Skocz do zawartości

Cos jest nie tak z pobieraniem danych

Polecane posty

Przed chwila zakonczylo mi sie klika aukcji.

Kliknalem zeby sello odebralo dane i tak tez sie stalo w zakonczonych pojawily sie aukcje... nie wystawilem ich ponownie bo stwierdzilem ze zaczekam az sello skonczy bo i tak nie bedzie mozna ich odrazu wyslac. I co? Sello skonczylo, a aukcje(z zakonczonych) znikenly!

Teraz pobiera sie znowu i narazie aukcje sa, ale jeszcze sello nie skonczylo odbierac danych.

Zobaczymy czy zniknal czy nie.

W logu zadnego bledu nie ma(poza aukcja ktora sie nie dobiera, ale o tym juz wczesniej pisalem), ale ciekawostka jest to ze sello niby odebralo 749 aukcji.

 

PS

Nadal nie dziala zmienijszanie stanow. Jak wybierzemy niesprzdane to i tak wpisuje sie ilosc ktora byla.

 

--- edit ---

Aukcje znowu zniknely, ale zanim tak sie stalo to kliknalem sobie wystaw ponownie :)

 

Serwisy aukcyjne wysyłanie aukcji 2007-12-22 (So) 13:40 0 Ok Aleksander

odbieranie aukcji 2007-12-22 (So) 18:38 749 Błąd Aleksander

odbieranie klientów 2007-12-22 (So) 18:38 0 Ok Aleksander

odbieranie transakcji 2007-12-22 (So) 18:38 0 Ok Aleksander

wysyłanie komentarzy 2007-12-22 (So) 13:40 0 Ok Aleksander

odbieranie komentarzy 2007-12-22 (So) 18:38 0 Ok Aleksander

odbieranie parametrów 2007-12-22 (So) 18:38 0 Ok Aleksander

 

Link to postu

Witaj Najszybszy Testerze! :)

Szkoda, że nie udało się wyłapać tych wszystkich fajnych uwag i błędów do wersji Beta. No ale Strefy Sello nie zdążyliśmy Wam wówczas udostępnić. Teraz zastanawiam się, czy to zbieg o koliczności,  że nazwaliśmy ją Strefa Sello, czy może ukłon w stronę e-strefy ;)

 

Przed chwila zakonczylo mi sie klika aukcji.

Kliknalem zeby sello odebralo dane i tak tez sie stalo w zakonczonych pojawily sie aukcje... nie wystawilem ich ponownie bo stwierdzilem ze zaczekam az sello skonczy bo i tak nie bedzie mozna ich odrazu wyslac. I co? Sello skonczylo, a aukcje(z zakonczonych) znikenly!

Czy to oznacza, że na początku procesu pobierania danych z Allegro widzisz aukcje w Zakończonych, a potem one znikają? A czy te same aukcje są dostępne na zakładce Wszystkie? No i czy czasem nie ma jakiś dodatkowych filrów włączonych? (na górze listy, z lewej strony jest opcja Wyczyść filtry)

 

W logu zadnego bledu nie ma(poza aukcja ktora sie nie dobiera, ale o tym juz wczesniej pisalem),

Czy to chodzi o aukcję 'zamkniętą przez pracownika Allegro'?

 

ale ciekawostka jest to ze sello niby odebralo 749 aukcji.

Faktycznie, coś jest nie tak. Informacje w Raporcie są pomylone! Powielone przy zaznaczeniu wszystkich opcji pobierania aukcji, a pominięte, przy zaznaczeniu np. Aukcje ze sprzedażą ale bez pełnych informacji o aukcji.

 

Na osłodę tego błędu mogę zdradzić małą sztuczkę ;) (dla zaawansowanych!)

Jeśli ktoś chce, aby Sello wypisywało mu w dymku szczegóły pobierania danych z Allegro np. numery aukcji i co z nimi robi, może sobie dodać taki klucz w rejestrze systemowym:

ścieżka:

\HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Sello\1.0\Test

dodać Wartość DWORD o nazwie: AuctSyncProgress i wartości 1.

 

Ja osobiście cały czas go używam :) Niestety przez to nie patrzę już na podsumowania w Raporcie i w/w błąd zupełnie mi umknął.

 

Nadal nie dziala zmienijszanie stanow. Jak wybierzemy niesprzdane to i tak wpisuje sie ilosc ktora byla.

Czy tu chodzi o to, że nadal nie ma rezerwacji towarów? I wystawiając towar z szablonu, w którym ilość to [Towar::Stan] wstawia się wartość z pola Ilość (z listy w module Towary) a nie [Ilość - W transakcjach] lub [Ilość - Na aukcjach]?

