Skocz do zawartości

Problem z dodawaniem konta z serwisu aukcyjnego

Polecane posty

Przy instalacji bez przykładowej bazy towarowej:

Po podaniu nazwy użytkownika i hasła (poprawne, z działającego konta ;-) ) pojawia się komunikat.

--

Błąd: Nieokreślony błąd.

Nie można nawiązać połączenia z serwerem aukcyjnym.

Sprawdź ustawienia połączenia internetowego. Przyczyną może być też źle skonfigurowany serwer proxy.

--

Problem pojawia się zarówno przy używaniu serwera proxy (Squid3 na Debianie) jak i przy połączeniu bezpośrednim. Niezależnie na dwóch różnych komputerach w dwóch niezwiązanych ze sobą sieciach w różnych lokalizacjach. Cechą wspólną obu instalacji jest system - Windows 2000 i osobnik instalujący Sello. Pozostałe oprogramowanie w obu przypadkach (przeglądarki: MSIE i Firefox. Asystent, Pomocnik) łączą się z Allegro poprawnie.

Przy instalacji z przykładową bazą towarową:

Instalacja, łączenie się z serwerem MS SQL, autentykacja, synchronizacja z Subiektem GT 1.14 SP1 (1.140.1.1297) przebiega poprawnie. Poprawnie przebiega komunikacja z serwerem FTP. Przy próbie dodania konta pojawia się komunikat

--

Wystąpił błąd przy próbie logowania do serwisu

--

Gdzie można szukać przyczyn takiego zachowania Sello i jak im zaradzić? Sądząc po listach z problemami na dalszych etapach ten próg jest do przejścia ;-) Pozdrawiam.

 

Link to postu

Witam

Też mam problem z dodawaniem konta z serwisu aukcyjnego

Przy instalacji bez przykładowej bazy towarowej:

Po podaniu nazwy użytkownika i hasła (poprawne, z działającego konta ;-) ) pojawia się komunikat.

--

Błąd: Nieokreślony błąd.

Nie można nawiązać połączenia z serwerem aukcyjnym.

Sprawdź ustawienia połączenia internetowego. Przyczyną może być też źle skonfigurowany serwer proxy.

 

Następnie mam wybór:

1 dalej (znowu sprawdza i wyswietla ten sam komunikat)

2 anuluj

3 pomoc

 

Licencja ważna nie wprowadzona.

W sierpniu skonfigurowałem i działało

Teraz najnowsza wersja i nowe aktywne konto Allegro

 

co mam robić

pozdrawiam

Rafał

 

 

Link to postu

Synchronizacja parametrów (wykonana z konta ins_demo) nie zmienia zachowania programu. Nie można dodać nowego konta z serwisu. Błąd jw.

Raport z zadań dla kontekstu „serwisy aukcyjne” po synchronizacji parametrów w podsumowaniu...

wysyłanie aukcji

odbieranie aukcji

odbieranie klientów

odbieranie transakcji

wysyłanie komentarzy

odbieranie komentarzy

odbieranie parametrów 2007-11-28 (Śr) 00:00 0 Ok. Szef

i odbieranie parametrów w szczegółach...

28-11-2007 00:00:45 Zakończono aktualizację parametrów.

28-11-2007 00:00:45 Parametry wszystkich serwisów są aktualne.

28-11-2007 00:00:45 Rozpoczęto aktualizację wersji parametrów.

Podejrzewałem jeszcze działalność Nod32 (bo to też element wspólny dla obu instalacji), ale jego wyłączenie też nie zmienia zachowania Sello. Pozdrawiam.

 

Link to postu

Proszę sprawdzić czy skonfigurowanie jakiegoś serwera proxy pomoże. Można go skonfigurować z poziomu kreatora startowego - będzie się wtedy tyczył tylko Sello. Można też skonfigurować proxy w systemie (np z poziomu ustawień Internet Explorera) i użyć wtedy ustawień systemowych w Sello.

