Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją z Subiektem GT

Polecane posty

Witam,

jestem w trakcie testów Sello i próbuję zsynchronizować towary z Subiektem GT 1.14SP1.

 

W części administracyjnej mam ustawione parametry połączenia z Subiektem, ustawionego użytkownika Subiekta do synchronizacji (założony nowy user). Po uruchomieniu testowania połączenia dostaję komunikat, że wszystko jest OK.

 

W zakładce Towary, wybieram synchronizację i dostaję błąd numer 80070005

 

Na tym samym komputerze chodzi bez problemów klient Subiekt GT. System operacyjny Vista 64 bit.

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki co zrobić, żeby działało.

Link to postu

błąd 80070005 z tego co podpowiadają google jest to błąd odmowy dostępu do komponentów DCOM. Pobieżnie przeczytałem parę wątków na ten temat i wygląda to na jakieś problemy z aktualizacją visty. Trzeba by poszukać głębiej w tym kierunku na googlach.

 

np:

http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=595892&SiteID=1

http://www.tutorials-win.com/WindowsUpdate/Error-code-235360/

Link to postu

Podane linki nie dotyczą tematu :(

Chociaż hint z ustawieniami DCOM, coś zadziałał - otworzyłem DCOMCNFG (Zarządzanie Usługami Składowymi), wszedłem w Usługi składowe -> Komputery -> Mój komputer -> Konfiguracja DCOM i zostałem zasypany pytaniami takimi:

 

element C:\...\InsERT GT\MDF.exe i tytuł FiscallPrinter Class maja nazwaną wartość AppID, ale nie jest ona zapisana w kluczu HKCR\AppID. Czy chcesz ją zarejestrować?

 

Wybrałem, że tak i ... Sello przestało się otwierać - wisi przy logowaniu po wyborze bazy danych na komunikacie o sprawdzaniu licencji.

 

Przeinstalowanie Sello nic nie pomogło :(

 

Szukam dalej, problem pozostaje otwarty. Jakieś pomysły?

Link to postu

Zwis Sello rzeczywiście przeszedł - po dobrych kilku(-nastu) minutach :)

 

Co do problemu, to znalazłem jakieś informacje tutaj http://www.computerperformance.co.uk/Logon/code/code_80070005.htm

 

Całą magię zawartą w tym artykule zaaplikowałem, ale niestety bez skutku. Chwilowo skończyły mi się pomysły :(

 

Sello nie synchronizuje się z Subiektem i wciąż wyświetla błąd 80070005

 

W desperacji zdążyłem już ten numer zapamiętać ;)

Link to postu

Moze troszke nie w temacie, ale moze ktos bedzie znal lekartwo na to.

Mianowicie u mnie zawsze po wystawieniu paragonu(lub kilku) z SGT po jakims czasie zawiesza sie MDF.exe (program przstal dzialac... bla bla bla). W sumie nic sie zlego nie dzieje, ale jest to troszke wkurzajace. Za co ten MDF jest odpowiedzialny? Aha system to Vista.

Link to postu

Z portem ciezka sprawa, bo korzystam z przejsciowki USB->COM(laptop).

 

Wole zapytac tutaj, bo a noz widelec ktos pomoze. Do pomocy technicznej dzwonilem raz i wiecej nie zamierzam. Najpierw przez godzine probowalem sie tam dodzwonic, a potem na wiekszosc moich pytan i watpliwosci uslyszalem, ze nic na ten temat nie wiedza i nikt tego do tej pory nie zglaszal problemu. Mily pan jakos nie byl chetny zeby przyjac odemnie zgloszenie. Poprostu zostalem olany cieplym moczem  >:(

 

PS a co do samego MDF to sie wiesza, ale paragony dalej drukuje bez problemu :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...