Skocz do zawartości

JAK ZAINSTALOWAĆ SELLO W SIECI LOKALNEJ?

Polecane posty

:-\ Zainstalowałem Sello na jednym z komputerów w sieci lokalnej (router DLINK) - skorzystałem z wersji z serwerem baz danych, na innym komputerze zainstalowałem sello klient (bez sql) sello klient odnalazł serwer (po nazwie w moim przypadku JOHN) ale nie może się do niego podłączyć, DAJE KOMUNIKAT - SERWER NIE ISTNIEJE, - NIE MA POŁACZENIA SIECIOWEGO, - SERWER JEST ZATRZYMANY, - UŻYTKOWNIK sa NIE MA UPRAWNIEŃ NA TYM SERWERZE. Czy ktoś z obsługi INSERT może mnie oświecić krok po kroku jak skonfigurować połączenie sieciowe? Wysłałem maila na sello@insert.com.pl ALE NIESTETY NIE MAM ŻADNEJ ODPOWIEDZI
Link to postu

Oczywiście, że może... Nie ma żadnej odpowiedzi, bo głównym medium komunikacyjnym dla Sello jest to forum.

 

Po pierwsze, trzeba wpisać nazwę serwera i instancję bazy danych nazwa_serwera\instancja_bazy_danych w polu serwer. Dalej trzeba włączyć lub wyłączyć autentykację Windows w zależności od tego, jak skonfigurowany jest serwer. Jeśli użytkownicy innych komputerów nie są autentykowani przez serwer na poziomie windowsa to należy odznaczyć autentykację i wpisać użytkownika i hasło serwera SQL. Domyślnie jest to użytkownik sa (serwer administrator) z pustym hasłem.

 

Czy te błędy które się pojawiają to jest jeden błąd czy kilka różnych?

Jeśli na serwerze SQL nie było nic grzebane to powinien on mieć użytkownika sa z odpowiednimi uprawnieniami. Komunikat, który się pojawia może w takim wypadku sugerować, że na serwerze jest włączony firewall, który blokuje nieautoryzowane połączenia. Czy na serwerze jest zainstalowany firewall?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chyba gdzieś to już było pisane, ale:

instancje serwera można odczytać na serwerze wchodząc do menu start - wszystkie programy - Microsoft sql server 2005 - Configuration tools - Sql serwer Configuration manager - klikamy w services i po prawej stronie w nawiasie mamy instacje serwera

 

Czy na tym samym komputerze moge miec zainstalowana wersje serwerowa Sello i Subiekta GT? Czy te bazy nie pomyla sie i beda rozrozniane?

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Właśnie też mam problem z połączeniem :/

Zakupiłem roczną licencję i nie mogę się połączyć z serwerem.

Posiadam dwa komputery do pracy z Vistą 64bity i 32bity, oraz serwer na XP, jako, że baza danych nie działa na Viście64 zainstalowałem ją na XP. Niestety z żadnej Visty nie mogę się połączyć z serwerem mimo, że on działa (sello na XP działa). Niestety na serwerze nie ma monitora ani możliwości aby tam przebywać.

Wpisuje w pole serwer: SERWER\INSERTGT , niestety twierdzi, że nie może się połączyć :/

 

W trakcie pisania pewien postęp, z jednej Visty (64bit) mogę się połączyć na dane "sa" czyli druga powinna pozwolić na to samo, a jednak nie pozwala :D niesamowite. Moja Vista staruje teraz bezproblemowo. A żony Vista pisze, serwer uruchomiony, nie można się połączyć  ???

Link to postu

A probowales po IP ?

 

U mnie z bliej nie znanych przyczyn sello(na XP) w pewnym momencie przestalo widziec  laptopa z vista gdzie mam serwer i pomoglo wpisanie IP zamiast nazwy.

 

Problemu nie zglaszalem, bo XP jest do testow wszelakich i jest w mocno oplakanym stanie wiec zwalilem to na zasyfiony system, ale to moze byc blad sello.

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam!

 

PILNIE POTRZEBUJĘ informację jak połączyć klientów Sello. Server z bazą danych zainstalowany jest na komputerze z Windows Vista. Sello śmiga na nim bez problemów.

NATOMIAST klienci Sello zainstalowani na dwóch pozostałych komputerach z Windows XP widzą w bazę danych NAZWA_KOMPUTERA\NAZWA_BAZY_DANYCH poprawnie, ale nie potrafią się do niej zalogować ANI poprzez AUTENTYKACJĘ windows, ani poprzez login "sa" i hasło "sa", ani poprzez login "sa" i puste hasło.

 

Domyślam się, że trzeba coś ustawić w serverze bazy danych, tylko co ?

 

Proszę o pomoc ... (tym razem chyba sam tego nie rozwiążę ;) )

Link to postu

Wyłączyłem Firewalla, nadałem wszelakie uprawnienia w Norton Antywirus, wyłączyłem zaporę i ... nic.

 

Nie da się połączyć.

 

Ciekowstka! Z komputera z Vistą loguję się do bazy danych poprzez autentykację windows i Sello śmiga, ale jak zmienię na logowanie "sa", to równiez nie potrafi się zalogować.

 

Jak zmienić ustawienia SQL Servera by wszystkie komputery logowały się na login "sa" ? Wówczas jeśli udałoby się to zrobić i Sello na Viście (tam gdzie jest server) również logowałoby się na "sa", to może pozostałe komputery również będą mogły?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...