Skocz do zawartości

Synchronizacja towarów z Subiekta przez użytkownika

Polecane posty

Witam,

 

mam taki oto problem. Podczas próby synchronizacji Sello z Subiektem w zakładce towaru wyskakuje (tzn. jest widoczny w raporcie) mi błąd:

 

"Połączenie z InsERT GT niedostępne

Wystąpił Błąd (kod błędu: 80070005) "

 

Przy próbie synchronizacji NA TYM SAMYM komputerze, lecz z konta użytkownika 'Szef' towary bez problemu są pobierane.

 

Dla uściślenia - hasło użytkownika gdzie nie działa synchronizacja na pewno jest dobrze skonfigurowane (przy złym haśle wyskakuje inny komunikat ;) )

Użytkownik MA nadane prawo dostępu do "Połączenie z Subiekt GT".

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to postu

błąd 80070005, jak mówią google jest to błąd związany z brakiem dostępu do komponentów DCOM. Na tej stronie opisuja ludzie kilka sposobów naprawy http://www.computerperformance.co.uk/Logon/code/code_80070005.htm

 

Nie wiem czy to rozwiąże problem, bo nie wiem jeszcze skąd on się ta na prawdę bierze. Czy Sello jest uruchamiane na koncie administratora czy ze zmniejszonymi uprawnieniami? 

Link to postu

Już PRAWIE wiem w czym problem.

 

Nie chodzi o nic z tych rzeczy które podałeś (sprawdziłem, nic nie pomogło), na komputerze na którym zainstalowana jest baza danych występuje identyczny problem.

 

Ogólnie do czego doszedłem że rozchodzi się o prawa jakie ma użytkownik w Subiekcie (czyli ten użytkownik Subiekta którego przypiszemy do użytkownika w Sello). Po dodaniu nowego użytkownika z pełnymi prawami w subiekcie, bez błędu zsynchronizowało się.

 

Użytkownik z którym są problemy ma część opcji w subiekcie wyłączonych. Niestety aby dojść o co konkretnie chodzi musiałbym zastosować metodę prób i błędów a to pewnie zajęłoby trochę czasu - dlatego wolę wpierw spytać czy jest jakaś możliwość szybszego przetestowania czy być może jest jakaś lista które prawa w Subiekcie użytkownik powinien posiadać.

Link to postu

Może nie tyle bug i nie celowe działanie, co po prostu Sello łączy się z Subiektem, który wykonuje na rzecz Sello jakąś robotę. Jeśli zepniemy użytkownika Sellowego z użytkownikiem, który czegoś nie może zrobić co jest wymagane do zrobienia tej roboty no to siłą rzeczy użytkownik Subiektowy nie zrobi tego czego od niego chce Sello.

 

Czyli tak naprawdę chodziło o brak uprawnień - bo tyle właśnie oznacza ten błąd 80070005.

Link to postu
  • 7 lat później...

Nie, i raczej nic w tym temacie w najbliższym czasie się nie zmieni. Pracownik musi mieć uprawnienia wymagane przez Subiekta do wykonania danego zadania. W momencie wystawiania dokumentu Sello ustawia magazyn i Subiekt w tym momencie kontroluje czy zalogowany użytkownik ma do tego prawo. Tak działa API Subiekta, więc jeśli jakakolwiek zmiana miała by być zrobiona, trzeba ją wdrożyć w Subiekcie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...