Skocz do zawartości

Miniaturki zdjęć przy aukcjach i transakcjach.

Polecane posty

no tak....

miniaturek im się zachciało...

i czego jeszcze.....

może galerii zdjęć :>

i innych aukcji :>>

 

buahahahahaha

 

i sello będzie rosło do 800 mega w godzinę

zamiast w 10 ?????

 

Panowie, błagam was, potestujcie trochę mocniej stabilność programu,

bo ja sobie z palca nie wyssałem nieszczelności pamięci

i kilku innych irytujących bugów...

 

gdydym był waszym QA to byście przez miesiąc z roboty nie wyłazili

i to nie była uwaga do Was tylko do waszych testerów :))

 

sello jest jak Renault...

pięknie wygłąda, ... ale się sypie co 5 kilometrów...

 

A ja bym wolał takie BMW

 

pozdrawiam, K

Link to postu

Ja również przyłączam się do prośby. Wielkim udogodniem w sello byłaby możliwość podglądu miniaturki w zakładkach szczegóły aukcji w Akcjach, szczegóły transakcji w Transakcjach oraz szczegóły w Paczkach. Sprzedaję na akcjach bieliznę. Nazwy aukcji są bardzo podobne, przy 300 aukcjach nie ma możliwości spamiętania wszystkich towarów. W momencie szykowania towaru do wysyłki muszę za kazdym razem klikac na link do strony aukcji żeby zobaczyć miniaturkę lub sprawdzać w towarze zakładkę zdjęcia. Przy większej ilości jest to bardzo czasochłonne i co najgorsze łatwo o pomyłkę.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to postu

ostatnio poświęciłem cały dzień na szukanie wycieków pamięci i znalazłem tyle co nic. Więc jest to kwestia szczególnych ustawień. Dlatego proszę pisać (wkleić zrzuty ekranów) z ustawieniami np pobierania automatycznego (jeśli jest używane) lub opisania po jakich operacjach Sello nie zwalnia pamięci.

Link to postu

Może lepiej będzie jak ci baze wyśle bo co ci dadzą zrzuty?

Sello nie zwalnia pamięci po synchronizacji, a jakże.

Właśnie przyglądam się jak megabajty idą ładnie w górę w tempei ok. 1 MB /s

Po pól dnia pracy mendzer wyświetla okrągła sumkę 1 GB zajętej pamięci !

Wiadomo co się dzieje jak tej pamięci braknie...

Link to postu

baza mi się do niczego nie przyda, bo przecież jej nie odpalę na "żywca" :)

Przy jakiej konkretnie synchronizacji masz przyrost 1MB/s. Zresztą taki przyrost przy synchronizacji to nie jest nic nieprawidłowego.. dane są ściągane to jest zapotrzebowanie na pamięć, gorzej jeśli po zakończeniu tej synchronizacji pamięć nie wraca do stanu z jej rozpoczęcia. Sprawdzałem wszystkie rodzaje synchronizacji i po każdej stan pamięci wracał do pierwotnego stanu, stąd pytanie o zrzuty i dokładny sposób pracy, bo być może to jest istotne.

Link to postu

Ok stan zajętości pamięci na tą chwilę to 1505 MB.

Odpalam Ręcznie synchronizacje wyslij\odbierz wszystko. Zaznaczone są następujące opcje:

-serwisy aukcyjne co 30 min (automatycznie wysyłaj got aukcje i komentarze-zaznaczone)

-sterfa sello co 30 min

-wiadomości co 30 min (auto wysyłaj wiadomosci ze skrzynki nad-właczone)

-subiekt co 30 min

 

w zakładce aukcje odhaczone:

-tylko na podstawie zmian w historii

-tylko ostatnie

-tylko dla niekompletnych aukcji

 

po 2 synchronizacjach z rzędu zajętośc pamięci 1525 MB

to nawet nie duży przyrost , ale pewnie zależy to od ilości ściągniętych danych , a teraz akurat zbytnio nic nie ściągnął.