 

Jeśli zaś chodzi o to, że nie widać na liście aukcji, że są do niej Sprzedaże, to stanie się tak, jeśli nie pobierzesz Pełnych informacji o aukcjach. Wynika to z funkcji, jakie zostały zastosowane do optymalizacji pobierania danych. Transakcje pobierają się szybciej (zgodnie z prośbami wielu z Was), kosztem niepełnych informacji o aukcjach. Część z tych optymalizacji będzie można zmienić lub rozbudować, ale nie wszystko da się pogodzić.

Link to postu

Witaj Najszybszy Testerze! :)

Witaj Ingo :D

Szkoda, że nie udało się wyłapać tych wszystkich fajnych uwag i błędów do wersji Beta. No ale Strefy Sello nie zdążyliśmy Wam wówczas udostępnić. Teraz zastanawiam się, czy to zbieg o koliczności,  że nazwaliśmy ją Strefa Sello, czy może ukłon w stronę e-strefy ;)

 

 

Przed chwila zakonczylo mi sie klika aukcji.

Kliknalem zeby sello odebralo dane i tak tez sie stalo w zakonczonych pojawily sie aukcje... nie wystawilem ich ponownie bo stwierdzilem ze zaczekam az sello skonczy bo i tak nie bedzie mozna ich odrazu wyslac. I co? Sello skonczylo, a aukcje(z zakonczonych) znikenly!

Czy to oznacza, że na początku procesu pobierania danych z Allegro widzisz aukcje w Zakończonych, a potem one znikają? A czy te same aukcje są dostępne na zakładce Wszystkie? No i czy czasem nie ma jakiś dodatkowych filrów włączonych? (na górze listy, z lewej strony jest opcja Wyczyść filtry)

Dokladnie tak jak mowisz. Na poczatku pobierania sa, a przy koncu juz ich nie widac. Tak jakby sie nie zapisywaly do bazy danych.

Nie mam filtrow.

Wyglada na to ze we wszystkich ich tez nie ma. Co ciekawe dzis sie cos sprzedalo i po pobraniu danych(pelnym) zakonczone aukcje(te ktore znikaly) sie pojaiwly, ale nie ma zakonczonej aukcji ze sprzedaza. Jeden cykl(przy zakanczaniu aukcji) do tylu. W sumie fajny bajer wam wyszedl ;), ale ja go nie che :D

 

W logu zadnego bledu nie ma(poza aukcja ktora sie nie dobiera, ale o tym juz wczesniej pisalem),

Czy to chodzi o aukcję 'zamkniętą przez pracownika Allegro'?

 

Nie! Poprostu zakonczyla sie sprzedaza i tyle ja widzieli.

 

ale ciekawostka jest to ze sello niby odebralo 749 aukcji.

Faktycznie, coś jest nie tak. Informacje w Raporcie są pomylone! Powielone przy zaznaczeniu wszystkich opcji pobierania aukcji, a pominięte, przy zaznaczeniu np. Aukcje ze sprzedażą ale bez pełnych informacji o aukcji.

 

Na osłodę tego błędu mogę zdradzić małą sztuczkę ;) (dla zaawansowanych!)

Jeśli ktoś chce, aby Sello wypisywało mu w dymku szczegóły pobierania danych z Allegro np. numery aukcji i co z nimi robi, może sobie dodać taki klucz w rejestrze systemowym:

ścieżka:

\HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\Sello\Sello\1.0\Test

dodać Wartość DWORD o nazwie: AuctSyncProgress i wartości 1.

 

Ja osobiście cały czas go używam :) Niestety przez to nie patrzę już na podsumowania w Raporcie i w/w błąd zupełnie mi umknął.

 

Sie sprawdzi :)

 

Nadal nie dziala zmienijszanie stanow. Jak wybierzemy niesprzdane to i tak wpisuje sie ilosc ktora byla.

Czy tu chodzi o to, że nadal nie ma rezerwacji towarów? I wystawiając towar z szablonu, w którym ilość to [Towar::Stan] wstawia się wartość z pola Ilość (z listy w module Towary) a nie [Ilość - W transakcjach] lub [Ilość - Na aukcjach]?

 

Jeśli zaś chodzi o to, że nie widać na liście aukcji, że są do niej Sprzedaże, to stanie się tak, jeśli nie pobierzesz Pełnych informacji o aukcjach. Wynika to z funkcji, jakie zostały zastosowane do optymalizacji pobierania danych. Transakcje pobierają się szybciej (zgodnie z prośbami wielu z Was), kosztem niepełnych informacji o aukcjach. Część z tych optymalizacji będzie można zmienić lub rozbudować, ale nie wszystko da się pogodzić.

Nie, nie. To nie o to chodzi. Jak sie ponownie wystawia aukcje to pojawia sie monit na ile dni i czy wystawic tyle ile bylo na poczatku czy zmniejszyc o sprzedane. No i jak sie wysbierze ze ma zmniejszyc to i tak tego nie robi tylko wystawia tyle ile bylo na poczatku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...