Skocz do zawartości

Dearchiwizacja na innym kompie Sello

Polecane posty

Z chęcią wyjaśnię, ale nie rozumiem pytania. Archiwizacja i dearchiwizacja pozwala przenieść i odtworzyć kompletną bazę danych na innym serwerze baz danych, komputerze itp. Odtwarzana jest CAŁA baza danych, czyli wszystkie ustawienia, dane itp. z momentu utworzenia archiwum. Jedyny warunek jaki jest to to, że nie można zdearchiwizować na MS SQL Sevwerze 2000 baz pochodzących z 2005 (brak konwersji wstecznej).

Link to postu

Pracowałem na stacjonarnym komputerze, teraz chcę pracować na notebook-u. Wgrałem Sello i SubiektGT. Następnie dearchiwizję dwa archiwa (Sello i Subiekt). Muszę wykonać podłączenie bazy Subiekt GT do Sello.

 

Tu jest pytanie czy za każdym razem przy przenoszeniu i wgrywaniu danych (archiwum) z jednego do drugiego komputera będę musiał podłączać bazę GT, serwer itp.

Czy to jest już zapisane na stałe (to podłączenie), a dane z np. Sello dowolnie mogę przenosić.

 

Prościej - chcę raz pracować na komie, innym razem na notebook-u, na tych samych danych, ale żeby była ciągłość obrabiana danych.

Link to postu

W przypadku przenoszenia danych 1:1 (kopiowania plikow z danymi z jednego komputera do 2 - bez archiwizacji) połączenia towarów pomiędzy Sello a Subiektem też niestety znikają - trzeba je odtwarzać przy synchronizacji

 

też duzo pracuję na notebooku, cześć pracy wykonuję w domu, ale poradziłam sobie poprzez ustawienie połączenia przez VPN i wtedy nie trzeba baz przenosic z 1 komputera na 2 (no chyba że net w pracy padnie  :-\)

 

 

Link to postu

dla mnie to też było logiczne, niestety tak nie jest

dodatkowo po przeniesieniu danych Sello wrzuciło mi po raz kolejny zamówienia do Subiekta  ::) nie dość że zamówienia się zdublowały to jeszcze ponownie zostały wygenerowane te z zakończonych już aukcji.

 

Być może jest to związane z koniecznością zmian ustawień w oknie SubiektGT w Administracji.

Akurat w tej chwili przenoszę dane z notebooka na serwer i po zmianie parametrów bazy danych na górze mam komunikat (przed wcisniecie przycisku OK:) ): Niepołączony(zmiana stanu powiązania)

 

Link to postu

Możliwe, że chodzi o to, że zmieniane są serwery baz danych i po ponownym podłączeniu bazy tracone jest połączenie z Subiektam GT, ponieważ ścieżka do bazy danych jest niepoprawna. Nie zalecamy sposobu pracy z naszymi programami polegającego na przenoszeniu plików baz danych.

 

Ale rozumiem, że jest to jakieś rozwiązanie Waszych potrzeb. Możliwe, że wystarczyłoby tak ustawić nazwy serwerów baz danych aby były jednakowe, np. na obu komputerach serwery nazwijcie: 'insertgt' wówczas w połaczeniu można zdefiniować nazwę na (local)\insertgt i powinno się udać.

 

 

Link to postu

 

Możliwe, że wystarczyłoby tak ustawić nazwy serwerów baz danych aby były jednakowe, np. na obu komputerach serwery nazwijcie: 'insertgt' wówczas w połaczeniu można zdefiniować nazwę na (local)\insertgt i powinno się udać.

 

 

Takie rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy kiedy zawsze pracuje się na serwerze lokalnym.

Przy pracy sieciowej niestety się nie da. Rzadko jestem zmuszona przenosić bazę (nazwy serwerów są takie same), ale ostatnio miałam awarię internetu w pracy, więc o połączeniu przez VPN nie było mowy.

Martwi mnie tez to, że program nie traktuje transakcji zakończonych jak ZAKOŃCZONYCH. Po co kolejny raz tworzy do nich zamówienia. Dziś znów wyrzucałam ponad 600 zamówień z Subiekta. I za chwilę będę musiała zrobić to po raz kolejny, gdyż na długi weekend znowu muszę przenieść bazę na laptopta (DSL w pracy szaleje :()

 

Wg. mnie (nie wiem, może się mylę) lepszym rozwiązaniem byłoby identyfikowanie połączeń pomiędzy Sello a Subiektem nie po całej ścieżce local/nazwa serwera/nazwa bazy - a po samej nazwie bazy. Jeżeli nazwa jest taka sama to połączenia nie powinny być zrywane.

 

Ew. przywracanie połączeń powinno dotyczyć nie tylko samych produktów, a dodatkowo kontrahentów (mam podublowanych) i zamówień. Wystarczyłoby gdyby to były tylko transakcje w toku.

 

 

Link to postu

Też po raz kolejny przenoszę i prawie doszedłem do wprawy...

Teraz zawsze zwracam uwagę na wielkość liter wpisywanych w Sello podczas podłączania baz i serwera, jak i poprawną nazwę (dla ułatwienia mam na komputerach tę samą).

I uwaga w okienku Sello "Parametry podłączenia z programem SubiektGT" w pasku wyboru "Baza danych" przy przenoszeniu-dearchiwizacji pojawia sie nazwa "dobra" bazy, ale trzeba ja skasować i wpisać ponownie, bo inaczej nie akcepyuje i nie wyświetla dalej użytkowników SubiektGT...

 

A tak, poczekam kiedy będzie rozwiązane łatwe przenoszenie danych, do tego czasu pracuję na "łaptopie"....

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...