 

Sposób pracy jest chyba standardowy:

serwer na którym stoi baza i komputery klienckie.

automat czasowy ściąga sobie dane i tyle napisz może co będzie ci potrzebne.

 

Link to postu

czyli na moje oko trzeba by sprawdzić opcję wyślij/odbierz wszystko. I jak mam rozumieć opcje odhaczone (jako zaznaczone czy odznaczone :) ).  Ten przyrost pamięci pojawia się po ręcznym wywołaniu synchronizacji czy po automatycznej (tej co 30 minut), może jeśli zrobi się wyślij odbierz wszystko gdy trwa synchronizacja?

Link to postu

odhaczone=odznaczone :)

 

Przyrost występuje zarówno po ręcznej jak i automatycznej synchronizacji.

 

Zauważyłem coś takiego, że sello ma takie jakby zwiechy w trakcie synchronizacji np przez kilka minut wyświetla "brak wiadomości do wysłania", kólko się kręci ,a przyrost pamięci w tym czasie nadal występuje.

Potem po całej synchronizacja  zwalnia co najwyżej niecałą połowe pamięci za sobą.

 

Czyli np sello zajmuje 40 MB pamięci przed synchronizacją, w trakcie dochodzi do 80 MB , a po synchronizacji zajmuje 55 MB.

Link to postu

Taki przyrost z 40 do 55 może się zdarzyć za pierwszym razem (efekt ładowania bibliotek), natomiast nie powinien występować po kolejnych synchronizacjach, czyli startując od 55, doszedł do 90 i po synchronizacji powinno mu zostać te 55 a nie 70. Takie zachowanie świadczy o problemach.

 

Jeśli miałbyś chwilę czasu na spojrzenie na te przyrosty, to która dokładnie opcja to powoduje (aukcje, mejle, subiekt, strefa). Bo jak wciskasz wyślij/odbierz wszystko to w sumie nie wiadomo gdzie szukać wycieku pamięci.

Link to postu

OK.

 

Startujemy z rozmiaru pamięci 145 MB (Przed chwilą włączone, Sello 2 razy zsynchronizaowane).

 

i po kolei:

Serwisy aukcyjne "odbierz"

czas pobierania: ok 2,5 minuty

rozmiar pamięci po synchronizacji: 156 MB

ilość pobranych danych (w sensie np. aukcji, transakcji): 0

 

Serwisy aukcyjne "wyślij"

czas pobierania: ok 5 sekund

rozmiar pamięci po synchronizacji: 156

ilość wysłanych danych (w sensie np. aukcji, transakcji): 0

 

Wiadomości "odbierz"

czas pobierania: ok 5 sekund

rozmiar pamięci po synchronizacji: 156 MB

ilość pobranych maili: 0

 

Wiadomości "wyślij"

czas pobierania: ok 5 sekund

rozmiar pamięci: 156 MB

ilość pobranych maili: 0

 

Subiekt

czas pobierania/wysyłąnia: ok 15 sekund

rozmiar pamięci po synchronizacji: 156 MB

ilość pobranych danych: utworzono 1 dokument wstępny

 

Strefa

czas pobierania/wysyłąnia: ok 1 min

rozmiar pamięci po synchronizacji: 157 MB

ilość pobranych danych: Zsynchronizowano 1 strone

 

Za dużo danych to tu nie było przerobionych, ale jakiś obraz się wyłania.

 

Link to postu

zrobiłem wszystko jak mówisz, i nie potwierdziło się u mnie. Ustawienia mam takie same. Ten przyrost 11MB przy pobieraniu aukcji jest za każdym razem czy tylko raz wystąpił, bo być może jest to efekt wejścia w jakiś moduł (auckej, transakcje, klienci...).