 

Przykładowy adres serwera proxy: proxy.dialog.net.pl

 

Link to postu

posiadam windows XP home edition

kozystam z neostrady tpsa i nie mam ustawionego zadnego serwera proxy

sprawdzam rowniez w domu na tym samym komputerze i przy stalym laczu z kablowki rowniez wyskakuje ten sam komunikat '

jak mozna to ominac jak ustawic moze proxy postaram sie zrobic tak jak trzeba zeby chodzilo i moglbym zakupic licencje

 

Mam jeszcze takie oddzielne pytanie posiadam inster subiekt gt (wersje demo 45 dni na plycie cd) chcialbym wykupic licencje czy musze kupowac caly zestaw za okolo 700 zł czy wystarczy kupic sama licencje ? za okolo 100 -200 zł

Link to postu

Mam jeszcze takie oddzielne pytanie posiadam inster subiekt gt (wersje demo 45 dni na plycie cd) chcialbym wykupic licencje czy musze kupowac caly zestaw za okolo 700 zł czy wystarczy kupic sama licencje ? za okolo 100 -200 zł

 

licencja dla SubiektaGT to wydatek 650zł netto

pełen cennik jest dostepny na http://www.insert.com.pl/cennik/glowny.html

 

Link to postu

jak mozna to ominac jak ustawic moze proxy postaram sie zrobic tak jak trzeba zeby chodzilo

Na stronie kreatora wdrożeniowego, gdzie wpisuje się nicka i hasło z Allegro, proszę nacisnąć link na dole służący do konfiguracji proxy. Pojawi się okienko w którym należy ODznaczyć opcję Użyj ustawień proxy z Panelu Sterowania i wpisać adres oraz port serwera.

 

Lista polskich serwerów proxy znajduje się np tutaj: http://proxy.net.pl/polskie.html

Czyli należy wpisać np:

nazwa: w3cache.icm.edu.pl

Port: 8080

 

Nazwę należy podać tekstową (nie IP), port jest to ten numerek za dwukropkiem ':' czyli 8080 w tym przypadku

Link to postu

Mam jeszcze takie oddzielne pytanie posiadam inster subiekt gt (wersje demo 45 dni na plycie cd) chcialbym wykupic licencje czy musze kupowac caly zestaw za okolo 700 zł czy wystarczy kupic sama licencje ? za okolo 100 -200 zł

 

licencja dla SubiektaGT to wydatek 650zł netto

pełen cennik jest dostepny na http://www.insert.com.pl/cennik/glowny.html

 

 

a np takie cos to co to jest http://entershop.pl/product_info.php?cPath=298_312&products_id=6670

 

jesli chodzi o sello dalej mi nie chce isc nie wiem czy dobrze skonfigurowalm serwerwe proxy ale wydaje mi sie ze tak

i kurcze dalej ten sam komunikat :/ nie mozna sie polaczyc przeciez wszystk chodzi (chodzi internet)

pozdrawiam

Link to postu

Widzę, że w temacie od środy zapanowała cisza :( Czy jest już jakieś rozwiązanie powyższego problemu?

 

Walka z komunikatem:

 

"Błąd: Nieokreślony błąd.

Nie można nawiązać połączenia z serwerem aukcyjnym.

Sprawdź ustawienia połączenia internetowego. Przyczyną może być też źle skonfigurowany serwer proxy."

 

staje się dośćirytująca...

 

Win2000 SP4, bez firewalla, wpisanie proxy nic nie zmieniło...

 

Pozdr.

Link to postu

zajmiemy się tym dokładniej jak będziemy mieć chwilę. Właśnie staramy się przygotować nową wersję a czasu jest dosyć mało.

 

Problem o którym mowa nie wystąpił u nas i cieżko go powtórzyć, co za tym idzie - ciężko zdiagnozować na szybko co może być nie tak. Wymaga to głebszej analizy. Tak, że na chwilę obecną pozostaje jeszzce trochę się wstrzymać do czasu aż znajdziemy problem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...