Skocz do zawartości

Moduł do obsługi sklepu SOTE

Polecane posty

Wg. mnie najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość importu zamówień z Subiekta (pomijając te stworzone już w Sello). Rozwiązanie uniwersalne ;) wszystkich zadowolić się niestety nie da :/ systemów sklepowych jest mnóstwo.

 

 

To chyba bylo by najlepsze rozwiazanie. Poprostu zrobic tak zeby sello obslugiwalo wszystko co zwiazane jest z fizyzcznym wysylaniem, czyli pilnowanie wplat, wszelkie druki, faktury i paragony, a do tego zeby potrafilo "wyslac" zamowienie z subiekta, ktore zostalo zrobione recznie lub przez strefe(o ktorej wiem niewiele ;) ).

Link to postu

czy będzie obsługiwany Magento/Lento tego jeszcze nie wiemy, na tą chwilę jest osCommerce, jeśli coś się będzie zmieniać w tym temacie postaramy się poinformować

 

jeśli chodzi o dwa powyższe posty to wydaje mi się, że byłoby to uniwersalne rozwiązanie, które zapewne łatwiej jest wdrożyć, mamy już kilka podobnych zgłoszeń (jeśli jest lobby to jest większa szansa :)), byćmoże kiedyś będzie to zrealizowane

Link to postu
  • 2 lata później...

Wracając trochę do starego tematu. Sote w tej chwili ma swój integratorGT z subiektem i zamówienia przepisywane są automatycznie.

 

Warunek podstawowy to import wybranych ZK z subiekta do transakcji w sello. Taka ilość sklepów jaka jest na rynku i stworzenie do każdej modułu mija się z celem. Sama komunikacja pomiędzy sello<>subiekt jest uniwersalna i zadowoli wielu klientów.

 

 

Na marginesie wspieranie oscGT to jak próbować wciskać komuś malucha w obecnych czasach! Mimo iż 14lat temu jeździło się po szosach :)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

teraz wszystko jasne, dopisujemy do sugestii, ale raczej w tym przypadku należałoby taki moduł wykonać we własnym zakresie np. za pomocą Sfery do SubiektaGT, gdyż prawdopodobnie będziemy nadal wspierać/rozwijać program oscGT (współpracujący z osCommerce)

 

Ja jestem za oscgt, ale już by było dobrze żeby można było tworzyć paczki na podstawie dokumentów z subiekta gt. Do subiekta niech każdy importuje czym chce, niech to będzie osc, integrator itd. To było by najlepsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie.

Link to postu

Rozmawiałem z informatykiem z firmy oferującej sklep SOTE na temat stworzenia dodatkowego programu pobierającego zamówienia z Subiekta do Sello jako nowe transakcje. Chciał za to 500PLN netto ale jak nakreśliłem prawdopodobne komplikacje które mi się nasuwają to przestał się odzywać :-)

 

Może byśmy spisali listę wymagań jakie ma spełniać program do przepompowania zamówienia z Subiekta do Sello jako nowa transakcja i wspólnie zlecili wykonanie.

Wtedy koszta byłyby pewnie bardzo akceptowalne.

Link to postu

Główny problem z takimi programami zewnętrznymi to nie jest zrobienie i nawet obsługa specyficznych wyjątkowych sytuacji, tylko późniejsze utrzymywanie takiego programu. Zarówno Subiekt jak i Sello mogą się z wersji na wersję zmienić na tyle, że program przestanie działać i ktoś będzie musiał go dostosować.

 

Jako jedno z zadań na przyszłe wersje mamy taką właśnie funkcjonalność - import zamówień z Subiekta do Sello jako transakcje. W tej chwili jednak  terminu nie mogę podać, bo nie ma jeszcze szczegółów realizacji.

 

 

Link to postu

Długo juz uzywam Subiekta, od jakiegoś czasu też kulejące Sello, ale nie bardzo mogę zrozumieć ideę importu Zamówień z Subiekta do Sello ? Co to daje ? Dla mnie to Subiekt jest jakimś nadrzędnym narzędziem, to tu się wszystko "zbiega".

Rano wiecznie słyszę z dz. handlowego, ze znowu jakieś transakcje  nie przeszły z SELLO DO SUBIEKTA i ciagle licze na to że jak będzie ver. 1.7 to wreszcie będzie lepiej ...... a Wy teraz chcecie importować zamówienia w drugą stronę ? Z Subiekta do Sello ? Może ktoś mnie oświeci co to daje ? Może ja to wszystko źle używam ? Obsługujemy przez Sello 6 kont na Allegro, ilość wystawianych aukcji idzie w tysiące i .... męczymy się z Sello bo nie widzę żadnej alternatywy współpracujacej z Subiektem. Wydaję jakąś zwariowaną kasę na konsultantów Inserta którzy przyjeżdzają i ........ rozkładają ręce widząc działanie Sello. Czy ktoś tak naprawdę wie do końca, jak ustawić wszystko aby nie było problemów ? Sello używam drugi rok i chyba nie było dnia aby w raportach nie było czerwonych kropek (pomijam oczywiście komunikaty wynikające z złego działania Alegrowego API). Ehhh .... szkoda gadać, Tak mnie jakoś naszło na wylewanie żalów ...... sorry ....

Link to postu

Darek, sprawa jest prosta do zrozumienia - jesli prowadzisz sklep internetowy, z którego zamówienia są sciągane do Subiekta GT, to na chwile obecną wydruki typu Paczka pocztowa, list polecony itd trzeba obsługiwać powiedzmy "ręcznie". Ta funkcjonalność miała by za zadanie takie pobrane ze SKLEPU zamówienie (badz dodane do subiekta ręcznie) obsłużyć choćby od strony drukowania ksiazki nadawczej, drukow pocztowych i tym podobnych. Z obsługą allegro nie ma to większego powiązania.

 

Jak najbardziej czekam na taką funkcjonalność. Bardzo bardzo.

I faktycznie nie ma sensu tworzenie czegoś pod konkretny silnik sklepu (integracji sklepu bezposrednio z sello) bo ja używam magento, ale inni z pewnością swoje sklepy opierają na innych silnikach.

 

 

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam wątek w celu zaczerpnięcia informacji czy powstał już jakiś wstępny zamysł aby tworzyć transakcje na podstawie zamówień z Subiekta ?

 

Pytam ponieważ sprzedaż na Allegro systematycznie spada więc wypadało by rozejrzeć się za dodatkowym źródłem sprzedaży, a dużo sklepów oferuje m.in. integrację z SubiektGT, więc przydałaby się możliwość obsługi transakcji poprzez Sello (paczki, listy magazynowe, druki itp.)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...