 

W tej chwili mam jeszcze nieuzasadnione podejrzenia, że pożeranie ramu powoduje opcja "Pełne informacje o aukcjach". Gdybyś mógł mac to sprawdzić (odznaczyć, odhaczyć :) ) tą opcję i sprawdzić czy nadal pożera to bym miał pewność, że szukam we właściwym miejscu.

Link to postu

Bartek, sello działa na serwerze na okrągło i cały czas problem występuje. Zgłaszałem już go baaaardzo dawno temu. To nie jest jednostkowy przypadek.

Powtarzam 4 GB pamięci to niecała doba pracy. Problem jest poważny bo trzeba cały czas restartować sello.

 

W czasie testu nie skakałem po modułach, cały czas właczony był "oczekujące na płatność"

 

Zrobiłem tak jak sugerujesz, odznaczyłem "Pełne informacje o aukcjach" i faktycznie przy odbieraniu z serwisu przyrosty nie ma (ale tez nie odbierał  żadnych danych)

 

ANDREW, u mnie też sello często przycina się na tym komunikacie.

Link to postu

no, właśnie przeczesuję kod związany z tą opcją.

 

Co do przycinania na komunikacie, sam pasek u dołu działa w ten sposób, że wyświetla ostatnią informację, więc to nie jest de facto przycięcie na tej informacji, tylko po prostu Sello pobiera coś dalej a ten komunikat tak sobie wisi aż przyjdzie następny.

Link to postu

Niestety to chyba nie jedyna przyczyna. Dziś po restarcie i kilku ręcznych oraz automatycznych  ynchronizacjach z wyłaczoną opcją "pełne inf o aukcjach..." przyrost nadal występuje . Rozmiar pamieci na tą chwilę to 620 MB.

 

Rano (po nocce pracy )jednak gdy spojrzałem na serwer wyglądało to dobrze (przyrost był niewielki). Ogólnie dziwnie sie to wszystko zachowuje.

 

Jak będziesz miał jakieś sugestie na konkretne testy to pisz, postaram się je przeprowadzić.

Link to postu

cały dzień dzisiaj nad tym spędziłem.. znalazłem buga w pobieraniu zdjęć.. pamięć po nich nie była do końca zwalniana ;D (metoda kopiego-pejsta potrafi być wredna). Więc jeśli była opcja pobierania wszystkich danych to i pobierały się zdjęcia z serwisu, a im więcej zdjęć tym większy przyrost. Wcześniej tego nie wykryłem, bo pracuję głównie na testowych aukcjach, które prawie zdjęć nie zawierają... Dlatego właśnie bardzo istotne jest dokładne opisywanie środowiska pracy, bo inaczej niektóre błędy po prostu nie wychodzą.

 

Link to postu

tzn podstawowy problem jest taki, że my nie za bardzo możemy wystawiać prawdziwych aukcji na serwisie aukcyjnym, możemy jedynie korzystać z wersji testowych tychże serwisów, a one... nie są identyczne z oryginałem w 100% ;).

 

Do tego ja np mam mało czasu na robienie fajnych opisów, zdjęć etc, więc moje testowe towary czy aukcje są dosyć ubogie w treść i wodotryski :).

 

Link to postu

cały dzień dzisiaj nad tym spędziłem.. znalazłem buga w pobieraniu zdjęć.. pamięć po nich nie była do końca zwalniana ;D (metoda kopiego-pejsta potrafi być wredna). Więc jeśli była opcja pobierania wszystkich danych to i pobierały się zdjęcia z serwisu, a im więcej zdjęć tym większy przyrost. Wcześniej tego nie wykryłem, bo pracuję głównie na testowych aukcjach, które prawie zdjęć nie zawierają... Dlatego właśnie bardzo istotne jest dokładne opisywanie środowiska pracy, bo inaczej niektóre błędy po prostu nie wychodzą.

 

 

no to moja największa bolączka rozwiązana, w końcu

 

czy poprawka będzie w najbliższej kompilacji ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...