Skocz do zawartości

Miniaturki zdjęć przy aukcjach i transakcjach.

Polecane posty

  • 4 miesiące temu...

TAK TAK TAK I JESZCZE RAZ TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I jeszcze w module Towary - wtedy Sello uzyska potężną funkcjonalność jako pełny katalog towaru z możliwością wydruku w najprzeróżniejszych wariantach! (sortowanie, sposób wyświetlania - edytor strony wydruku)

Pisałem na bliskoznacznym dziale tego forum, ale nie opisałem jak to widzę:

Aby w pełni korzystać z Sello, tzn żeby wiedzieć co właściwie sprzedaliśmy na aukcji, i tak trzeba zbudować katalog towarów, ze zdjęciami.

Więc miniaturki, jako dodatkowa opcja kolumny, bo jak ktoś sprzedaje karty prepaid to naturalnie mu to nie jest potrzebne, ale jeśli biżuterię, jak ja, to tęskni za taką funkcją. Żeby coś znaleźć, muszę 20 razy przewinąć listę i się naklikać żeby dojść do zdjęcia, więc wolniejsze przewijanie nie będzie mi przeszkadzać.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

Ale Wy nie jesteście od łatwych rzeczy, gdyby te rzeczy były łatwe, nikt nie potrzebowałby Sello a zawód programisty nie miałby racji bytu. Dla mnie programista to taki McGyver XXI wieku :-)

Tylko błagam, jak już będziecie robić miniaturki, zróbcie je też w towarach !!

Chociaż na początek lupkę w kolumnie obok, albo nazwę towaru w postaci linku do zdjęcia !!

 

EDIT: jeśli chodzi o miniaturkę w zgrupowanej transakcji wystarczy, że jeśli się kliknie na towar i otwiera się karta produktu, niech otwiera się domyślnie w zakładce ze zdjęciem!

 

EDIT: pracując właśnie z programem, przyszedł mi do głowy pomysł, jak zrobić, żeby wyświetlało się zdjęcie produktu, a nie dawało po zasobach, nie powodowało długiego przewijania listy itp.

 

TRZEBA MINIATURKĘ UMIEŚCIĆ W SZCZEGÓŁACH AUKCJI !!

Jadąc po aukcjach po prostu w tym okienku na dole będzie wyświetlała się miniaturka danego przedmiotu, a nie ileś-set miniaturek na liście !!

Jeżeli aukcja będzie skojarzona z towarem, a musi być, żeby praca z Sello w ogóle miała sens, może to być miniaturka pobierana ze zdjęć produktu a nie pobierana z Allegro.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

Cóż, przynajmniej nie rozczaruję się oglądając nowości w najbliższej wersji.

Jestem w stanie sobie JAKOŚ bez tego poradzić, choć będzie to trudne.

Najwyżej, jeżeli praca bez miniaturek okaże się dla mnie zbyt upiardliwa, zahibernuję (czytaj zarchiwizuję) całą wdrożeniówkę i będzie czekać na lepsze czasy.

Mam nadzieję, że chociaż w następnej wersji jest na to szansa.

 

Pozdrawiam

Darek

 

Link to postu

miesiąc..dwa

Póki co trzeba będzie pobrać ręcznie i zainstalować. Klucz (kod abonamentu jak się domyślam) jest zapisany w bazie, a baza jest automatycznie upgrejdowana do nowej wersji, więc teoretycznie wystarczy zainstalować, uruchomić i poczekać na zaktualizowanie bazy danych.

 

Mówię teoretycznie, gdyż nie wiadomo jeszcze do końca na ile nowy mechanizm wydruków będzie wymagał ingerencji użytkownika w jego konfigurację - tak aby można było pracować przynajmniej jak w tej chwili.

Link to postu

Witam,

da się załatwić ;) Przed wypuszczeniem każdej wersji, udostępniamy zaufanym użytkownikom wersję beta, na której mogą się wyżywać, a my ją poprawiamy i realizujemy ich sugestie.

 

Jeśli możesz, to podaj szczegóły tego wpisu:

bardzo mi brakuje w Sello obsługi drukarki (bo ta co jest to wiadomo ze niezbyt sie nadaje).

Co dokładnie masz na myśli?

Link to postu

@Inga: Brak mozliwosci dokladnej konfiguracji wlasciwosci wydruku. Pobran pocztowych (takich polaczonych ze soba) nie mozna drukować, gdyż jak sello nadrukuje (i to wsumie tez w dość losowych miejscach) jeden kwitek to przewija w drukarce o okolo 1,5 nastepnego kwitka i zaczyna drukowanie nastepnego w polowie. Ktos juz pisal, ze sello zawsze traktuje jakby drukowalo na formacie A4.

Link to postu

A ja Wam powiem tak. Też za Chiny Ludowe nie mogłem tego rozkminić i przewijała, że hej. Ale teraz zmieniłem całą sieć i jak mam igłówkę podłączono sieciowo to zaczęło nagle działać i jest gites - nic nie muszę robić tylko klikam ok i klikam... :) Nie wiem jak to zrobiłem, ale piszę, żeby było jasne, że można. :)

Link to postu

no ale pytanie jest takie: dlaczego wypluwają akurat A4 a nie B5?

- Bo takie są ustawienia

 

Więc aby wypluwały coś innego trzeba znaleźć i zmienić te ustawienia. Przeszukałeś dokładnie opcje wydruku tak jak podawałem w opisie w innym temacie? Ja wszystkie wystąpienia A4 zamieniłem na własne i było dobrze, choć było to nadmiarowe, bo pamiętam, że wystarczyło tylko zmienić część z tych opcji.

Link to postu

Zmienilem rozmiar papieru dla tej drukarki zarowno na serwerze, ktory udostepnia drukarke (WinXP), jak i na komputerze z sello (vista) i eflekt jest taki ze za kazdym razem drukarka wypluwa adruczkow na dlugosc A4.

Nie jestem pewien czy to przypadkiem nie siedzi w ustawieniach drukarki, ale jak ja przekonfigurowac to nie mam zielonego pojecia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...