śledzić tego forum tak samo jak nie mam czasu czekać na pobranie danych, czy istnieje możliwość poinformowanie o sukcesie programistów Sello np. mailem? Lub w jakiś inny wymyślny sposób, tak aby dotarło to bezpośrednio?

 

Pozdrawiam Jacek

Link to postu

Ale tego typu sugestie to naprawdę nie do mnie. Ja tu tylko piszę programy. Puszczaniem programu na rynek rządzi kto inny. Poza tym jest sprawa tego typu, że my w firmie nie jesteśmy w stanie przetestować Sello na żywym Allegro tak jak użytkownicy, a testWebApi nie jest takie samo jak webApi allegrowe - choćby przez wzgląd na szybkość działania. Stąd też pojawiają się takie właśnie problemy w przypadku dużej ilości aukcji i transakcji dziennie. Zależność czasu ściągania od ilości aukcji nie jest liniowa i w przypadku małej ich ilość działa to dobrze.

 

Rady są na pewno słuszne, ale to wszystko nie jest takie proste jak się może wydawać. Są pewne zależności, terminy i ograniczenia czasu developerów z tym związane - stąd jest jak jest. To nie jest decyzja jednej osoby, że tak, wypuszczamy teraz. Jest to dosyć złożony proces.

 

Jeśli w tym momencie Panu program nie odpowiada, to może zakończmy tą rozmowę i powrócimy do niej jak wypuścimy kolejną wersję..? Wydaje się sensowne.

 

Chciałbym wiedzieć kiedy Sello będzie pobierać dane poniżej 1 min ?

Zbyt trudne pytanie... W kolejnej wersji na pewno będzie szybciej, ale czy aż tak - głowy nie dam...

 

czy istnieje możliwość poinformowanie o sukcesie programistów Sello np. mailem? Lub w jakiś inny wymyślny sposób, tak aby dotarło to bezpośrednio?

Być może niebawem otworzymy kanał RSS przeznaczony do powiadamiania użytkowników o różnych rzeczach, na razie jest to w fazie pomysłu. Taki kanał będzie czytany przez Sello, nic nie stoi na przeszkodzie aby podłączyć się do niego np za pomocą przeglądarki internetowej, klienta poczty czy jeszcze innego RSSreadera.

Nie obiecuję, ale być może...

 

Wracam do roboty bo błędy czekają... ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...