Skocz do zawartości

Pobieranie informacji o licencjach... Błąd ?

Polecane posty

czy nadal sytuacja występuje? Po prostu przy pobieraniu licencji jest ustawiony timeout na 18 sekund jeśli mnie pamięć nie zmyla, a jeśli nie można się połączyć z serwerem jest to powtarzane parę razy. Oczywiście będzie to poprawione, na tą chwilę mogę polecić poczekanie minutę lub dwie aż pójdzie dalej. Sprawdzam teraz i jest ok. Czyli to nie jest problem po stronie naszego serwera licencji.

Link to postu

wiem, wiem, też to miałem u siebie kiedy serwer licencji odmówił posługi :). Teoretycznie w takie sytuacji należy:

a) ubić proces i odpalić ponownie

b) jeśli to nie pomaga - zaczekać około 2 minut i powinien ruszyć

 

Niestety ta część (sprawdzania licencji) nie jest owątkowana i jeśli komunikacja z serwerem licencji kuleje to zwiesza to główne okno aplikacji do czasu wystąpienia timeoutu.

 

Mamy to na uwadze i powiedzmy, że problem jest w trakcie rozwiązywania się :)

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Sello to wyjatkowy program !

Poza funkcjonalnoscia deklarowana przez producenta dostarcza jego uzytkownikom rowniez niezwyklych emocji juz przy samym uruchomieniu - nigdy nie wiesz czy po uruchomieniu bedziesz mogl z niego korzystac, bo nigdy nie wiesz czy pobierze informacje o licencjach.

 

Ja probowalem .... probowalem .... probowalem .... iiii.... rach ciach po 3 godz. polaczyl sie ;)

 

zycze duuuuuzo cierpliwosci uzytkownikom

Pozdrawiam

Link to postu

Spokojnie, tam czarów i loterii nie ma :). Wczoraj od godziny około 14 w części dzielnicy w której stoi serwer licencji nie było prądu więc siła rzeczy serwer chwilowo nie działał.

 

Inna sprawa to taka, że gdy poprawiliśmy mechanizm komunikowania to przy serwerze licencji zaczął on się zachowywać właśnie w taki dziwny sposób - co wyszło dopiero po jakimś czasie. Rozwiązaniem na taki problem może też być wyjęcie kabelka od sieci na moment uruchamiania Sello.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...